Nedělejte z ČSSD a levice anděly, mohli by spadnout na kokos

Česká republika zažívá snad největší politickou kauzu ve své mladé historii a levice, jak je jejím dobrým zvykem, vše využívá ve svůj prospěch. Jak by také ne, když v hledáčku policajtů jsou jejich modří přátelé, se kterými po celých dvacet let hrají jednu spřátelenou hru. Ti známější, ale také i ti méně známi se profilují jako novodobé modelky před kamerami České televize. Oni přeci mají křídla a jsou jedinou nadějí zkorumpovaného státu, ve kterém premiérova milenka využívala vojenskou kontrarozvědku ke sledování Nečasovy manželky. Úplatkářská aféra, takzvaných trafik je najednou něco výjimečného? 

Zkuste si na internetu nalistovat staré zprávy o dění za Zemanovy vlády. Co se tehdy dělo a o jakých trafikách se hovořilo. Zkuste sledovat retrospektivně politické dění a zjistíte, že i ta slavná ČSSD vytvářela trafiky za ministerstva. Vytvářela výnosná křesílka na velvyslanectvích za nějakou skvěle odvedenou činnost Lidového domu. Opravdu není čas na to, tvářit se jako poloslepí střelci, kde jediný správný a dokonalý terč jsou černobílé kroužky Bohuslava Sobotky a jeho kolegů. Je tragikomické sledovat jednotlivé politiky, jak se natřásají a mají plná ústa nekonečného znechucení nad stavem současné politiky.

Inu, Rath do vlády zatím nemůže, a tak vláda možná půjde za Rathem. Řečičky o politických vězních, řečičky o důstojnících a policejním státu by měly nahradit řeči nad tím, co bude s tímto státem dál. Opravdu si někdo myslí, že novými volbami se všechno vyčistí a jako nějakým mávnutím se vytratí všichni pochybní politici? ODS se možná nedostane ani do Sněmovny, možná bude mít výrazně nižší počet míst mezi poslanci…TOP09 převezme žezlo ódésáků a moc si tu převezmou ČSSD s KSČM.

Opravdu je někdo natolik naivní, aby si myslel, že tyto dvě partaje nekradou, a že nezahájí to, co tu prováděly za oranžových obdobích české politiky? Z andělů se velmi rychle stanou padlí andělé hrající hry hlupáků. Celá situace vyhovuje také extrémistům, a to nejen z řad Holešovské výzvy, Janečka a Okamury. Své vytěží také Dělnická strana sociální spravedlnosti, která často působí v pozadí výše uvedených projektů. Je tu velká hrozba pro lidská práva, která mohou být vlivem dnešních extrémistů ničena a mohou tu být pokusy o jejich redukci. Levicový subjekt, za který se například Holešovská výzva považuje, najde mnohem větší uplatnění u ČSSD , která v rámci ukojení stupidity národa přitaká nejrůznějším formám legalizace společenské radikality.

Demokracie e živoucí organismus, jehož vývoj nebude nikdy dokončen a lidé musí demokracii budovat také svými aktivitami. Občané České republiky jsou v tomto ohledu neaktivní a raději nechají konat radikály, raději uvěří v nelidské téze, než aby začali přemýšlet sami o lidských hodnotách správné a spořádané společnosti. Lidé raději přitakají vládě ČSSD, když ti politici tak horlivě řeční za nás všechny, než aby si uvědomili co skutečně ČSSD během své vlády dělala.V jedné depeši WikiLeaks z amerického velvyslanectví v Praze stálo cosi o tom, že Češi jsou hloupý národ, který tuší, že politici kradou, podvádí a neplní své sliby, přesto je volí a přesto jim dokonce věří.

Naše země je i tak bez politického pádu Nečase v krizi. Vyvolává sociální napětí, je zde špatná integrace menšin. Díky neochotě státu, jeho neschopnosti a rasismu mnoha komunálních a celostátních politiků dochází dokonce k radikalizaci menšin. To všechno je živná půda pro neonácky, pro nové esesáčky, kteří budou chtít, tak jako v Řecku, do Sněmovny. Největší ohrožení demokracie tkví právě v těchto partajích, se kterými v zájmu uchopení vlády následně mohou spolupracovat ti dnes mnoha lidmi milovaní sociální demokraté. Mnoho lidí z ČSSD jsou rasisté a mnoho z nich v případě potřeby nebude mít zábrany k ukotvení nelidských zákonů.

Nové volby rozhodně nezničí tu chobotnici. Pouze jí dodají nový bazének, ve kterém hlavního plavčíka bude hrát někdo jiný.