Demonstrace proti “nepřizpůsobivým” občanům jsou o extrémismu, rasismu a všeobecné vině všech Romů

Demonstrace a protidemonstrace……nějaká skupina lidí napadne jinou…..rasizující média lačnící po senzacích vše zmedializují a v okamžiku vteřiny vznikají rasistické vášně, ve kterých jsou lidé děleni jako ovoce či nějaká zelenina. Ty jsi bílý, proto musíš být správný, ale ty jsi “přičmoudlý”, a tak patříš k těm špatným….kam jsme se to jako společnost dostali? A proč dochází k demonstrací pouze tehdy, pokud minoritář napadne majoritáře? Proč se nekonají demonstrace v těch tisících případech, kdy je Rom přepadený bandou skinů, neoesesáčků nebo nějakými jinými pochybnými existencemi z majority? 

Podle statistik Evropské unie přes 78 % útoků na Romy není vůbec policii oznámeno. Nejsou to ta mediální témata přesycena anděly a nepřizpůsobivými občany. Nejsou to příběhy o takzvaně slušných lidech pořádajících demonstrace uprostřed českých měst. Rasově motivované trestné činy se dějí. Diskriminace je v České republice bohužel běžným jevem. Pokud se nějaký rasově motivovaný útok neonacisty, či extrémisty na Roma dostane před soudy a vyšetřuje ho policie, většinou média mlčí nebo událost komentují naprosto chladně, bez jakéhokoli zaujetí.

Najednou hysterie mizí, i když jde o stejný trestný čin. Naopak policie často útok majoritáře na minoritáře zlehčuje a bagatelizuje. Často je oběť neonacistických útoků ihned na místě považována za agresora a útočníci za oběť. Náckovská chátra notně posilněná alkoholem je důvěryhodným svědkem, hlavně když je bílá. Ruka zákona často sympatizuje s extrémisty a velmi často reaguje rasisticky či s rasovým podtextem.

Zkrátka útok na Roma není tak vděčným a mediálně lákavým případem jako útok Roma na nějaký manželský pár. Na sídlišti se porvou majoritáři s Romy a je tu další důvod k demonstrování. Extrémisté, milovníci Dělnické strany sociální spravedlnosti a dalších nelidských spolků využijí obecných protiromských nálad podporovaných médii a uspořádají demonstraci. Jenže proti komu je demonstrace určena? Je snad zaměřena na ostatní Romy? A co mají ostatní Romové společného s konkrétními účastníky rvačky?

Copak se Rom sedící v obýváku podílel na rvačce či jiném násilí? Copak romské dítě spokojeně oddychující v postýlce může za někde spáchaný trestný čin? Demonstrace proti tzv. nepřizpůsobivým spoluobčanům probíhají téměř vždy v režii extrémistů, neosesesáků a milovníků rasismu vydávajících se před médii za slušné lidi. Většina takových demonstrací je vytvářena na základě obecné nenávisti vůči etniku a nikoli jako nesouhlas s činem toho či onoho člověka. Nakonec celého demonstračního křepčení stejně zazní hesla “Čechy Čechům”, nebo “cigáni do práce”.

Zfanatizovaný dav účastníků propadne režijnímu záměru neofašistů a někteří z obyvatel města se propůjčí dokonce i náckovským pochodům. Komunistická touha po uniformitě ničí a naprosto deformuje lidská práva. Vytváří napětí a předem stigmatizuje ty, kteří vypadají odlišně. Lidé si zvykli vnímat národ jako chaloupku praotce Čecha, do které je pro ostatní vstup zakázán. Ale realita je totálně jiná. Národ je multikulturním organismem, ve kterém se navzájem musíme tolerovat, ve kterém si musíme navzájem projevovat úctu a pochopení. Národ……to jsme my všichni s českým občanstvím. Pokud si tohle neuvědomíme, potom dochází k velkým problémům.

Demonstrace nácků a extrémistů jsou často zneužívané politiky, kteří mile rádi přistoupí na logiku rasistů, protože sami jsou rasisty. Viz. například Duchcov, kde si paní starostka dělá doslova co chce. Po demonstraci využila demagogie a přispívá k houstnutí situace ve městě. Extrémisté jsou spokojeni, zatímco ostatní lidé trpí.

Kdy skončí rasistické blouznění v České republice? Demonstrace vyvolané extrémisty jen přiživují  lidech skrytý rasismus. Na dětském hřišti v Českých Budějovicích se porvali místní obyvatelé a musela zasahovat policie. Kvůli tomuto incidentu je na tuto sobotu organizována demonstrace. Žijeme snad v nějakém šovinistickém snu, ve kterém jsou majoritáři vyvolenými bohy, na které nikdo nesmí sáhnout?: Jakékoli násilí je věc vážná, ale v žádném případě si nikdo nesmí osvojovat právo lynče. Jsou snad všichni sociálně slabí viníky oné rvačky?

Celá demonstrace ztrácí jakékoli opodstatnění. Náměstí Přemysla Otakara II. se stane oslavou rasismu, nenávisti a hloupé generalizace. Někteří obyvatelé českobudějovického sídliště Máj si zcela naivně myslí, že oslava nehumanismu a přivítání náckovských hesel něco vyřeší. Téměř vždy se najdou jedinci, kteří bez mrknutí oka uvěří populismu a násilí, ve kterém mohou představit světu zcela beztrestně svůj smysl pro rasismus. Extrémisté si vytvoří na Facebooku zvací akci, tolik podobnou akci neonácků z minulých dnů. Jedna rasistická hesla na ní střídají další, užívají se tvrzení o generálních chybách všech Romů v Českých Budějovicích……jde tu opět o rasismus a touhu po násilí vydávanou médii za ochranu majority. Kdo skutečně soudný uvěří v hodnoty na demonstraci pronášené?

Proč lidé stejně dychtivě nedemonstrují na Václaváku proti vládě, proti prezidentovi nebo proti politikům? Proč se obyvatelé měst nepostaví proti politice místních zástupců lidu na radnicích? Protože téměř všichni považují stát za cosi neživého s čím nemají ani omylem ni společného. Kdežto v demonstracích proti minoritám mohou lidé dát najevo svůj rasismus a konečně se na malý okamžik mohou cítit součástí nějaké skupiny fanatiků. Na jedné straně je vůdce a na druhé poslušná oběť schopna mnohdy učinit cokoli, co je po ní požadováno. Média budou plná lidí a možná některý z nich bude i na televizních obrazovkách. Nyní a právě teď každý na demonstraci může dát najevo svůj rasismus a ještě k tomu být na straně “slušných” lidí.

Kdy tohle šílenství skončí? Duchcov aplikoval praxi dusna a radnice šikanuje občany města.  Má snad celá situace v republice přerůst v organizovanou nenávist se zbraněmi v ruce?