Češi jsou nebezpeční sami sobě. Probuďme se…..

Protiromské nálady ohrožují nejen bezpečnost státu….tyto postoje ohrožují zejména samotnou demokracii, jež posléze umírá na úbytě. Mloci nenávist si vytvářejí základy krutovlády a majoritě je to šumafuk. Všude se hovoří o nových duchcovech….vytvářejí se virtuální bubliny podobné pokleslým předsudkům rasismu, ponížení a zloby majority na všechny Romy. Nebezpečný antiganismus požírá kulturnost a vyspělost jednoho středoevropského národa. Bezpečnostní a informační služba varuje před radikalizací běžných občanů a zcela správně ji vidí jako bezpečnostní ohrožení státu.

Z dlouhodobější perspektivy by se protiromské nálady části veřejnosti mohly stát výraznějším problémem pro bezpečnost státu než sice extrémnější, ale méně početné a relativně dobře zmapované skupinky pravicových extremistů,

Uvádí ve své zprávě BISka. Zmagoření Češi jsou největším nebezpečím nás všech. Nejedná se o žádné národovce uctívající mantry neonacismu. Tito lidé, o kterých se zmiňuje zpráva tajné služby, jen tolerují neonacismus jako nutné zlo k ukojení vlastních frustrací nad svým osudem, štěstím a pracovními příležitostmi ve státě.  Cítíme se slabí v našem táboře “My”, a proto musíme útočit na ty z toho tábora zatracenců.

Přestože mezi účastníky těchto akcí byla i řada pravicových extremistů, dominantní část tvořili běžní občané, kteří ventilovali svou nespokojenost s podle nich nedostatečným řešením problémů s romskou minoritou a s přístupem veřejných orgánů zodpovědných za tuto oblast

BIS upozorňuje, ale mají takové zprávy nějaký valný smysl? Pojmenuje se stav, ale vláda, natož policie stejně nic nedělají. Pecina jako gubernátor nad sověty obsazeném Polsku označí jako hlavními viníky Romy…..je opravu tohle ta správná cesta, kdy se ukazuje na stigmatizované, aby se zakryla neschopnost státu poslat neonacismus do věčných lovišť minulosti? Zarážející je slepota lidí, kteří si ve své podstatě ani omylem neuvědomují, jaké je to být diskriminovaný. Každý by si měl zkusit diskriminaci na vlastní kůži, protože teprve potom by pochopil, jak moc vážný a složitý problém diskriminace je.

Říká se: “nestyď se být odlišný, protože odlišnost vyrábí pestrost světa”…..ale jaká je realita? Majoritáři vám dají všechno dostatečně s předstihem sežrat. Budete přesunuti na vedlejší kolej…..dostane se vám ponížení, dehonestace, útoků psychických i fyzických…..stáváte se z vůle majority loosrem a nikoli tím, kterému by společnost měla zajistit absolutní ochranu a podporu. Proč Miloš Zeman nevystoupí a nepromluví k obyvatelům České republiky, protože je tu další hra na voliče, popularitu a mediální obraz vyhrocené společnosti.  Vytváří se mediální zkratky, ze kterých je jeden trestný čin minority pokládán za další Duchcov. Většině obyvatel se totiž u Duchcova místo Cassanovských slavností vybaví zmlácený manželský pár kriminálníků romského původu, než rasistická radnice vytvářející k rasismu své vlastní podhoubí.

Kdo z čtenářů tučných novinových sloupků, či diváků skandálních reportáží Novy, Primy nebo veřejnoprávní televize ví o skutečném podhoubí událostí v severočeském městečku? Pravděpodobně vůbec nikdo, a proto je Duchcov krásnou vějičkou na vyvolávání nenávistí. 39. Letí filmová škola v Uherském Hradišti zcela správně do svého programu zařadila propagační filmy nacismu, protože tak nějak to všechno začalo v roce 1933. Lidé by měli vědět, že pokud sami nepovstanou vůči náckům a extrémismu, pokud sami neupustí od anticigánismu, potom se může historie nemilosrdně opakovat.

Jaké město bude z vůle médií dalším Duchcovem? Média chtějí nahrávat extrémistům, protože extrémismus a neonacisté dokáží odvrátit mysl spoluobčanů od jiných problémů. Nehledejme virtualitu, tam kde není. Nehledejme další Duchcovy, protože v televizích a rozhlasech uslyšíte je o těch špatných. O většině poctivých a dobrých Romech společnost neví, protože romské spolky pracují většinou pro sebe a nikoli pro Romy samotné a média nebudou vyprávět kladný příběh o vzdělaném Romovi……

Jako společnost jsme sami sobě nebezpečnými a vyrábíme si atomové bomby, které když vybuchnou, potom bude těžká cesta k nastolení pořádku a spravedlnosti.