Mediální mystifikace legalizují kolektivní vinu a přispívají k šíření rasismu

Mediální svět opět navádí ke kolektivní vině, ve které všichni z jednoho národa nebo jednoho etnika mohou za všechno špatné a zlé na celém světě.  “Tohle provedli cikáni a ty jsi cikán, tak ty…..především ty……můžeš za všechno co provedli tvoji soukmenovci“……….”Podívejte se, tohle udělali cikáni, opět napadli jednoho z nás…..já nejsem rasista, jen jeden z rozčílených obyvatel co se na to nemůže dívat, musíme  s tím skutečně něco udělat..proto jsem svolal demonstraci, která nemá s radikály nic společného……” , line  se na udivené diváky večerních zpravodajství. Solidní zprávy byly nahrazeny derivátem rasismu a xenofobie, ve kterém slušnost nenajdete ani tím nejmodernějším mikroskopem. Celostátní televize krmí hladovějící dav senzacemi a spravedlnost v podobě televizní rady opět chrní. Rasismus a zmatek je o půl osmé povolený

Lidé po celodenní práci, společně s nezaměstnanými sedí v pohodlných křesílkách, odpočívají na oblíbené pohovce a bezmyšlenkovitě hltají každou hlásku rozzuřeného reportéra žonglujícího nepřizpůsobivými větami o nepřizpůsobivém občanovi a bílé oběti, o kterou se zajímá jen hrstka správně kovaných Čechů. Jo…..těch nebýt……. kdo ví jak by to celé dopadlo….nevinné obyvatelstvo zamete s nepřizpůsobivými jednou provždy, ale to nemá s rasismem nic společného, protože reportér je zárukou solidnosti. Na holou dostane zase ta chudinka spravedlnost, na kterou teď není čas….železo se musí kout dokud je žhavé, a proto se chystají na Facebooku jednotlivé akce notně doprovázené libozvučnými obrázky nevinných obětí a usmívajících se nepřizpůsobivých zmetků využívajících dobrosrdečnosti bílého pána nad lidstvem.

Spořádaný dělník, ten spořádaný občan, který občas zařve z okna “cikán do práce” určitě nebude rasista…..na ramenou nese A. C. A. B. označení, v rukou nosí bejsbolku a na nožičkách mívá vysoké boty s dobře klenutou špičkou….občas si zajde s kolegy z partaje na chlast, kde se stříská pod i nad obraz….co na tom, že tou partají je Vandasova sebranka alkoholiků…..slušný občan ve jménu mediální sledovanosti dostává různá expresivní podobenství. Včera to byl alkoholik od vedle dosvědčující zákeřnost těch nepřizpůsobivých, dnes je to maník v černé bundě okrášlené hagal runou…..kdo to bude příště? Feťák válící se v psychedelickém záchvatu na lavičce v parku?

Revoluční pseudohenleinovci povstanou, s mikrofonem promluví o nenásilí, aby za nejbližším rohem ulice poslali všechny Romy “pěkně postaru do plynových komor”. Tady nejsou kamery, možná jen hrstka lidí postávajících bokem, kroutících nevěřícně hlavami nad tím, co všechno je v naší mladé demokracii možné.  Tam daleko v obývácích je velká hrstka příznivců, odhodlaných občanů…”tak co byste dělali, kdyby to dítě, ta žena, ten muž byl z vaší rodiny? Také by jste šli demonstrovat...”, dodávají jedním hlasem na jakékoli výtky blízkého okolí.

Ano, všichni by se určitě zachovali stejně, vzali by z rohu jeskyně nonšalantně položený kyj a utíkali by na náměstí skandovat “Čechy Čechům”, to zajisté bude mít hodně společného s nějakým kriminálním činem několika lidí. Inu. každý má svůj vlastní způsob, jak ze sebe udělat idiota. Někdo zvedá v zaplivaném pajzlu pravačky před obrazy vůdce a někdo jiný raději jako opice huláká nacistická hesla na čerstvém vzduchu. Alespoň každý vidí, jak vypadá mýty obdařený pravý Čech. Není to árijský bolnďák z plakátů Henleinnova kamrlíku, není to ani ostře účíslý modrooký krasavec, či dívka s prsy až na zem. Je to zmagořený našinec ochotný jako loutka skákat a plazit se kolem nohou pódiových vypravěčů hadích příběhů.

Televize emotivně vypráví o činech “pravých Čechů” věřících v nepravé hodnoty minulosti. Ale koho teď zajímá tenhle detail? Důležitá je hlava na hlavě….ještě lepší je dítě v náručí s uplakanou, v hysterii zfanatizovanou maminou. Slzy, děti a rozvášněný dav….je tu mediální kýč, který přivede vodu na mlýn Tomáše klečícího s ozubenými kolečky opodál. Ozubené kolečko udělá kladkostroj a následně vznikne další prostředí k náckovským hodokvasům tolik podobným šílenostem z Janova, Varnsdorfu a jiných měst. O nic vlastně nejde, to se jen “praví Češi” baví po svém. Potřebují k tomu ohníček, krev, řev, policejní kulisu a poté si mohou na skupinkách po “národovecku” notují o grilech a “cikánech na rožni”. I o tom zapomínají nekompromisní reportéři se strachem v očích informovat……zůstat má jen jedna část skládanky, aby nebohému divákovi srdéčko zaplakalo nad osudem nových ochránců

Rasismus je nenažraná hydra a nyní dostává svůj mediální příděl. Tupci z Vandasova Lotrníku se domluvili, cestují vlakem, ještě získají doprovod ozbrojených ochránců, co kdyby jim někdo chtěl ublížit. Kdo z těch kluků v černých kombinézách policajtů sympatizuje s ožralci toužícími po krvi a mlácení jiných? Kdo z nich by se nejradši přidal, protože uvěřil, že právě tyto kreatury ochrání někoho před těmi nepřizpůsobivými občany? A kdo je teď nepřizpůsobivý, jsou to ti ožralí a zfetovaní nácci napadající kohokoli na cestě, nebo nevinní lidé žijící v nějaké ulici toho či ono města?

Hooligans, neonáckové stýkající se pravidelně s kolegy z NPD, domácí neonaci omladina studující za peníze fotra, nezaměstnaní majoritáři, zahořklí starci věřící v rasismus, tohle všechno jsou ve jménu televize právě ti praví ochránci zbitých dětí, žen a mužů. Neměli bychom skutečně oběti zločinů litovat dvojnásobně? Poprvé, že jsou jedinci napadeni a posléze, že se o ně zajímá česká národní lůza? Copak by vedle lůzy stál na kusy vnitřně rozervaný reportér nebo blonďatá reportérka vykřikující do mikrofonu cosi o naštvaných lidech a nepřizpůsobivých občanech, ke kterým právě rozvášněný dav míří? Jeden by dokonce i řekl, že ten reportér nebo reportérka chtějí stát v popředí náckovské, tedy pardon národovecké, skupinky.

Duchcovští otcové a matky si to žádají, dokonce celí nevyspalí čekají na lynčovací pochody, ve kterých se střetnou nepřizpůsobiví neonacisté s místními Romy. Zajisté bude mnoho beránků, mnoho ovcí, kteří podrží náckovským pindíkům násilí. Indické symboly štěstí na plakátech, na vlajkách, na oblečeních, na tělech a dokonce i na hlavách zaplaví jedno severočeské městečko. Ale opět se nic neděje…..večerní zprávy odpolední potlach nad hákáčem okomentují jako chuť pokojných měšťanů projevit svůj nesouhlas s násilím ve městě znásilněný několika skupinkami neonácků. Co na tom, že těch neonácků tam bylo podstatně víc než dost. Opět se najde několik dnem unavených diváků, kteří uvěří úplně všemu, i tomu, že náckové jsou záchranou lidstva.

Viníky jsou tady přeci všichni Romové, dokonce i ti, kdo v době útoku nebyli ani ve městě. Je to jako korida, je to jako zápasy v římském koloseu kdy se dobytek sjíždí ze všech koutů světa, aby namlátil nepřátelům naci ideologii. Tak proč to média nevidí? Protože média potřebují senzace a nové boje v českých ulicích pro vyšší sledovanosti. Rasismus pomůže zase naoplátku politikům, kteří se mohou tvářit jako zachránci od naci ideologií. Rasismus může i v případě uzákonění Bártova ozbrojovacího plánu přinést nové peníze jak politikovi, tak dalším firmám a lidem s projektem spjatými.

Televize, noviny ani rozhlas neřeknou v hlavních vysílacích časech nic o tom, že za každý trestný čin může jen a jen jedinec. Každý z nás je zodpovědný za své činy a nikoli celé etnikum nebo celý národ. Tahle doba, to co se děje, a to co se chystá v těchto červnových dnech je ostudou nás všech a média jsou předobrazem zaprodanosti duše mamonu a spravedlnosti.