Zemanův projev mezi poslanci byl představením egoismu

Miloš Zeman přišel mezi poslance. Levicoví zákonodárci plesali radostí, zatímco pravda a skutečnost dostala opět přes ústa. Nový prezident volá po majetkových přiznáních, přitom jeho bývalá vláda zákon o těchto přiznáních poslala k ledu. Lubomír Zaorálek, mnohdy zastávající roli zavřeného Ratha, vystupuje chvalitebně na stranu prezidenta. Všechno je špatně formulované, protože v otázce zahraniční politiky jde o nenáviděného Schwarzenberga a levicí milovaného Zemana.

Nový prezident státu odmítá uznávat Ústavou sepsané kompetence. Nejraději by zapomněl na stanovenou kontrasignaci ve věci velvyslanců, protože Livia Klausová musí být Zemanem odměněna za podporu ve volbách.   Zatímco se doma hádají, Česká republika vypadá v zahraničí jako stát plný hlupáků.

Projev prezidenta nebyl slovy, které by chtěly sjednocovat. Projev hradního pána byla plná útoků, priorit a opakovaných floskulí z prezidentské kampaně. Miloš Zeman se choval jako zaseknutý kafemlýnek. Chrlil ze sebe naučené věty, naučená fakta, za která dostane aplaus pouze z levé části politiky. Volby se blíží, a tak se  poslanecké vlezdořitěctví z tábora ČSSD zvětšuje doslova světelnou rychlostí. Tady nejde o občany, tady nejde o voliče.

Tady jde především o přípravu tábora pro hlasy ve volbách, ve kterých se už teď ČSSD cítí jako hrdinný vítěz. Bohužel tohle vítězství nebude vítězstvím národa. Bude to vítězství politických zájmů, ve kterých Miloš Zeman bude chtít přetvořit Českou republiku do podoby prezidentské pseudodemokracie.

Slova nové hlavy státu byla stejně těžká jako prezidentský oběd. Projev mezi poslanci nebyl projevem prezidentským, ale projevem premiérským. Bylo to agresivní a nedůstojné vystoupení, které není hodno nejvyššího politika státu. Miloš Zeman by nejraději zasahoval do tvorby zákonů. Zkouší, kam až může ve své protiústavní činnosti zajít. Prezident se snaží určovat jednání a roky politiků, protože sám o sobě nemá zákonodárné pravomoci. Poslanci a senátoři budou přesvědčováni, aby šli na ruku prezidenta republiky.

Miloš Zeman dopředu avizoval, že bude chodit na jednání vlády, Senátu i Poslanecké sněmovny. Jen jednotlivé projevy nebudou konstruktivními. Budou plné osobních útoků, ve kterých zazní Zemanovy priority. Nikoli priority voličů prezidentského volení. Budou to zájmy jednoho egoisty nemající se skutečným světem nic společného. Investice státu, panašování a majetková přiznání jsou vlakovými loďmi Zemanova Titaniku. První místo získává demagogie. Demagogie, ve které se skrývají alkoholické taje Zemanových zálib.