Čecháček je blbec, který z neznalosti a kvůli svým mindrákům posvětí třeba i rasismus

Česká republika má jednotný sociální systém s jednotnými zákony platnými pro všechny bez rozdílu, přesto internetem, televizí a novinami proudí nepravdy o nějakých speciálních dávkách a speciálních dotacích poskytovaných přednostně Romům. Česko má vzdělávací systém se stejně dostupnými stipendijními pravidly pro všechny šikovné žáky, přesto se objevují tu tam obrázky srovnávající výhody “bílých” a romských dětí……jak je tohle vůbec možné? Jsou všichni v tomto podivném státě tak opravdu dementními, opravdu všem schází mozek k přemýšlení?…….členové nacistických, rasistických partají a zájmových uskupení využívají čecháčkovského závidění k propagaci svých myšlenek. Když Blesk otiskne nějaký výčet s dávkami poskytovanými Romovi,  tak je to určitě pravda, nebo ne?

Noviny přece nelžou a co na tom, že o nějaké speciální výhodě píše bulvár. Za komunistů bylo také všechno v novinách pravda, tak proč by to nyní mělo být jiné? Národ, zvláště někteří jeho členové, by se měli probudit ze svého bezmyšlenkovitého snu, ve kterém jsou všechny informace přijímány bez jakékoli zdravé schopnosti kritiky a zdravého selského rozumu.  Jak někdo může uvěřit tomu, že Rom iks ypsilon dostane každý měsíc 20  0000 na jedné dávce? Sociální dávky jsou vypláceny všem podle stejného klíče, podle stejných zákonů a paragrafů, podle stejných prováděcích vyhlášek…..tak jak je možné, že tisíce lidí uvěří lžím?

Zatímco se extrémista nebo neonacista chytá smíchy za břicho nad dobře vydařeným podvodem, nevzdělaný Čecháček ve facebookových statusech šíří lež. A pokud je lež tisíckrát posílána, stává se z ní pro mnohé pravda. “Počkej, tam u Franty, Pepy i Denisy jsem viděl tenhle příspěvek a před nimi to vidělo dalších několik desítek lidí, tak to asi bude pravda“, šup, klikne se na Líbí se mi a poté na sdílet a kolečko pokračuje dál. Někteří s vrozeným sklonem k rasismu si řeknou: “možná tohle konkrétně není pravdivé……..ale co…….ti cikáni mě stejně štvou tak to pošlu dál“. Nacionalista ještě celou lež okypří peprným komentářem, aby dodal lži mnohem větší zdání nefalšované pravdy: “myslím si, že to takhle funguje jen tam kde se cikánů opravdu bojí a nebo prostě s nimi nechtějí mít ještě větší problémy.” , klik a lež cestuje dál…….

Takové nesmysly nemající v sobě ani špetku pravdy se šíří často pomocí emailu. Neznámý zaměstnanec sociálky ofotil zaručeně pravou složenku a poslal ji přátelům do emailu.  Složenka je s 35 0000 korunami na nějakou Romku z mosteckého Chánova od České správy sociálního zabezpečení, a už tu je další virální lež o tom, jak jeden Rom dostane víc než “obyčejný Čech”…….. co na tom, že celé je to podvodné. Dokonce ani ten zaměstnanec sociálky neexistuje…..

Neonacista nebo rasista si sedl k Photoshopu a vyrobil napodobeninu složenky spolu s dalšími falešnými údaji. Rozešle ji jako pravdivou svým rasistickým přátelům do schránky a ti ji pošlou dál, a dál a dál, až se taková složenka dostane třeba i do mailových schránek poslanců. Ti jsou často také rasisté, a tak šíří dál. Když to poslal politik, tak to bude asi pravda a šíří se dál. Sociálka celou složenku dementuje jako nesmysl a podvod, ministr potvrdí, že jde o výmysl nějakého rasisty, přesto se emailové šílenství šíří dál s komentáři o vládě, “která jde cikánům na ruku a tak v televizi lže“.

Policie, natož “tajná”  BIS, je slabá a neschopná šiřitele takových lží dohledat…..zároveň v případě facebookem šířené lživé, rasismem prosycené nepravdy nejsou mazány, protože jsou posuzovány podle amerických, a nikoli podle evropských měřítek “svobody” slova. Neonácek a extrémista tak může být za existenci ksichtoknihy vděčný.

Romové jsou zvýhodňováni v důchodovém systému, tvrdí to přeci nějaká vysoká komisařka OSN. Podle ní se důchod Romům počítá úplně jinak, a to z průměrné mzdy……” Také si pamatujete na tento nehorázný nesmysl? Kde kdo z čecháčků ho sdílel a pokaždé k němu dodal peprný komentář. Kde tehdy lidé nechali mozek? Uvízl jim na dovolené, nebo odmítal s takovým “magorem” tupě zírajícím na monitor nadále spolupracovat? Rasisté opět využili obrovské neznalosti čecháčků v sociálním systému. Mnoho spoluobčanů totiž ani omylem netuší, jak se důchody vyplácejí a jaká jsou pravidla pro takový výpočet.

Jo takový čecháček dělá v diskusích chytrého jako rádio, a poté když má jít na věc,  neví která bije a raději uvěří rasismu. Přemýšlení tolik bolí……mozek by se musel spojit s duší a srdíčkem a to je pro mnohé čecháčky příliš mnoho práce najednou…..to po nich nikdo chtít nemůže, a tak se rodí jeden rasismus za druhým.

Za hitlerovského Německa se používalo také k očerňování Židů nepravdivých informací majících za úkol vyvolat nenávist a pocit, že majorita je ponižována minoritou. Stejný úkol plní ty nenávistné zprávy o Romech a jejich neexistujících výsadách. Mají vyvolat pocit ponížené majority v nepřemýšlejících lidech. Mají vyvolat nenávist, slouží k umělému zaškatulkování jedné minority pod řadu titulků. Zvěsti o vypáleném Reichstagu Židy vyvolala noc Dlouhých nožů a byla jednou ze záminek k rozpoutání Druhé světové války. Falešná zpráva může rozpoutat sérii násilí a jak jsme mohli vidět v historii, může vyvolat i celosvětový konflikt.

Situace v Česku je velmi vážná a napjatá. Zvláště v oblastech s větším výskytem romských ghett……..Je zde velmi vysoké nebezpečí, že některá z těchto nebo jiných dalších lživých zpráv zapálí oheň nenávisti a spustí další vlnu regionálního násilí. A to právě rasističtí a neonacističtí autoři lživých zpráv o Romech chtějí a pokoušejí se o to.  Čecháček je nevzdělaný trouba, a tedy je snadnou obětí manipulace. Romové nemají léky zdarma, stejně tak jako nemají romské děti zdarma učební pomůcky a nedostávají přednostná stipendia na vysokých školách. Kdyby Česká republika měla svůj vesmírný program, tvrdili by také tito odporní rasisté, že romští kosmonauté létají do vesmíru za nějaké bonusové příspěvky?

Čecháčci by měli lépe přemýšlet, měli by se především zamyslet sami nad sebou, proč věří rasismu, proč mu dávají průchod, proč svoje vlastní mindráky a neúspěchy chtějí léčit na Romech a jiných minoritách. Je to ostudné……. a právě tito čecháčkové ohrožují zbytky demokracie a svobody v České republice.