Klaus kritizuje pracující studenty, přitom je to Klaus, kdo navrhoval školné

Exprezient Václav Klaus je řádným členem české politické elity. Neví tak jako všichni ostatní politici vůbec nic o životech obyčejných Čechů. Zatímco si Vašek z Hradu za komunismu studoval bez jakýchkoli potíží, dnešní studenti se hlavně díky Klausovu smýšlení musejí otáčet. Kdejaký studentík musí vedle školy zvládat zaměstnání. 

Každý nemá bohaté rodiče, kteří by zacálovali jakékoli náklady spojené se stále dražším studováním. Václav Klaus je přesně ten typ státníka, který si myslí pěkně po vzoru francouzské smetánky osmnáctého a sedmnáctého století, že stát je pouze těch 282 předražených nosičů obleků.

Zatímco Milošek vsadil na borovičku a lahvinku silné pálenky….Vašek naopak věřil ve skrytou moc neviditelné ruky českých miliardářů, pro které levice tak i pravice po celou dvacetiletou dekádu připravovala a doposud připravuje příznivou půdu. Ostatně, byli to také Václav s Milošem, kdo ze státu udělali zlatého oslíčka otřes se, právě jen pro své opozičně koaliční vládnutí.

Jo za studií Václava Klause bylo všechno jinak. Přinejmenším tehdy nebyli experimentátoři se školným a dalšími stejně geniálními nápady oslabujícími zejména vysokoškolské školství. Nájem, jídlo, benzín, učebnice a mnoho dalších poplatků se nezaplatí samo. A pokud rodiče mají mizernou práci, nebo ji dokonce nemají, těžko mohou synáčkovi nebo dcerce přispívat na jejich studia. Poté musí student chtě nechtě do práce.

Ano, je to znepokojivé. Studenti by skutečně měli mít dostatek prostoru pro soustředění se pouze na studia, ale pan exprezident a propagátor nové verze nacionálního extrémismu by měl především zaplakat sám nad sebou. Byl to on, kdo hovořil o studentských půjčkách. Byl to on, kdo říkal, že studium není zadarmo. Tak proč si nyní v Lidovkách.cz stěžuje?  Je to jako kdyby Václav Klaus nastavil nosiči mléka nohu, ten by upadl, mléko by rozlil a Václav Klaus by zahořekoval, že mléko leží na špinavé podlaze.

Politici by podle Klause měli lidem vysvětlit, že je nutná transformace……a proto musí stát odhodit jako nějaká nevěstka kytici sociální pomoci někam dozadu v naději, že ji snad někdy za pár let najde? Konzolový stát v podání klausovského střihu pouze ohrožuje občany České republiky.  To si jen bývalý prezident vymýšlí jednotlivé floskule, aby zakryl svoje vlastní omyly podepisující se na stavu celé české společnosti.

Zkrátka, Klaus stejně jako Zeman nevědí nic o skutečných potřebách obyčejných obyvatel státu. Oba dva si žijí v mlžných oparech politických lží.