Organizátoři demonstrace v Duchcově jsou členy Vandasova klubu Dělníků se sympatiemi k nacismu

Je to přesně tak, jak se obával server Hrebenar.eu. Svolavatelé dnešní protiromské demonstrace jsou rasisté s protiromskými náladmi. Zatímco se před televizními kamerami tváří jako umírnění občané Duchova, v soukromí vystupují jako kovaní rasisté. Takový Jindřich Svoboda na své facebookové zdi sděluje svým virtuálním přátelům: “Jdu se vyblejt a pak si du nabrousit nože…“ Už tento komentář jednoho z pořadatelů duchcovského prznění lidských práv, říká naprosto vše. Extrémisté s nenávistí v srdci se rozhodli vytvořit pro své příznivce pozdně jarní happening, během kterého se pokusí přesvědčit ostatní spoluobčany ke stejnému náboženství rasismu. O sklonech svolavatelů severočeského demonstrování informovala Antifa.

Jindřich Svoboda, na Faebooku vystupující jako Jindřich Pinďa Svoboda, je členem nacistické Dělnické strany sociální spravedlnosti:

Jindřich svoboda

Ve své profilové fotce se Pinďa z ksichtoknihy pyšní  také Hagal runou esesáků z Norska, se kterou se rozhodl nacionálně křepčit Svobodův hrdina, Daniel Landa:

Jindřich Svoboda

Kamerový záznam zveřejnil v celém rozsahu rasistický server RadicalBoys, aby posléze ostatní rasisté zahájili další rasistická šílenství zaměřená proti Romům. Útok na manželský pár přišel vhod rasistům, kteří v touze po nových násilnostech rozjíždějí salvu rasistických blouznění. Pinďa se stane na chvilku velkým hrdinou před naštvanými a zmanipulovanými spoluobčany……ideologie hodná leda tak análů nejhorších neonáckovských sešítků na okamžik získá zájem médií. Jindřich Svoboda nechce násilí, a proto na svém profilu komentuje zveřejněné video z Duchcova těmito slovy: “Tak a konečně je to venku! Utajované video z napadení v Duchcově! Zmrdi černý! Vy vraždit je všechny! Jak dlouho to ještě budeme tolerovat? Navrhuji klidně Casanovský, je čas se sjednotit a dam jim už kurva co proto! Jdu se vyblejt a pak si du nabrousit nože..

Jindřich Svoboda

Demonstraci v Duchcově nepřipravují extrémisté? Copak se slušní lidé vyjadřují tak jako se v soukromí vyjadřuje Jindřich Svoboda? Posuďte sami, jak pořadatel demonstrace reagoval na rasistický výlev jednoho ze svých facebookových přátel:

 

Jindřich Svoboda

Tento pán ve včerejších televizních novinách vypadal skoro jako nějaký ukřivděný a znechucený občan Duchcova, a on to je pouze rasista a extrémista obdařený nenávistí k Romům. Pro server Hrebenar.eu to není pražádné překvapení. Podobná setkání většinou organizují příslušníci neonacistické a extrémistické obce. Pětice šílených násilníků dala podobným milovníkům nenávistí, jakým je Jindřich Svoboda a jeho společník Jan Dufek, předčasný dárek. Rasisté a extrémisté se z útoků radují, zatímco ostatní lidé napříč českou společností s útokem nesouhlasí a zcela po právu ho odsuzují .

Stranický rozervaný Vandas volal Svobodovi, aby jej ujistil, že žádný extrémista z jeho neonáckovské partaje oficiálně nepřijede na dnešní protiromskou demonstraci. Pinďa z Facebooku by se měl dát na psaní pohádek pro předškolní děti. Copak tohle někdo uvěří člověku, který na svém profilu pod videem útoku na manželský pár vyzývá “vyvražďování Romů”? Nácková s kamarádšofty s německou NPD slíbili rasistovi a extrémistovi z Duchcova oficiální distanc s následnou podporou….to je opravdu příběh hodný Šeherezády z Bagdádu. Proto Jindřich Svoboda ještě v neděli vítal příjezd jeho partaje do Duchcova?

Jindřich Svoboda

Jindřich Svoboda se vyjadřuje jako kovaný extrémista, a proto ke spoluorganizování protiromského křepčení v Duchcově přijal dalšího nácka Jana Dufka, o kterém Antifa napsala před časem jeden článek. Jan Dufek miluje neonáckovské symboly. Byl souzen za hajlování a nedovolené ozbrojování. Násilník známý českým soudům organizuje demonstraci proti jiným násilníkům?

Samotný Jan Dufek se podle informací Antify podílel na Slovensku na útoku proti tamějším Romům. Nejznámější antifašistický web v Čechách o útoku Jana Dufka na Slovensku říká toto: “Na náměstí slovenské Krupiny Romy nejdřív uráželi, hajlovali, vyhrožovali jim kulkou do hlavy a později je i fyzicky napadli.

Duševní degradace neonácků a extrémistů zkouší hrát další prim. 750 až 1000 obyvatel města se shromáždilo, aby přivítalo neonáckovské kschtíky, pro které je především “potlach” extrémistů určený. Jako bonus následuje pochod k místům, ve kterých žijí duchcovští Romové. Takové ty pochody má Jindřich Pinďa Svoboda tuze rád, proto také vstoupil do náckovské partaje upadajícího Vandase:

Jindřich Svoboda

Policie je na nohou……náckové se rozutekli, snad aby se domluvili na dalších násilnostech. Některá média upozorňují na neonacistické pozadí duchcovské demonstrace, zatímco ostatní raději mlčí a hrají si na demonstrování slušných a naprosto poctivých lidí. Je tu opět hra s názory lidí, s manipulaemi informací, možná jen proto, aby na severu Čech vyrostla nová vlna násilností, ze kterýh budou nejvíce těžit právě takoví lidé jako je Dufek, nebo Pinďa Svoboda.