Otto Chaloupka se projevil jako rasistické hovado

Otto Chaloupka z Věcí veřejných je přesně tím rasistickým zástupcem lidu, který by ve vysoké politice neměl co dělat. Po tragickém proslovu v Radě Evropy, pan poslanec opět exhibuje. Pustil svůj rasismus na plné obrátky a tentokrát se švejkovsky reagující čecháček naváží do vytváření romské politické strany. Tak se zdá, že nemilý zákonodárce nepochopil o čem je demokracie. On dokonce nepochopil, o čem jsou politické strany a jakou mají funkci. Ano, novou politickou stranu můžeme kritizovat z různých úhlů pohledu, nikoli však jen proto, že ji chystají založit Romové. 

Občané české republiky, zvláště potencionální voliči Věcí Veřejných by se měli zamyslet nad tím, koho to volí. Jeden člen jejich milované strany je nepokrytým rasistou a vůbec se za to nestydí. Svými slovy pouze živí nenávist a dává důvody k dalším nenávistným propagacím jak romských extrémistů, tak extrémistům z řad hnědých luhů a hájů české ultrapravice. Poslanec z Parlamentu České republiky útočí na demokratické právo všech občanů zakládat politické strany. Politik, který by měl ctít a uznávat Ústavu a základní lidská práva všech občanů České republiky působí jako Kromaňonec.

Nespletl si náhodou Otto Chaloupka politické zařazení? Pro Parlamentní listy známé především rasisticky zavánějícími články je projev poslance z Véček doslova jako božská mana. Je tu další článek, pomocí kterého se přilákají noví čtenáři a ti staří s oblibou v nelidské xenofobní pratiky jen přivítají další názor, se kterým se tiše zosobní.

Copak takto se vyjadřuje vysoce postavený představitel demokratického státu? :

Už tady máme politickou stranu křesťanskou. Taky přírodo-ochranářskou. Teď se, s trochou smůly (a spoustou politické korektnosti), podaří založit stranu menšinovou – romskou. Co bude následovat? Strana vietnamsko/stánkařská? Nebo půjdeme ještě dál a naši homosexuální spoluobčané založí také svou stranu (a proč ne, mám mezi nimi přátele a budu je v tom podporovat)? Potom můžou následovat vegetariáni, kteři budou chtít v Parlamentu prosadit svoje zájmy. Napadá mne, že i kuřáci by teď, v době, kdy jsou vyháněni z restaurací, mohli založit stranu a snažit se bránit své zájmy přímo z poslaneckých lavic.  A co politická strana přátel žehu, politický klub odpůrců rychlostních limitů, politické sdružení bílých Čechů (proč ne, když může jedna rasa/národnost, proč by nemohla jiná?). Nakonec se tato šílenost zvrhne tak, že si svou stranu založí squatteři, sprayeři, sdružení sběračů barevných kovů. Pozadu nezůstanou ani pedofilové, vařiči pervitinu, oběti únosů UFO.”

Jak může soudný člověk přirovnávat Romy k pedofilům nebo vařičům pervitinu? Nečetl náhodou Otto Chaloupka v noci během těžké chvilky na toaletě Mein Kampf či brožurky Národní strany? Jeho proslov v Parlamentních listech by odpovídal kvalitě vyjadřování bezmyšlenkovitých hnědomozků. Copak politika není o ochraně zájmů jednotlivých skupin? Jen ať si zákonodárce z Véček vzpomene jak vznikla jeho strana a jaké zájmy skutečně hájila a možná dodnes hájí. Politické strany jsou skutečně o zájmech skupin obyvatelstva. Levicově orientovaní chtějí hájit své zájmy a proto volí levicové strany a pravicoví naopak chtějí hájit pravicovou politiku, a proto volí jinak.

Z teoretického hlediska, proč by si Romové nemohli založit stranu s cílem získat křesla v Poslanecké sněmovně? Stejně tak proč by si kdokoli jiný nemohl založit stranu na ochranu svých zájmů? Pokud nová partaj neodporuje Ústavě a nešlape po lidských právech, poté má taková partaj právo na existenci a je pouze na voličích, jestli ji zvolí nebo nikoli. Ministerstvo vnitra by mělo z obecného hlediska dbát na to, aby nebyla registrovaná nějaká partaj hájící ultranacionalismus, nacismus, fašismus či jiné škodlivé ismy, které vyvolávají násilí a stojí proti lidským právům.

Otto Chaloupka možná aspiruje na titul nejrasističtějšího poslance současnosti. Co řekne, to je perla hnědého nádechu, ze které mají radost snad jen chlapíci z DSSS, Národní strany, Národního odporu nebo nově vznikající Demokratické strany pracujících, do které by pan poslanec byl zajisté vítanou poslaneckou posilou.

Poradci, koordinátoři, neziskovky, mačety, no a teď na společnost chtějí tlačit přes politiku. Myslím si, že nastal čas se ozvat. Důrazně a nahlas. Nejsme to my, společnost, kdo se musí přizpůsobit. Můžeme pomáhat, a to děláme. Každý z nás přispívá, a to i na úkor své vlastní rodiny. Mnohým z nás se to nelíbí, protože to nemá efekt. A efekt to mít nemůže, protože většina Romů se NECHCE začlenit do společnosti. Většina Romů chce větší podporu od společnosti ke svému stávajícímu způsobu života. A to je motiv k založení romské politické strany. Je čas se ozvat.

Neměl by konečně někdo poslance Ottu Chaloupku za tato srovnání a za tak rasistický projev pohnat ke zodpovědnosti? Poslanec Parlamentu České republiky otevřeně šíří nenávist proti Romům. Kam daleko povedou poslancova slova? Budou snad napodobovat izraelské politiky, kteří vyzývají k lynčování afrických přistěhovalců?

Mnozí mne nazývají rasistou, někdo populistou. Nejsem rasista, jen žádám pro všechny stejná práva A STEJNÉ POVINNOSTI. Nejsem populista, nehledám popularitu, hledám pomoc, kterou nám má poskytovat tento stát, ale nedělá to.

Takto přesně reagují rasisté na to, když jsou po zásluze za rasisty a populisty označováni. Blíží se volby, a tak se nejistý politik snaží zalíbit podivné sortě voličů lebedících si v kulturním šovinismu, lebedících si v xenofobních urážkách spoluobčanů.

Rasisté podobní Ottu Chaloupkovi by neměli být poslanci a neměli by zastávat veřejné funkce ve státě, městě ani na obci či kraji.