Václav Prokůpek je násilník, lhář a podvodník z Dělnické strany

Václav Prokůpek je člověk vyhýbající se soudu, je to bývalý šéf neonacistické Dělnické strany v Plzeňském kraji, je zároveň podvodníkem i soudně stíhaným násilníkem. Na Evropských rozhledech v srdceryvném komentáři tvrdí, že je řádným občanem s čistým rejstříkem. Takto se chovají všichni extrémisté. Dělají ze sebe  bílé, ničím neposkvrněné ovce, zatímco se za umělohmotným rouchem skrývá šedivý vlk. Václav Prokůpek říká, že je absolventem mnoha vysokých škol, scénáristou, novinářem, přitom se na světě objevil spíše jako podvodník z béčkových filmů pochybné kvality.

Václav Prokůpek dokázal oklamat kdekoho. Takový legendární Harry Jelínek by samozvanému novináři a studentovi záviděl jeho prášilovské umění. Václav Prokůpek dokonce oklamal vedení Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, které jej přijalo na Katedru mediálních studií.  Zde měl Václav Prokůpek vyučovat žurnalistickou omladinu masové komunikaci. Spočívá snad masová komunikace v krádežích blogerských a novinářských příspěvků jiných autorů?

Václav Prokůpek publikoval v českých médiích v rozmezí let 1998 – 2012 celkem 62 článků. V letech 1999 – 2010 se jednalo  o články pro Ring, Svět hospodářství a Svět. Po roce 2001 se Prokůpek na delší dobu odmčel a jeho jméno se objevuje až na Parlamentních listech. Václav Prokůpek novinářskou kariéru zahájil krádežemi psaných textů někoho jiného. Se svou drzostí krádeží šel Václav Prokůpek tak daleko, že ponechal titulek článku i s jeho obsahem v původní podobě. Jen jméno autora ukradeného článku nahradil svým. Zlodějské nadání Václava Prokůpka odhalil na Lupě.cz Tomáš Kapler. Možná si chtěl tehdejší bloger ulehčit práci, a tak se vrhnul na skenovací činnosti, které vydával za svá výsostná díla.

Profesorská kariéra Václavu Prokůpkovi na Univerzitě Jana Amose Komenského vydržela přesně jeden semestr. Nevalné kantorské  výsledky profesora Prokůpka byly důvodem k jeho odchodu z univerzity. Václav Prokůpek, soudním psychiatrem klasifikovaný jako muž s poruchou osobnosti s narcisistními sklony, tak dostal do vínku jednu další vzpomínku na neúspěšné angažmá, tentokrát na akademické půdě.

Václav Prokůpek ve svém životopise o sobě hovoří jako o třetí osobě. Prokůpkův životopis je sice barvitý a plný všech nejlukrativnějších pracovních pozic, jenom málokterá bude pravdivá. Václav Prokůpek lže, lže a lže. Dokonce tvrdí, že je trenérem Slovenského hokejového svazu. Mluvčí Slovenského hokejového svazu naopak říká, že žádný Václav Prokůpek jejich trenérem není. Stejně tak Václav Prokůpek tvrdí, že hraje druhou šachovou ligu za Spartak Ústí nad Labem. I v tomto Václav Prokůpek lže. Václav Prokůpek hraje Krajský přebor třetí třídy B kde hraje za druhou rezervu tohoto týmu. Podobné je to s vítězstvím ve Velmistrovském turnaji Dresdner Open v roce 2002. Turnaj se sice konal, ale Václav Prokůpek na tomto turnaji nebyl, tudíž nemohl ani vyhrát. Podobné to nejspíš bude s Prokůpkovými šesti vysokými školami, se kterými se ve svém životopise pyšní.

Václav Prokůpek používá u svého jména dva vysokoškolské tituly, a sice titul ing. a Ph. D.  Titul inženýra měl získat Václav Prokůpek z Vysoké školy ekonomické v Praze a druhý titul Ph. D.  z Univerzity Komenského v Bratislavě. Oba dva tituly Václav Prokůpek užil ke získání profesorské profese na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze i ke získání redaktorské pozice v Parlamentních listech, kam zaslal svůj životopis s výpisem šesti údajně absolvovaných vysokých škol.

Václav Prokůpek skutečně studoval na Filosofické fakultě Západočeské univerzity obor Mezinárodní vztahy a východoevropská studia, školu však úspěšně nedokončil. Prokůpek rovněž studoval na Fakultě sociálně ekonomické na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v letech 1992 – 1997, studium ale také nedokončil. Na Vysoké škole ekonomické v Praze, ze které má mít Václav Prokůpek titul inženýra, dokonce ani žádného Václava Prokůpka neznají. Podobně je na tom Václav Prokůpek se studiem na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, či na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Mistr podvodů o sobě tvrdí, že žádným podvodníkem není a dokonce podle svých slov na sebe podal trestní oznámení, které dokázalo Prokůpkovu čistotu. I toto tvrzení Václava Prokůpka je lží. To, jestli někdo je, nebo není podvodníkem, dokáže určit pouze policejní vyšetřování eskalující v soudní stání a následný rozsudek soudu, který rozhodne, jestli daná osoba je nebo není podvodník. Ostatně i o tom podává svědectví server Romea.cz, o kterém Václav Prokůpek šířil lži.

Václav Prokůpek se v komentářích pod článkem na Evropských rozhledech vydává za poctivého nepodvodnického a slušného člověka.

Václav Prokůpek

 

Jak vypadá Prokůpkova slušnost. Je slušností napadat poslance Parlamentu České republiky? Václav Prokůpek napadl poslance Vladislava Vilímce z ODS. Za tento čin si vysloužil od soudu v Rokycanech čtyřměsíční podmínku. Rozčilený Prokůpek si vylil vztek na blízkém poslanci. Násilné sklony Václava Prokůpka pokračovaly, když byl stejným soudem odsouzený ke 14měsíční podmínce za napadení seniora. V obou případech má skutečně Václav  Prokůpek čistý trestní rejstřík, protože jeho provinění bylo soudem kvalifikováno jako přestupek a nikoli jako trestný čin a přestupky se do rejstříku trestů nezapisují. To ovšem není důvod, proč by měl být násilník odsouzený soudem k podmínce považován za slušného člověka. Slušný člověk především nikoho nenapadá.

A že Václav Prokůpek není podvodníkem? To také není pravda. Podle Blesku se Václav Prokůpek vydával za manžela poslankyně Talmanové. Aby toho ještě nebylo málo, stejný Václav Prokůpek se dokonce vydával za advokáta a za své služby od klientů přijímal platby. Copak toto dělá slušný člověk? Václav Prokůpek si dokonce podle Blesku od jedné ze svých klientek, Marie Wünschové vzal 34tisícovou odměnu, která však Václavu Prokůpkovi nenáležela. Lháře skvělých vlastností, Václava Prokůpka, tehdy kvůli tomuto přečinu vyšetřovala policie. Václav Prokůpek byl vychytralým a díky neexistenci jakýchkoli dokladů mezi paní Wünschovou a Václavem Prokůpkem policie bývalému členovi Dělnické strany jeho trestný čin neprokázala. I proto se může Václav Prokůpek pyšnit s čistým rejstříkem trestů.

Slušný člověk také nevyhrožuje násilím. Václav Prokůpek nejdříve okradl podvodem Marii Wünschovou, aby ji následně podle Blistů vyhrožoval násilím. Postarší dáma zajisté posloužila cílům jednoho podvodníčka, který nyní vystrkuje růžky a nahání starší dámě opodstatněný strach. Václav Prokůpek měl paní  Wünschovou jako advokát zastupovat ve sporu se stavebním úřadem. Důvěřivá důchodkyně Václavu Prokůpkovi dala podle Blesku 34 000 korun, jenom Václav Prokůpek pro tuto paní žádné právní služby vykonat nemohl, protože není žádným advokátem. Když paní Wünschová Prokůpkovi zaplatila a on nevykonal žádné právní úkony a zároveň stejné paní nedonesl doklady o právních úkonech ani o předání jakýchkoli peněz, přestal se svou klientkou paní Marií Wünschovou komunikovat. Za Prokůpka poté komunikovala údajná Prokůpkova přítelkyně , která napsala nejdříve, že je Prokůpek po autohavárii a poté, že je mrtvý.

Václav Prokůpek se v neonacistické scéně pohybuje poměrně dlouhou dobu. Dříve zahájil svou činnost v klerofašistickém Právu a spravedlnosti, později přesedlal na Dělnickou stranu, ve které přispíval do Dělnických listů. Dělnická strana sociální spravedlnosti ráda vykřikuje věty o cikánské zločinnosti, přitom je to například Prokůpek, kdo byl soudem souzen za násilí a je to Prokůpek, který podle slov Marie Wünschové také vyhrožoval násilím. V kontextu informací působí Prokůpkův podpis pod manifestem Práva a Spravedlnosti “ANO tradiční rodine, NE korupci a kriminalitě” jako úsměvná etuda podvodníčka s kriminálními sklony.

I tohle dělá slušný člověk?

Václav Prokůpek je podle serveru Romea.cz autorem mnoha protiromsky laděných článků na Parlamentních listech. Snad mezi největší majstrštyk, pokud se taková levárna dá takovým výrazivem označit, je článek publikovaný 9. února 2012 na Parlamenntních listech, kde si Václav Prokůpek vymyslel, jako baron Prášil příběh o romské straně, které pokladník ukradl peníze přímo z pokladny. Tato zpráva se stala doslova hitem. Média milují zprávičky, ve kterých Romové vystupují jako největší zloději. Z Parlamentních listů zprávu bez jakéhokoli ověření převzali iDnesDeníkTn.czAha a další a další média. Všichni věřili v serióznost informací z Parlamentních listů. Václav Prokůpek se v komentářích často dovolává své slušnosti. Slušnost v podání Václava Prokůpka bere za své.  Václav Prokůpek lhal a vymýšlel si osoby, lhal o audio záznamech a dalších podkladech v článku o uprchlém romském pokladníkovi romské, ve skutečnosti neexistující strany. Parlamentní listy poté otiskly omluvu za výmysly a lži Václava Prokůpka. 

Jméno Václava Prokůpka se objevilo v článku o soudním proces s politiky, kteří se snažili uplácet reportéry TV Prima. 24. listopadu 2011 reportér pardubické MF DNES, Milan Zlinský popsal následující situaci v soudní síni:

[Obhájci] chtěli dokázat, že [reportéři TV Prima] Bohumil Roub i Roman Svoboda si vlastně jen tak točí reportáže a pak je prodají každému, kdo si o ně řekne, že nabízejí jen ‘zboží’. Pomoci toto dokázat měl Václav Prokůpek, kterého [obhájce Petr] Šáda pozval jako soudního znalce na média. Ovšem po jeho zpochybnění ze strany žalobkyně vypovídal pouze jako obyčejný svědek. ‘Pan Prokůpek nemá oprávnění vystupovat jako soudní znalec,’ řekla Pavlíková soudci, který jí dal za pravdu. Prokůpkův projev stejně obžalovaným pomoci nemohl. Když vysvětloval, jak se pozná pravý novinář třeba z České televize, tak se přítomní reportéři upřímně zasmáli. ‘Když něco reportér natáčí, tak má s sebou písemné zadání od své redakce,’ uvedl Prokůpek. ‘Tak abych odešel pryč. Nic takového nemám a ani nikdy neměl,’ usmál se jen reportér ČT.”

Jak vidíte, Václav Prokůpek chtěl před soudem vystupovat jako soudní znalec, i když na to nemá právo.

O Václavu Prokůpkovi natočila Česká televize reportáž, z této reportáže také částečně čerpal tento článek.

Václav Prokůpek se pod článkem Evropských rozhledů domáhá nápravy údajů z tamějšího článku na pravdivé informace.   Redakce serveru Hrebenar.eu se zajímá o kauzu kolem Amnesty World a Holešovské výzvy, a proto nemůže být redakce  k přání pana Václava Prokůpka slepou.

Tudížm Václave Prokůpku, tady jsou pravé informace o vaší činnosti. Pokud chcete, klidně server Hrebenar.eu nebo jeho majitele zažalujte. Jen směle do toho.