Jakákoli radost nad českobudějovickým zákazem neonáckovských pochodů je předčasná

České Budějovice nalezly nový způsob  jak zastavit plánovanou tour nácků Jiřího Šlégra. Na tamějším magistrátu si konečně dali záležet a zarazili zátku neonáckům zpět do jejich odpudivého sektu nectností. Opravdu je na čase jásat nad budějovickým řešením? Dnes žádal o povolení pochodu známý neonacista, ale co když o podobný pochod bude žádat někdo úplně cizí a médiím neznámý? Povolí magistrát, nebo se stejně zcela správně vzepře kralování neonacismu? Úředníci nevynalezli žádné nové řešení. Využili pouze to, co jim umožňuje zákon shromažďovacím právu. Server Hrebenar.eu již 2.7.2013 informoval o důvodech, kdy je možné demonstrace zakázat. A jak můžete vidět, redakce našeho serveru měla opět pravdu. Zkrátka, radnice neumí efektivně pracovat se zákony a zbytečně se dopouštějí omylů a přehmatů ohrožujících demokracii v České republice.

Je tragikomické, že samotní služebníci státu se nedrží doporučení Ministerstva vnitra, které pro vedení měst a obcí vypracovalo Manuál shromažďovacího zákona. Je správné poplácávat českobudějovické úředníky za to, že konečně použili shromažďovací zákon ta, jak dávno měli? V euforii vítězství nad společným nepřítele neonacismu se přehlíží veškerá selhání dob minulých. Jenže on ani takový zákaz podle §10 není všespásný. Co kdyby měl organizátor 3000 korun na žalobu proti zákazu? Co kdyby Krajský soud rozhodl ve prospěch organizátora demonstrace? Co by se stalo potom? Byl by tu precedenc. I když české právo není primárně stavěno na precedentech tak jako právo v USA, mělo by takové rozhodnutí soudu fatální následky pro všechny demonstrace v budoucnu.

K zákazu demonstrace naštěstí došlo….tedy prozatím….co  když se organizátor obrátí ke Krajskému soudu? Radost z českobuděovického řešení bude oprávněná teprve tehdy, pokud Krajský soud rozhodne ve prospěch magistrátu, jež zákaz vydal. Potom je  skutečný čas na radovánky a projevy štěstí nad překažením plánů nácků jakými jsou Šlégrova pata bestií. Média tak trochu sama od sebe začala s radostí a ovacemi pro úředníky, i když k ovacím není žádný důvod. je trošku naivní, že se neonáckové rozhonou nebojovat za svou RAHOWU( RACIAL HOLY WAR – Rasová svatá válka), kterou svými pochody vyhlásili po celé zemi.

rahowa

Svolavatel i v tomto případě zvažuje podání žaloby, ale vzhledem k nákladům na soudní poplatek se pro to zatím nerozhodl.

Chování neonácků je komické. Chtějí dělat “revoluci” a marně doufali nad dalším pokračováním státní neschopnosti propůčjící neonacistům ulice českých, moravských a slezských měst. Počin Českých Budějovic je skvělým počinem, i když měl dávno ještě v prvních dneh demonstrování. A bude českobudějovické zastavení neonáckovských pochodů spíše výjimkou, nebo už radnice pochopily, že shromažďovací zákon tady je také pro ochranu křehké demokracie? V Českých Budějovicích zajisté mají kopírku a tak postup magistrátu může být návodem také pro jiná města a vesnice. Budou se ovšem tato města řídit dobrým využitím shromažďovacího zákona? Když doposud nebyla ochotna využít  manuál vlády ke shromažďovacímu zákonu, je pravděpodobné, že se vykašlou na českobudějovický zákaz náckování v ulicích našich měst.

Právo svobodného projevu nesmí nepřiměřeně zasahovat do práv jiných občanů nebo tato práva omezovat

Konečně prozatím úředníci rozluštili, co skutečně obsahuje. Na radnicích, magistrátech i obecních úřadů nejsou bohužel většinou zákona znalí lidé. A ruku na srdce, mnohdy jsou úředníci líní a usnadňují si práci automatickým povolením čehokoli.

Je českobudějovický zákaz demonstrování signálem nového, tentokrát správného výkladu shromažďovacího zákona? Vzhledem ke stavu kvality úředníků, je prakticky nemožné, že by si města a vesnice vzala příklad z českobudějovického řešení.