Okamura díky nezařazeným poslancům získává parlamentáře do svého klubu úsvitářů

Obavy z nacionalistických a extrémistických stran jsou na místě. Rádoby demokratická uskupení mající za zády hydru neonacismu, extrémismu a populismu vyhledávají cestičky k poslaneckým místečkům.  Věšáky nedemokratických hodnot bývají většinou takzvaní nezařazení poslanci, o které kde kdo svádí líté boje. Současná Poslanecká sněmovna je předobrazem budoucích událostí, které by mohly nastat po předčasných nebo řádných parlamentních volbách.

Sedmnáctka šedivých existencí hledá svou barevnost v zóně nedemokratické opozice představující především nový druh tyranie, ve kterém je hrstka vyvolených, zatímco ti ostatní sou nuceni držet ústa a sunout krok dle přání vůdců národa. Na parlamentní půdu se tak dostávají ti, jež nedostali od nikoho z nás žádný mandát. Hrstka vyvolených se začne nazývat platformou, hrstka nikým nevolených si začne hrát na nedemokratické parlamentáře.

Příkladem může být minipartaj LIDEM. Tato občanská platforma nedostala žádný mandát z voleb, přesto její předsedkyně, Karolína Peake, má velmi vysoké ústavní funkce a rozhoduje o dění na Vládě České republiky. Má cenu se vůbec rozčilovat nad současný stavem? Blížíme se výší politické korektnosti státům toho nejhoršího dna, ve kterém bývalá účetní velí vojenské kontrarozvědce. Celý stav nahrává nedemokracii, celý stav nahrává bohatým miliardářům a milionářům, kteří chtějí do české společnosti zavléct různé kvaziformy nedemokracií.

Úsvit Tomia Okamury volá především po konci demokracie a návratu diktatury, přesto všechno má z nějakého záhadného důvodu jedno místo v Poslanecké sněmovně jisté. Stačí oslovit jednoho šedivého, odcházivšího poslance z ODS a okna Sněmovny jsou otevřeny dokořán. Co by se pan Okamura snažil v nacházejících volbách, když může už teď hrát poslanecká škatulata hejbejte se. Řekové mají své úsvitáře, zatímco se Česko díky přeběhlickým móresům může tak nějak nanečisto vyzkoušet, jaké to je mít jednoho poslance z řad nových českých úsvitářů.

To se potom vyzývají ostatní poslanci k nepodpoře vlády, když stejně podivně má pan Okamura jednoho člověka mezi parlamentáři.  Pan poslanec Radim Fiala, jež přesedlal do role prozatímního českého úsvitáře, hodlá naplňovat program těch, o kterých mnoho lidí ani omylem neví. V Prostějově se Fiala upsal Okamurovi a jeho teoriím o podobách ultranacionálního Česka ve světlech jedenadvacátého století. Vydrží toto poslanecké nadšení panu Fialovi také v dalších volbách?

Do poslaneckých škamen se skrze jednoho poslance dostává ideologie “Čechy Čechům”, kterou kdysi v Parlamentních listech pan senátor sveřepě hájil: “Úplně mě děsí, že se lidé bojí říct, Čechy Čechům. Okamžitě jsou označeny za xenofoby či nacisty. Ale kde to jsme? Odpůrce multikulti si pomocí přeběhlíků vyzkouší, jaké je to mít poslance za svou extrémistickou anabázi na řecký Zlatý úsvit zdravící se v aténských akropolích se vztyčenou, v pěst sevřenou pravačkou.