Vyléčí se český národ z infekce rasismu?

Co jsou Češi za národ? Jsou to rasisté? Jsou to šovinisté nesnášející ostatní kultury? Kam se ztratil humanismus, kam se podělo ono lidství a soucit s jinými? Stáváme se stále citově otupělejšími a říkáme, že nejsme rasisty, přitom barva kůže dokáže být záminkou k odsouzení, urážkám a útokům. Nadáváme na svastiky, na holohlavé blbečky stojící před standartami neonácků, a přesto jsme schopní jako stáda tupých ovcí v davovém šílenství vykřikovat okřídlené “Čechy Čechům”.  Jiná víra, jiná barva kůže, strach z neznámého…..to všechno v nás vyvolává nelidství tolik napojené na rasismus doplněný nedostatkem citu a rozumu……co se to s námi stalo? Žijeme si svůj sen o vyvolených? Žijeme si svou podobu povýšenců nad které nikdo nemá? Jsme opravdu natolik prázdní? 

Jeden o druhém nic nevíme, a přesto si vytváříme předem v makovicích neuronů šablony vzorů, do kterých řadíme všechny, kdo jsou jiní, totálně odlišní. Ty máš tmavou kůži, tak spadáš do řádu nemakačenků a totálních imbecilů, zatímco ty opodál vyznáváš jinou víru, a tak budeš teroristou, tím potencionálním šílencem  s granáty u pasu a támhle ten invalida, to nebude nikdo jiný než  další vyžírka, ten nýmand, na kterého musí poctivý našinec každý den přetěžce makat…….nevědomky přehráváme sami v sobě malé esesáčky tolik známé z megafonových happeningů Tomáše Vandasů a jeho racialboys.

V zapadlé hospůdce popíjíme jedno pivko za druhým a plkáme a plkáme nad nepoctivostí v Čechách, aníž bychom si uvědomili jaká to slova vypouštíme z úst. Skrytý rasismus probublává ven a dostává se mu patřičné pozornosti …parta opojených padesátníků si notuje nad teoriemi holohlavců, aníž by si cokoli okamžitě uvědomili. Oni přeci nejsou rasisty, přesto si myslí, že Rom do jejich oblíbené hospůdečky nepatří. A když tam přeci jen zamíří, čeká ho pořádný trapas. Štamgasti se jako secvičené akvabely otočí a předvedou další z kousků nenávisti, za který by se nemusel stydět ani Jiří Petřivaldský  z partaje nedělníků. Pohledem onoho Roma jako tlupa delfínů zrentgenují od hlavy až k patě. Jako kdyby si chtěli nerasističtí štamgasti vyhlídnout budoucí kořist rybích hodů. Ten z nejradikálnějších alfasamců vstane a dá jasně najevo, že tenhle týpek tady není vůbec vítaný……

V tento okamžik rasistický útok neprovádí holohlavci bez mozků, ale obyčejní štamgasti, kteří sami sebe nepokládají za rasisty. Sami sobě dokážeme otravovat vzduch sračkami nenávisti a nevědomky se přimykáme k těm nejradikálnějším názorům, které se stávají koloritem všedních dnů.  Názory nejradiálnějších přijímáme jako nějaké vysušené houby po hektolitrech. To jen náckové křičí a oživují krvelačnou náladu dávno po lese skotačících medvědů nenávisti a rasismu. Zamindrákovaní čeští rasisté, kterých je v této zemi na miliony, den co den pouštějí svou přirozenost a špacír. Dají dobře znát povýšenost nad všemi odlišnými a vytvářejí tak typickou, naprosto nedýchatelnou atmosféru všedních dnů, ve které Rom, nebo jakýkoli cizinec s tmavší pletí musí být v roli poníženého podčlověka.

Zamindrákovaní čeští rasisté…. ano,  to jsme my……..respektive mnozí z nás…miliony z nás….ani si ve své zaslepenosti neuvědomíme, jak složitý a těžký svět vyrábíme pro ty ostatní. Toho Roma na plavecký stadion nepustíme, protože by mohl něco ukrást. Kdyby to šlo……byla by tam cedulka “Romům vstup zakázán” Ten Rom musel předem něco udělat, a proto není pro přivolané policajty obětí útoku vyholených šílenců. Ten nebohý člověk s jinou barvou pleti je rovnou útočníkem, protože vyholenci to před rukou zákona potvrzují.  Skrytým, bublajícím rasismem zde trpí prakticky cokoli. Od policie, přes soudy, které mnohdy svou nezávislost ani nemají.

Do jaké situace dostáváme budoucí pokolení? Díky zaslepenosti, jájovství, egoismu a nesoucitu s ostatními nevědomky připravujeme půdu mordýřům s kušemi a vrahům se zápalnými lahvemi, kteří poté beze strachu a beze studu vhodí hořící koktejl smrti do okna domu obývaného Romy. Politici chtějí být in v názorovém souznění s rasistickou většinou, a tak bez problémů do měst i obcí vpustí novodobé zaklínače bublajících rasismů.

Nejhloupější a nejtupější komentáře přeplněné různými druhy nenávistí a rasismů obvykle na internetu pod jednotlivými články získávají první místa. Trollové lebedící si v nekonečné stupiditě vyrábějí jeden diskusní účet za druhým a do éteru nul a jedniček pouští další rasismus, další útoky na minority, staré lidi, zdravotně postižené…..vyrábí se tak virtuální zdání o převaze špatných názorů a myšlenek, které jsou posléze přejímány některými lidmi jako myšlenky správné. Když to či ono tvrdí padesátka trollů, bude to nejspíš pravda. Takové vytváření atmosféry virtuálních pravd, pouze přispívá k otupění společnosti, ke snížení prahu poznání co je to extrémismus a rasismus. V médiích jsme všichni jako batolata přikrmováni steroidy rasismů, abychom se stali ještě více bezohlednými, ještě mnohem více rasističtějšími a ještě více nelidskými.

Český národ zažívá velmi silnou otravu rasismem a nenávistí. Vyléčí se český národ někdy z této infekce?