Lže Václav Prokůpek o své funkci ve Freedom House?

Lhář, podvodník, násilník a extrémista z luhů a hájů Dělnického neonacismu zahájil další kolo svých počinů. S fantazií, nad kterou by závistivě zaplakali bratři Grimmové, v nové funkci mluvčího české sekce Freedom House podal akademickými tituly neobdařený Václav Prokůpek Generální inspekci bezpečnostních sborů trestní oznámení na šéfa protikorupční policie Tomáše Martince. 

Podmínečně odsouzený násilník vydávající se kdysi za advokáta sebral poslední kousky nesvědomí a zaútočil proti jím nenáviděné policii, se kterou se díky nejednomu podvůdku dostal do křížku. Kdyby se nejednalo o velmi závažnou věc,  mohli bychom nad činy jednoho protřelého soudem usvědčeného násilníka mávnout rukou.

Jenže tady jde o celkem vážný problém. Především Václav Prokůpek jménem mezinárodní lidskoprávní organizace Freedom House podal na GIBS trestní oznámení. Je funkce mluvčího skutečná, nebo se jedná o další chiméru podobnou těm tunám lží, které Václav Prokůpek uvedl ve svém prášilovském životopise? Tam se dokonce Václav Prokúpek vydává za zvoleného předsedu Freedom House pro Českou republiku.

Letos byl Václav Prokůpek zvolen předsedou nevládní neziskové organizace Freedom House, což je organizace, která vznikla z iniciativy amerického prezidenta Roosevelta v roce 1941 jako organizace monitorující porušování a zneužívání svobody slova a dodržování lidských práv (více na freedomhouse.netstranky.cz), je také krajským koordinátorem protivládní Občanské iniciativy Čas na změnu (více na cas-na-zmenu.webnode.cz).

Co je tedy pravdou. Je Václav Prokúpek mluvčím nebo dokonce předsedou Freedom House? Lhavost tohoto pána sahá až k nejbližší galaxii, a proto server Hrebenar.eu nelenil a zaslal dotaz Freedom House, zda je tento pán tím, za koho se nyní vydává. Jakmile obdržíme z Freedom House požadovanou odpověď, ihned ji zde zveřejníme.

Václav Prokůpek zjevně lže. Buď je pouze mluvčím, nebo není ani jím a vše si šikovně vymyslel. Pokud by se takové vymyšlení potvrdilo, poté by se Václav Prokůpek dopustil trestného činu, protože by se vydával za člena organizace, se kterou nemá nic společného. Prokůpkova žaloba byla dokonce zveřejněna ve zprávách na Primě.  Zjistila si média, kdo Václav Prokůpek opravdu je? Zjistila si, jestli podvodník a lhář tentokrát neprovádí lži a nepodvádí? Obého se ve svém životě dopustil víc než dost. Proč by nemohl nyní dělat to samé?

Web http://freedomhouse.netstranky.cz/, jehož stránky mají představovat web Freedom House pro Českou republiku hovoří o další činnosti Václava Prokůpka. Mezi oblíbeným webem této stránky je Amnesty World, od které se Václav Prokůpek v jednom svém komentáři na Evropských rozhledech distancoval.

Komentář Válava Prokůpka na Evropských rozhledech k článku o Amnesty World:

Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. napsal:

Vážená paní Romancová, žádné sdružení jsem nezaložil, o Amnesty World jsme sice s kolegou N. hovořili, ale ještě nedošlo ani k ustavující schůzi a jestli nějaká byla, tak beze mně i bez mého vědomí. Nejsem žádný podvodník a mám naprosto čistý nejen trestní rejstřík i naprosto doložitelné akademické tituly, ostatně sám jsem na VŠ učil – laskavě si příště lépe ověřujte své zdroje!!! Byl bych rád, kdyby jste věc uvedla na pravou míru!!!

Ing. Václav Prokůpek, Ph.D.

Na založení Amnesty World se měl také s Norbertem Naxerou a Josefem  Hōrlem podílet Václav Prokůpek, i když tento pán říká něco jiného. Je http://freedomhouse.netstranky.cz/ opravdu webem české “pobočky” Freedom House, nebo se jedná o další podivnou stránku bazírující pouze na výmyslech několika extrémistů? Vlastní web Freedom House vypadá jinak a proč by tak velká mezinárodní lidskoprávní organizace zakládala web s tak omezenou grafikou a omezenou informovaností? A proč by na takovém webu nebyly znaky z původní, základní organizace?

Freedom

Pokud by se skutečně jednalo o web Freedom House v České republice, proč by se tato velká organizace zajímala o nový a naprosto neznámý projekt Amnesty World? Proč by vydávala článek  Amnesty World o Prokůpkovo dožadování se obnovy procesu Kajínka?  Pokud by mluvčí Freedom House opravdu dožadoval takové prošetřování, proč by Freedom House nenapsalo svůj vlastní článek o činech svého mluvčího? Freedom House by tedy mohla článek převzít na doporučení svého mluvčího, který by byl ve spojení s Amnesty World. V tom případě Václav Prokůpek nemluvil pravdu v  v tom, že nemá co dočinění s Amnesty World.

Zatím vše vypadá jako Prokůpkův výmysl. Třeba samotná Freedom House slova Václava potvrdí. Ale na pravdivost slov Václava Prokůpka není dobré sázet ani haléř.