Radek John dělá zbytečné hony na domnělé čarodějnice internetu

Zrušme svobodu, ten kdo zahájil svou politickou kariéru pohádkami o bojích proti dinosaurům, vytváří jako navrátilec -žurnalista novou kampaň proti programu zabraňujícímu špiclování lidí ve světě internetu. Ten Tor s ikonkou cibulky musí být z mediální honby za senzacemi ve jménu jednoho neposlance a novináře obětním beránkem. Je trošku tragikomické, že reportáž tohoto typu připravuje poslanec Věcí veřejných, které prosluly zejména obchodní činností Víta Bárty a špiclovacími technikami detektivní sekce ABL. 

Radek John na Barrandově zahajuje svou reportáží hon na pověstné čarodějnice pravidelně klevetící u Petrových kamenů. Zapalte hranice, protože  nástroj svobody využívaný například v Íránu, Číně, Pákistánu, Eritreji, Etiopii a řadě dalších nesvobodných míst této planety, ulehčuje také práci kriminálním živlům ve světě nul a jedniček. Cibulkový software využívaný novinářskou obcí a lidskoprávními aktivisty má tu smůlu, že se dostal do úhlu pohledu stále ještě investigujícího Johna.

Reklama na večerní reportáž pořadu Bez cenzury vypadala jako inkviziční klání na předem označeného viníka. Je logické, že nástroj umožňující anonymitu na internetu může kromě svobody napomáhat také k páchání zločinů. Ale to se stává prakticky s každým výtvorem lidí. To, co je dobré, může být z určitého úhlu pohledu špatné. Vydávat Tor za internet internetů je mírně řečeno nadsázkou hraničící s vidinami klientů psychiatrických léčeben.  Tor skryje tzv. rodné číslo(IP adresu počítače na internetu) vašeho počítače a nahradí ji číslem anonymním nedovolujícím identifikaci počítače.

Honza z Pardubic tak díky Toru zůstává uživatel iksypsilon z Brazílie. Tor je program poskytovaný lidem zdarma. Tor je primárně určen k ochraně osobních údajů uživatelů, jejich svobody, soukromí, a možnosti provádět důvěrné obchodování, tím že je chrání před sledováním jejich aktivit na Internetu. Tor se také stává postrachem nedemokratických vlád, jakými je například Čína nebo Írán. Pomocí Toru komunikují lidskoprávní aktivisté, blogeři, novináři, ale také studenti a nevládní organizace.

Například v takové Etiopii je používání Skypu trestným činem. Pokud použijete v této diktatuře cibulkový Tor, budete moci Skype používat bez jakýchkoli starostí. Stejně tak Tor umožňuje normálním uživatelům, a nikoli žádným kriminálníkům, například ze Saudské Arábie bezstarostný přístup k  Facebooku nebo Twitteru. Tor napomáhá svobodě slova, ve jménu které kdysi Radek John zahájil předvolební klání. Je smutné, že stejný Radek John často proti svobodě bojuje.