Českobudějovické sídliště Máj není americký Bronx

Českobudějovické sídliště Máj není v žádném případě sociálně vyloučeným místem. Není to jižní Duchcov, na který zapomněla rasizující radnice. Není to dokonce ani Varnsdorf nebo médii často zbytečně mediálně pochovávaný Chánov. Je tomu přímo naopak. Sídliště na jihu Čech je integrováno do systému místní městské dopravy, dokonce je  na celém sídlišti patrný malý prostor pro mediálně předpírané herny. Neexistují zde ani žádné ubytovny, na které by neonáckové jako Jaromír Pytel, Michal Moravec, Kamil Víta, Michal Hudák nebo Lukáš Stoupa z Klášterce nad Ohří mohli provádět bejsbolové pochody nectnosti. Přesto všechno se sídliště Máj stává otloukánkem neonacistů, extrémistů, zmagořených spoluobčanů a fotbalových hooligans ze Sparty či Viktorky Plzeň. 

Co se s námi všemi stalo, že necháme lůzu národa s vírou v hákový kříž řádit po českých, moravských a slezských ulicích? České Budějovice jsou klamným mementem, takovým varováním, že se neonacistická pakáž může rozprostírat kdekoli bude chtít. Politici jsou neschopní rázně zasáhnout proti rasově motivovaným demonstracím. Vymlouvají se na paragrafy, i když jsou sami naprosto neschopní těmto paragrafům porozumět. České Budějovice investovaly v posledních letech mnoho peněz  do omlazení a rekultivace sídlišť.

Na Máji nejsou ani žádné vybydlené domy, natož nějaké byty. Jak mohou extrémisté a neonacisté  považovat Máj za nějaké místo, kde trpí majorita šikanou minority? Celá léta si místní obyvatelé podle slov policie nestěžovali na výkon ochránců zákona. Stačilo řádění extrémistů, neonacistů a maminek vychovávajících z chlapců budoucí nácky, a ihned se do poloprázdna rozprostřely mantry stížností, ve kterých jsou Romové těmi špatnými a násilnickými. Zmagoření rasisté z řad majority po dlouhé době  za doprovodu Českých Lvů, budoucí Demokratické strany pracujících, Dělníků Vandase či občanského sdružení neonácků WP EP, kde WP neznamená nic jiného, než náckovské označení White Power(Bílá Síla), útočí proti všem Romům ve městě. Na diskutujícího Roma pokřikují “černá svině” a považují všechny cizince,včetně Romů, za potenciální kriminálníky.

Sídliště Máj, podobně jako sousední sídliště Vltava není periferií podobající se americkému Bronxu feťáků, raubířů a násilníků. V lokalitě operuje mnoho volnočasových sdružení a organizací. Tamní mládeži se věnují například Salesiáni a spoustu dalších terénních pracovníků. Kde je ta vyloučená lokalita? Na Máji ani na Vltavě není. Společnost se obecně extrémizuje a mnozí z obyvatel Budějovic své mindráky a nedostatky skrývají za extrémismus, rasismus a toleranci neonacismu. Běžný našinec je ovlivněn mediálním obrazem často rasistických médií vyprávějících cosi o nevhodných projevech některých Romů. Mediálno velmi rádo zapomíná na to, že většina Romů je spořádaných, platí daně a dokonce posílá své děti do škol.

Lidé jsou z obecného pohledu stále pod tlakem a svou nervozitu přeměňují do předem podezřelých osob. Hlavními viníky byli za Hitlerovy éry Židé, dnes jsou kromě muslimů pro neonacisty a sociálně oslabené spoluobčany těmi nepřáteli a viníky všeho zla Romové.  Politici s oblibou tvrdí, ať Romové více a lépe pracují…..nový ministr vnitra v médiích říká, že problémem jsou Romové a je třeba jim nabízet práci místo sociálních dávek…….opravdu si všichni zodpovědní zvolení zástupci lidu myslí, že pouze takovým způsobem je možné změnit situaci v zemi? Média by měla ukončit rasizace a konečně by měla sdělovat, co případnému střetu předcházelo a co bylo příčinou té či oné události.

Každý z nás může přispět k zániku rasismu a nenávisti. Stačí nechodit na neonáckovské pochody a demonstrace. Stačí odmítnout rasisticky míněné vtipy, stačí mít ponětí o elementárních pravidlech sociálního zabezpečení, stačí odmítnout lži a stačí se postavit nenacistickým pochodům, stačí přestat s aplikováním generální viny všech z daného etnika.