Nácek Attila si naštěstí nezahraje, tlak médií udělal dobrou službu

Maďarský neonácek, Attila Petrovszki, přijede jako jeden ze sportovců na turnaj bojových sportů v Praze.  Své nevkusně ozdobené tělo s podobiznami hákových křížů a neuměle vyvedenou bustou Adolfa Hitlera zakryje tričkem, takže se vůbec nic neděje. Zatímco se Česká televize od celého sportovního klání distancuje, provozovatelé zápasů na pražské Sparta aréně dělají, jako by se nic nedělo. Boxer si na sebe obleče apartní tričko oblíbené Attilovy značky s monogramy Blood & Honour…..nacistické symboly budou nahrazeny symboly jinými, Landu připomínajícími runami. Jaké hodnoty bude takový sportovec obhajovat? Určitě do nebude fair play, určitě to nebudou symboly slušného člověka.

Na Praze 9, kde se turnaj koná, protestovali Zelení, kteří požadovali od městské části Prahy 9 zastavení jakékoli podpory nesportovní renesanci nacismu v hlavním městě České republiky. Perverzní nacistický šílenec s vytetovaným nápisem Death of the Jews, je typickou ukázkou nacistické perverze odmítající lidský život jako nejcennější poklad světa.

Motivy Attilova tetování hovoří samy za sebe. Portrét Ádíka apartně vyjímající se s hákovým křížem na prsou maďarského bojovníka předem označují smýšlení přihnědlého perverzisty. Stejně tak portréty ikony neonacistů zpěváka neonacistické kapely Skrewdriver Iana Stuarta Donaldsona do okolí vykřikují “Já jsem nácek a podporuji neonacismus”.

Pořadatelé akce se vymlouvají, že Attila Petrovszki dávno nevěří v neonacismus a tetování pochází z předešlé orientace sportovce. Jenže to není pravda. Fotografie i videa dokazují, že Attila je pořád stejným náckem jakým byl ve své hluboké minulosti. Na konci jednoho ze svých zápasů dokonce před rokem v čase 5:39 zdravil návštěvníky zápasů pěkně po nacisticku:

Neárijský Maďar s ikonami nacismu na svém vlastním těle povede proti ostatním soupeřům boj za bílou, nikdy nekončící říši neřestí, které zaprodal nesportovní Attila celičký svůj život. Attilovo tetování je nejen nezákonné, ale zároveň nemorální a každý sportovní klub, každý turnaj by měl takového sportovce okamžitě odmítnout. Není možné, aby svátek sportu, jakými podobné turnaje bývají, reprezentovala taková nacistická kreatura, jakou je výše zmiňovaný Attila Petrovszki.

Attila Petrovszki

Heroes Gate, jak organizátoři turnaj nazvali, připomíná všechno možné, jen ne jakoukoli bránu hrdinů. Jakýpak je nácek hrdina? Je snad hrdinou v bití odlišných? Je snad hrdinou ve vykřikování smrti Židům? Hlavní město Praha i Česká televize odmítli jakékoli mediální partnerství s touto akcí, přesto se Heroes Gate pyšnila symbolikou Hlavního města Prahy a České televize. Chtěli snad organizátoři uměle navýšit prestiž pochybnému projektu, ve kterém bez problémů mohou zápasit náckové s nácovskými symboly? Pořadatelé celé akce tvrdí, že viděli videa s boji Attily Petrovszkého, přesto jej nechají v pátek exhibovat před zraky diváků? Copak nebyla na videu patrná nacistická tetování?

S narůstající slávou Attilových kérek z obav před veřejným pohoršením z turnaje obcházeli sponzoři jeden za druhým, a tak plánovači Heroes Gate raději celý turnaj zrušili. Mediální tlak udělal správnou věc. Není možné, aby nacisté sportovali v demokratickém státě, jakým je Česká republika.