Střelec z Chotěbuzi je nechutný rasista, který využil příležitosti zastřelit nenáviděného Roma

Samozvaný střelec z Chotěbuzi není nic jiného, než rasista, který využil své nenávisti k zabití Roma. Měl příležitost, měl účinnou zbraň, a dokonce okolnosti napomáhaly k dalšímu kriminálnímu činu. Zneužití nezletilé dívky, ukájení se před nimi během společného sledování porna a šíření porna, tak vystřídal jiný trestný čin. Byl to nejspíš čin vraždy s rasovým podtextem, ke kterému se nedávno chotěbuzský podivín u ostravského soudu prokecl. Ze všech těchto činů je střelec Jaroslav Šebesta vyšetřován policií. Kdyby návštěvníky v blízkosti jeho velmi zchátralé nemovitosti nebyli Romové, poté by střelec s kuší svůj nástroj smrti vůbec nepoužil.  Copak tohle není rasismus? 

Přesto všechno je mnoho takzvaných ochránců soukromého majetku, kteří postup střelce s kuší schvalují. Někteří obyvatelé Chotěbuzi by podle médií jednali stejně, pokud by se ocitli v podobné situaci. Lidé většinou nevědí nic o tom, k čemu došlo a co se odehrálo na inkriminovaném místě, přesto hájí právo dvojnásobně policií prošetřovaného člověka na zabíjení lidí. Jednalo se o Romy, a tak se může beztrestně střílet do lidí, u kterých není ani omylem jasné, zda byli nebo nebyli opravdu zloději?

I kdyby těmi zloději byli, nikomu nedává nikdo žádné právo na zabíjení. Střelec mohl kuší zasáhnout nohu, ruku nebo jiné místo na těle. Přesto šíp mířil na hlavu zavražděného Roma. Podle jedné z výpovědí svědků, čtyři Romové autem hledali v okolí Chotěbuzi starou skládku, zbořeniště, ze kterého by se mohl odvézt nějaký plech, popřípadě šrot. Uviděli barák zbouraný do základů a zamířili k němu. Dvacet, nebo pětadvacet metrů od polozbořeného domu zastavili. Ještě ke zbořeništi ani nedošli a už na ně mířil muž s kuší. Zařval “Vy kurvy černé, já vás zabiju”. A  ze vzdálenosti zhruba osmi metrů vystřelil přímo do hlavy jednoho z přítomných Romů.

Podle výpovědi měli Romové namířeno ke zbořeništi a  nikoli k domu střelce. Nebyli ani na jeho pozemku. Incident se stal na veřejné cestě…..přesto rasismem obdařený střelec, Jaroslav Šebesta, s kuší behozledně zabil. Zabil člověka, aníž by si podle výpovědí v daný okamžik cokoli vyčítal.

Soudní znalec ostravského Ústavu soudního lékařství, Martin Dokoupil, konstatoval že:

Když zbraň vystřelila, zasažený muž určitě nebyl ve vzpřímené poloze. Střela musela jít ve směru mírně shora dolů

To znamená, že střelec Šebesta byl v okamžiku výstřelu mnohem výš než muž, kterého posléze střelil do levého spánku. Kuše, ze které Šebesta střílel se dala proti náhodnému vystřelení zajistit. A to dokonce i tehdy, pokud se odjistila ke střelbě. Jinak řečeno, Jaroslav Šebesta mohl kuši zajistit tak, aby po jím dodávaném zakopnutím o kámen náhodně nevystřelila. Nic takového se ale nestalo. Navíc, zabitý Rom musel v okamžiku výstřelu sedět nebo být v předklonu, což by zásadně odporovalo Šebestově verzi o akutním ohrožení na životě či na zdraví. Střelec tolik populární například u exblogera iDnesu Matějky, se u soudního stání zaplétal do vlastních lží, až najednou řekl, že by nepoužil kuši, kdyby se nejednalo o Romy.

Šebesta Romy blížící se po veřejné komunikaci sledoval dlouhou dobu z okna a připravoval se na jeho střeleckou “epizodu”. Sám se k tomu doznal 21.5.2013 před ostravským soudem. Střelec s kuší tvrdí že chtěl bránit svůj majetek, protože mu před časem nějací Romové ukradli dvě motorky. To, že krádež motorek provedli Romové je pouze Šebestova domněnka. Šebesta také nikoho z osádky přijíždějícího auta neznal. Samotný soudce v procesu dodal, že dům, ve kterém měl střelec posilovnu, nebyl nikdy nijak zabezpečený.

Jaroslav Šebesta také tvrdí, že čtyřčlenná posádka Romů se chtěla vloupat do domu. U soudu uvedl, že Romové “byli ve sklepě. Šrot je nazajímal. Hledali cestu, jak se dostat dovnitř“. Policie nenašla žádné důkazy prokazující pokus o krádež a tudíž ani nikoho z krádeže neobvinila. Policejní pes nenašel žádné pachové stopy Romů ve sklepě Šebesty. I toto potvrzuje verzi svědků o okolnostech zločinu Šebesty. Navíc, hlavní svědek události, Gabriel Gujda, soudu předložil svůj čistý výpis z rejstříku trestů, který dokládá, že Romové z neštěstí v Chotěbuzi neměli nikdy potíže se zákone a jednalo se o slušné občany. Přivydělávali s pouze sběrem odpadu, který nikdo nechtěl, nebo který lidé těmto Romů dávali.

Případ v Chotěbuzi je smutným mementem co se stane, pokud rasista má zbraň a hodlá ji použít na nenáviděné etnikum. Lidé nesmějí být lovnou zvěří. Lidé nesmějí být stříleni jako nějací králíci někde na poli. Střelec s kuší si zaslouží velmi přísný trest, ze kterého bude jasné, že střílet na neozbrojené lidi na veřejné cestě je absolutně nepřípustné.