Kdyby Zeman nechlastal patoky, nemusel by stát utrácet miliony za spektrometr

Plebejci v podhradí se zálibou v alkoholické nápoje si musí vystačit s obyčejnými testery za pár stovek. To Miloš Zeman je totálně jinou personou s nadlidskými potřebami. Peníze šetřící hlava státu odmítající jakékoli móresy vladařů, požaduje od státu předražený tester za rovný milion. Proč být nějakými troškaři. Kdo by chtěl, aby hlava státu oslepla po požití pančované borovičky. Zatímco oba dva Vencové ve státních službách takové propriety nepotřebovali, Milošek pod vlivem chce mít jistotu nad svým hlavním koníčkem.

Ne nadarmo se říká, že jedinými zálibami intelektuálních starců jsou mladé ženy a sklenka tvrdého alkoholu v upocené, vládou znavené pravačce. Multifunkční zařízení schopné detekovat nejen špatné potraviny, ale i nastražené výbušniny je tím, co Hrad potřebuje. Co kdyby na prezidentskou audienci přišla česká verze bratrů Carnajevů. Ihned by bylo jasné, že v přilehlých batozích nepřináší tlakáče plné guláše.

Jo tohle je opravdu to, co potřeboval Hrad od samého začátku. Hradní Kačenka si alespoň bude moci vyzkoušet, jaké je to být víkendovou vědkyní. Spektrometr v rukou líbající dcerušky dopomůže k dobrému zažívání nelidového bonmotáře. Už od rakouskouherských dob říkali političtí komentátoři, že budoucnost monarchie spočívá na kvalitě zažívání tatíčka mocnáře.

Tatíček mocnář bude spokojený a spolu s ním také prozatím neprezidentská Česká republika. Prezident se musí obecně ochraňovat, proto buďme soudnými a dopřejme bezpečné užívání alkoholických koníčků pána Hradu. Inští vladaři mívali k rukám speciální posluhovače z kmene Rukanů. Ti pojedli jakékoli zbytky, které pán nad životy zanechal na pozemském světě. Hodlá snad hradní kancelář zaměstnat také nějaké fanatické sloužící přisluhovače ochotné pojíst hnědé výsledky Zemanova celodenního snažení?

Spektrometr se podle Hany Burianové kupuje knižních dárků, které hlava státu dostává. Mluvčí hlavy státu pojedla vtipnou kaši. Nenápadně se snaží odvézt mediální pozornost od alkoholových eskapád věčně omámeného islamofoba ve státních službách. Co kdyby v knihách číhal metanol? Mohl by se roztéct po černých písmenkách, která by se poté mohla změnit na bílé shluky myšiček cupitajících po Masarykově knihovně.

Kdyby Zeman nechlastal patoky, nemusel by se obávat, že mu kdejaký diplomat přinese stoletou whisky s příměsí etanolu.  Zkrátka, křupan z Hradu své nešlechtické móresy hollywoodských hvězd.