Student z mosteckého gymnázia vyzýval na Facebooku “ke smrti cikánským dětem”

Na Facebooku se objevila další facebooková stránka vyzývající ke genocidě Romů. Jeden zakomplexovaný chudák z Mostu se dal na otevřenou cestu rasismu. Na paškál si vzal ty nejmenší. “Hrdina hrdinů”  pustil tak jako mnoho českých extrémistů svou zlobu z řetězu. Očekával, že se v nově založené stránce “Smrt cikánským dětem”  objeví samé souhlasné ohlasy na zničení nenáviděných. Možná si takový zakomplexovaný tvor ze severních Čech pomyslel, že dosáhne stejného rasistického úspěchu, jakého dosáhly články o prvních narozených paterčatech. Tam také mělo mnoho podobných nelidských stvoření podobné genocidní smýšlení. 

Kolik takových rasistických zrůdností Facebook ještě dovolí?

facebook, rasismus

Stačí odhalené ňadro, sprosté slovo nebo dvojsmysl v diskusi na světově rozšířené ksichtoknize a ihned dostanete nějaké omezení jako trest za nevhodné chování.  Na dvanáct hodin nesmíte psát na svou vlastní facebookovou zeď, máte “zamražený” účet……Jak je tedy možné, že podobně rasisticky laděné skupiny a stránky žijí bez jakéhokoli omezení?

Milovníci hákových křížů, milovníci holocaustu, milovníci omezování svobody minorit se mohou pohybovat na Facebooku bez sebemenších potíží, zatímco ostatní poctiví a lidští uživatelé jsou šikanováni za obyčejnou fotku napůl obnažené ženy. Tohle je opravdu velmi podivné. Když je sociální síť sítí schopna navázat pevnou spolupráci na špiclování pomocí FBI a CIA, mohla by konečně vytvořit opravdu spravedlivý a hlavně funkční systém bezpečnosti zabraňující šíření rasistických a genocidních myšlenek některých neonácků.

Nejdříve genocidou vyzýval exsenátor za ODS Petr Pakosta a nyní se o velmi podobnou věc pokouší neárijsky vyhlížející student Podkrušnohorského gymnázia v Mostě, Ondřej Volejník, vystupující na Facebooku pod celým nickem Ondřej Volejník (Il Mentore). Soudě podle oblíbených stránek Volejníka, jedná se o zarputilého satanistu se zálibou v death metal a skupinu Rammstein.

Volejník

Stránka “Smrt cikánským dětem” byla založena v pondělí 3. června 2013 v 19:21. Volejník zřejmě neměl co dělat, jeho nenávist vůči Romům doznala nekonečných rozměrů a vše vykrystalizovalo v rasistické dílko na Facebooku. Uvědomuje si Ondřej z Mostu co udělal? Tohle už není hra na malé děti, kdy před klukovinou zachrání maminka v sukních. Ondřej Volejník jako devatenáctiletý gymnazista nese za své činy veškerou zodpovědnost. Vytvořením této facebookové stránky se študentík z Mostu dopustil trestného činu, přinejmenším přestupku.

Samotný autor facebookové stránky nepopřel své zakladatelské autorství, dokonce své autorství ani nepotvrdil a zcela naopak zpochybnil rozum všech, kdo odmítají jakékoli genocidní šílenství namířené právě na bezmocné děti:

Volejník

Nicméně, Ondřej Volejník pravděpodobně zakladatelem a správcem stránky “Smrt cikánským dětem” byl. Dokazuje to reakce jedné z komentátorek stránky:

Volejník

Mladý Volejník si na své stránce hrál na nového Hitlera. Připravoval si, jak bude na stejné notě s nácky a jak naštve všechny Romy, kteří budou jeho veledílo náležitě hodnotit. Gymnazista ze Severu se zachoval jako rasistické prase. Server Hebenar.eu kontaktoval Policii České republiky, kde nahlásil facebookovou stránku i samotného autora Ondřeje Volejníka za podezření ze spáchání trestného činu.  Zároveň server Hrebenar.eu kontaktoval vedení mosteckého gymnázia  o rasistickém činu jejich studenta Ondřeje Volejníka. Případnou odpověď školy také zveřejníme.

Jak takový rasistický student z mosteckého gymplu vypadá? Na svém webu Ondřej Volejník zveřejnil svou fotku, u které redakce serveru Hrebenar.eu odstranila v rámci objektivity dívku, se kterou byl Volejník na zveřejněné fotce:

Volejník

Není možné, aby někdo vyzýval ke genocidě a vyvražďování kohokoli. Zvláště děti vyvražďovali ti největší barbaři světa. Ondřej Volejník by měl nést zodpovědnost za své činy a je věcí policie, aby mladého studenta k této zodpovědnosti donutila.