Václav Prokůpek lhal a spáchal nejspíš podvod. Žádná Freedom House pro ČR neexistuje

Letem světem českých médií včera zazněla zpráva o Václavu Prokůpkovi,mluvčím americké lidskoprávní organizace Freedom House pro Českou republiku a jeho trestním udání na šéfa protikorupční policie. Některá média k této rádoby senzaci přistupovala zdrženlivě, jiná informovala bez jakéhokoli ověření skutečností. Rozšiřovat kachnu v českém mediálním prostředí skutečně není žádný problém. Server Hrebenar.eu včera na toto téma napsal článek, ve kterém se zamýšlel nad tím, jestli je skutečně Václav Prokůpek mluvčím nebo dokonce ředitelem Freedom House. 

Po ověření dostupných informacích na internetu server Hrebenar.eu zjistil, že žádná pobočka Freedom House v České republice neexistuje. Není zde ani žádná kancelář, která by se honosila označením Freedom House. Na základě tohoto zjištění vyplývá, že Václav Prokůpek opět lhal o svém novém pracovním zařazení. Těžko někdo může dělat mluvčího pro českou pobočku zahraniční neziskové a nevládní organizace, když taková organizace v České republice neexistuje.

Známý podvodník a násilník, Václav Prokůpek se opět dopustil trestného činu podvodu, když na trestním oznámení, které podal na základě informací z médií, vystupoval jako mluvčí americké neziskové organizace Freedom House. Generální inspeke bezpečnostních sborů tak stojí před složitým rozhodnutím, zda-li se trestním oznámením zabývat, či nikoli. Především by se měla Policie České republiky znovu začít zajímat o Václava Prokůpka a jeho další podvodnické aktivity, kterými se zjevně neotitulovaný a neúspěšný vysokoškolský profesor zkoušel zviditelnit.

Freedom House, jejíž jméno se Václav Prokůpek pokoušel v České republice svým podvodem poškodit, rozhodne co bude dál s notorickým baronem prášilem.  Ve vzduchu tak visí možná žaloba od Freedom House za další podvodné jednání. Václav Prokůpek jednal za tuto organizaci, aníž by ho tato organizace jednáním pověřila a zároveň samotná osoba Václava Prokůpka s jeho minulostí pošlapala dobré jméno Freedom House v očích české veřejnosti.

Freedom House by se také měla zabývat webem http://freedomhouse.netstranky.cz/, který se vydává se oficiální webové stránky této americké neziskové organizace v České republice. Informace uvedené na tomto webu ohrožují dobré jméno Freedom House. Jedná se především o propojení výše zmíněného webu se stránkami extrémisty na oko založené a na Ministerstvu vnitra ČR doposud neregistrované organizace Amnesty World.

Po prostudování domény netstranky.cz, server Hrebenar.eu zjistil, že vzhled webu je čistě vybranou šablonou nabízenou zdarma a zároveň je tu vysoká pravděpodobnost, že tento web je také netstránkami provozován zdarma. Kontaktovali jsme proto vedení netstránek s dotazy na vlastníka tohoto webu a další okolnosti týkající se založení http://freedomhouse.netstranky.cz/ . Je totiž možné, že tvůrcem webu je samotný Václav Prokůpek nebo některá jiná další osoba pocházející z oficiálně neexistující Amnesty World.

Zároveň server Hrebenar.eu za. Poslal dotaz oficiálním místům v opravdové nevládní organizace Freedom House. Jejich odpověď zatím nepřišla. Pokud by žalobu na Václava Prokůpka nepodala Freedom House, pak by to měla udělat policie, tedy samotný GIBS, který Prokůpkovu žalobu přijal.