Václav Prokůpek lhal. Nemá nic společného s Freedom House

Václav Prokůpek je skutečným lhářem, možná kdyby se vrhl do sepisování pohádek, získala by Česká republika zdatného Andersena. Výše zmiňovaný pán totiž  podal 10.5.2013 jako mluvčí lidskoprávní organizace Freedom House na Generální inspekci bezpečnostních sborů trestní oznámení na šéfa protikorupční policie Tomáše Martince. 

Média, aníž by si cokoli ověřila, doslova s rychlostí blesku informovala o nové senzaci. Server Hrebenar.eu se rozhodl celou záležitost prověřit. V České republice není žádné zastoupení Freedom House, a tudíž ani Václav Prokůpek nemůže být mluvčím, nebo dokonce předsedou české sekce Freedom House.

Napsali jsme dotazy na jednotlivé zainteresované strany celé události. Václav Prokůpek  udával ve svém životopise odkaz na web http://freedomhouse.netstranky.cz jako na oficiální web české sekce výše zmíněné organizace. Design Prokůpkem zmiňované stránky byl podezřelý, a tak ihned bylo jasné, že se jedná o další podvod. Sepsali jsme tedy dotaz  provozovateli Netstránek.cz , který následně  po upozornění serveru Hrebenar.eu http://freedomhouse.netstranky.cz zrušil. O smazání podvodného webu neexistující české sekce Freedom House jsme vás 13.5.2013 informovali v jednom z článků.

Ihned v osudný den 10. května 2013 jsme se obrátili s dotazem na Freedom House ve Spojených státech amerických. Není přeci možné, aby vyhlášený lhář, podvodník a činovník neonacistické Dělnické strany špinil jakoukoli lidskoprávní organizaci. Zeptali jsme se Freedom House, jestli je Václav Prokůpek mluvčím nebo předsedou české sekce Freedom House.

21. 5. 2013 ve 14:48 středoevropského času jsme obdrželi následující odpověď z Freedom House:

Freedom House dopis

Odpověď z Freedom House  v českém překladu:

Vážený pane,
Formálně odmítáme jakékoli spojení s osobou, kterou zmiňujete.
Děkuji vám za objasnění celé situace na vašem webu.
Vše nejlepší.
Claudia Caldeirinha

————————————–

Sečteno a podtrženo, Václav Prokůpek opět do světa pustil mediálně přitažlivou lež. Jak se k celé věci postaví GIBS?