Podpora pro Džochara Carnajeva? Ani náhodou, zaslouží si spravedlivý trest

Podpora pro Džochara Carnajeva? Některé petice na internetu volají po propuštění tohoto šílence z vazby. Masový vrah a násilník je pro některé lidi novou hvězdou slávy, po kterou je třeba organizovat podpisové akce. Je to další extrém, ve kterém se znevažují životy obětí.

Jediné, co si zaslouží Džochar Carnajev je spravedlivý trest, spravedlivý soud a spravedlivý proces podle americké legislativy. Ano, jsou jisté nejasnosti například v Džocharovo bratrovi, který možná pracoval pro CIA nebo gruzínskou tajnou službu…..na záběrech z pouličních kamer byli spatřeni členové amerického neonáckovského spolku….to všechno je pravda, ale kdo nakonec vraždil?  Byli to bratři Carnajevové, a ti si zaslouží spravedlivý trest. Jeden z bratrů zaplatil životem a ten druhý musí zaplatit vězením.

Je smutné, že vyšetřování nezačalo přesně podle americké ústavy a zákonů. Systém zneužil své moci a porušil právo viníka na využití svých práv. Což je neomluvitelné a zavrženíhodné. Povinností vyspělého státu je poskytnout všem bez rozdílu stejnou šanci na obhajobu , stejnou šanci ke spravedlnosti. V tomto pravděpodobně američtí vyšetřovatelé pochybili. Vyšetřování nesmí být lynčem a zároveň soud nesmí rozhodovat zaujatě. Jedině tak jako lidstvo dokážeme být lidstvem.

Všichni, kdo podepsali petice na popuštění Džochara Carnajeva by se měli zamyslet sami nad sebou, koho že to podporují. Podporují člověka bez duše, člověka bez srdce, člověka bez slitování, který chtěl zabíjet a zabíjet. Kdyby náhoda dala, mohli jednotliví podpisoví horlivci skončit podobně jako oněch 260 zraněných. Jak na webových stránkách Bílého domu mohlo dojít ke shromáždění pěti tisíc podpisů na omilostnění lidské kreatury?

Na jedné straně by jedni pošuji Džochara Carnajeva nejradši upálili bez procesu jako čarodějnici, zatímco na jiné by jej pouštěli od minuty a svobodu. Oba dva extrémy nejsou správné. Správné by bylo neříkat, on je vinen za vraždy a poranění stovek lidí. Dokud není Džochar Carnajev odsouzený, je pouze podezřelý. Pouze lidskost nedokáže tohoto člověka podezřelého z nejhorších činů nazvat jinak než viníkem. Kam jsme se to dostali, když jsou na Facebooku zakládány stránky na podporu Džochara s tisíce členy?

Skupina v ruské sociání síti VKontate má dokonce přes 8 000 členů. Zpravodajský server Russia Voice dokonce informoval, že v Biškeku, hlavním městě Kyrgyzstánu, jsou po kandelábrech a veřejných prostranstvích vylepovány letáčky s fotkou Džochara Carnajeva a ujištěním o jeho nevině. Co celá tato akce sleduje? Chce snad dělat hrdinu z vraha, z nelidské bytosti? Tento svět je velmi zvrácený a v mnoha ohledech nepochopitelný.

Džochar Carnajev udělal krutý čin a neměl by být oslavován jako hrdina. Tento muž si zaslouží spravedlivý trest se spravedlivým soudním procesem podle americké ústavy a amerického práva. Tento člověk si nezaslouží svobodu. On musí zaplatit za své činy.