Pro Zemana jsou extrémisté dobří, když je potřebuje, potom to jsou pouze tlupy holých lebek

Miloš Zeman je plný paradoxů. Na pietním aktu v Lidicích varoval před tlupami holých lebek, přesto byla jeho prezidentská kampaň směřována právě jim. Tomáš Vandas se mohl jako hýkající oslík přetrhnout v přesvědčování partajních esesáčků o dobře vhozeném hlasu právě pro současného prezidenta republiky. Tenkrát před mnoha týdny přesycenost nacionalismem a diktátorskými manýry dopomohla frustrujícím jedincům ke zvolení alkoholem opojené hlavy státu. Ta nyní na památném dnu útočí na své vzácně nevzácné voliče.

Možná by ti mladíci s holemi a hákovými kříži místo mozků mohli nahradit své heslo “Čechy Čechům” novým, upgradovaným motem: “Čechy zlodějům”. Jedni zloději odcházejí, aby následně moc převzali zloději jiní. Proto také Miloš Zeman dle slov první Kačenky jedná s představiteli růžovorudých k převzetí moci nad jedním zkrachovalcem ve světě honosně označovaného jako Česká republika. 

V mnoha lidech země praotce Čecha vznikají falešné naděje přerůstající do povídek o mesiášovi, který z blanické hory sešel dolů mezi lid jenom proto, aby zachránil vše živé od všech špatných a zkažených. Takový čtenář procházející řádky mnoha internetových diskusí si začíná připadat jako Bivoj v Jiráskových pověstech. Jen Šemíka a Horymír e vyšehradských pověstech nahradili Zeman se Sobotkou. Kdo z nich bude zázračný kůň a kdo všetranmý rytíř, to si musí vybrat občan sám. Náckové za okupace křičeli “Juden raus”, Zeman během prezidentského křepčení naoplátku vykřikoval “odpůrci Benešových dekretů raus”

Zřejmě není nacionalisus jako nacionalismus, a proto se Miloš Zeman cítí být mnohem výše postavenějším nacionalistou, než jeho obdivovatel Tomáš Vandas. Těmi špatnými nyní nejsou skuteční náckové, ale novináři prošetřující manýry a pravdivosti hradních tvrzení. Nyní se vaří polívčička, ve které prezident republiky přispěje k dalšímu pádu politické důstojnosti. Sobotkův záchranný tým se brzy stane týmem pyromanů, stejně jako předcházející vládní partička Petra Nečase. Ale to pro Miloše s alkoholtesterem za milion nebude důležité.  Hlava státu toužící po jájovství a prezidentském systému vlády zdatně v dobách nouze přispěla ke splnění Milošových snů. To, co bude později…..to není pro Hrad až tak důležité.

Účel světí prostředky, a tak ludvíkovské ” l’Etat c’est moi” najde nové uplatnění. Tajné služby zneužívali lidé kolem Nečase, podobné zvěsti kolují kolem Zemanovy vlády a bylo by naivní myslet si, že sociálně demokratická eskadra nedělala něco podobnéhom a že něco podobného nedělaly ani ostatní pravicové vlády s levicovými za celou dvacetiletou éru politického marasmu, jež nyní vykrystalizoval v jeden mega průšvih celosvětově známých rozměrů.

Musíme se ptát, zda nebezpečí, které tehdy mimo jiné vyvrcholilo lidickou tragédií, není mezi námi, byť v zárodcích, stále přítomno. Po ulicích některých měst se houfují tlupy holých lebek vykládajících hesla nápadně podobná heslům nacistickým. Ano, je to jenom zárodek, ale takhle začínal i sám německý nacismus,“, prohlásil Miloš Zeman na pietním aktu v Lidicích. Škoda jen, že se stejný Miloš Zeman nedržel v období prezidentského klání o Hrad slov pronesených v Lidicích. Jindy nacionalistickou a neonacistickou lůzu vyholených lebek “vítal” s otevřenou náručí, aby o několik měsíců později změnil svůj postoj o celých 180 stupňů. Viz. například Zemanova přízeň k prezidentskému kandidátu Franzovi, o kterém je všeobecně známo jeho neonacistické a extrémistické já. Tehdy Miloši Zemanovi přízeň “českého avatara” nevadila, ba právě naopak.

Potom jakákoli slova Miloše Zemana o radikálech a holých lebkách vypadají více méně trapně a nedůstojně. Radikály a neonacisty nelze přijímat pro jejich hlasy ve volbách a následně je po dobytí cíle zase odvrhnout. To nehovoří o politické, ale vychytrálkovské vůli, kterou se po celá léta Miloš Zeman veleznámý.