Náckové mohou do ulic, Radek Banga v nich vidí bič na neslušné Romy

Podle Radka Bangy, známého frontmana kapely Gypsy.cz, jsou demonstrace extrémistů a neonacistů v českých, moravských a slezských ulicích správné. Copak se ti neslušní Romové kvůli demonstracím extrémistů a neonacistů leknou a utečou někam za humna? A proč by ti slušní měli trpět za ty neslušné? Dedukce Radka Bangy byla tentokrát mimo mísu a poškozovala ostatní Romy v očích majority. Copak jsme v carském Rusku, kde Ivan Hrozný ohněm zkoušel, jako malé děcko nad vatrou s rozžhavenou bramborou v ruce, kdo přežije a kdo nikoliv? Má snad romský národ, tak jako bratři Bangovi, přijmout rasismus některých majoritářů za svůj? 

Jaká je ve skutečnosti cena za to být Romem a přijímaný zároveň médii a posléze majoritní společností? Je to ztráta části identity? Je to asimilace myšlenek s obecně užívaným rasismem? Je to zapomenutí na historii svého vlastního rodu? Zatímco se lačnící dav nakrmí pravidelnou dávkou populismu, mohou ostatní lidé, ti méně důležití, trpět pod kuratelou černých kanad bílého vápeníka. Nic se neděje……..neonácek v ulicích, neonácek na náměstích, vyburcovaní majoritáři se skrytými rasismy v duších……..ti všichni nedělají nic jiného, než ozdravují českou společnost a zbavují ji neslušných Romů, kteří strachy z hákových křížů dostanou infarkt, mrtvice a ten zbytek se raději prokope do imaginárního antisvěta.

Kam jsme se to vůbec jako národ dostali? Ti známější Romové ze showbyznysu přijímají téze závadných teorií, noviny a časopisy vydávají rasistické články a v nočních zprávách se to hemží nepřizpůsobivými občany……tento svět se kazí a my s ním…..Opravdu se romská VIP společnost musí přidávat ke zkaženosti ostatních? Kdo jiný by měl hájit lidskost, humanismus a lidská práva když ne oni samotní? Má nějakou cenu hájit to, co je ostatními dennodenně házeno do koše jako nějaké nepotřebné harampádí?

Několik lidí se snaží poukazovat na důležitost lidských práv, zatímco za jejich zády ti ostatní dělají pravý opak. Snaží se kontroverzí strhnout pozornost na sebe. Snaží se dokázat, že oni nejsou rasistickými, když veřejně na kamery a před pery pisálků hovoří o myšlenkách rasistů. Svět se rázem stává velkou králíkárnou, kde jsou jen ti bílí, černí a flekatí králíčci ani omylem netoužící po životě v jednom výběhu. Důvody jsou různé. Ti černí králíčci nechtějí na pastvu s bílými, protože všichni bílí koušou  a kopou a ti bílí se zase na oplátku bojí, že budou mít o jednu mrkev, o jeden trs trávy méně. opa takový chceme svět?

Radku Bangovi vadí nedostatek objektivity, a proto v pořadu Tajemství rodu Radka Bangy odvysílaném v České televizi předpokládal rasismus majority vůči Romům? Kde tehdy byla ona objektivita? Proč Radek Banga v pořadu hovořil o majoritě s despektem a pohrdáním? Kdyby ona majorita neskrývala za války Bangovi předky, nebyl by tady ani samotný Radek Banga s jeho bratrem Patrikem. Co je objektivní…..je to smýšlení o majoritě jako o rasistech a odpůrcích Romů? Tohle přeci nemůže být objektivní ani omylem.

Kontroverze nic nepřináší. Kontroverze může způsobit zájem médií, může otevřít zavřené dveře na mnoha místech. Kontroverze může být v showbyznysu přijatelná jako cíl příjmů a zajištění určitého postavení ve společnosti. Pomůže taková kontroverze k vyřešení palčivých otázek? Kontroverze způsobí salvu chaosu. Kontroverze může být dokonce živnou půdou pro extrémisty, kteří začnou žít v domnění, že na jejich názorech je něco dobrého, když už na podobnou notu začíná hrát i ten všeobecně známý “cikán”. Kdy hra na kontroverzi skončí?