Google narozdíl od Izraele uznává Palestinu jako samostatný stát

Vyhledávač Googlu má pro každou zemi vlastní verzi domácí stránky v domácím jazyce. V Čechách je to například Google.cz, v Polsku Google.pl a v Rusku například Google.ru. Spolu s domácí stránkou internetového giganta dochází k místní lokalizaci jednotlivých googlovských aplikací, jakými je například mail, Youtube a řada dalších velmi populárních internetových služeb.  Tímto svým postojem dává internetová velmoc světa čest a úctu danému národu a státu.

Google také umožňuje změnu loga společnosti podle různých národních výročí a svátků. Tak například na den výročí Dobrého vojáka Švejka pozměnil Google ikonku do podoby Švejka a Katze:

Google Švejk

 

Na Halloween zase Google pozměnil své logo do jiné podoby

Google Halloween

 

 

Je to zajímavá grafická vychytávka, kterou může velikán ve světě internetového vyhledávání upozornit na důležité národní či mezinárodní data, na která by lidstvo nemělo zapomenout.

Domácí stránka Googlu po dlouhé době rozpoznává Palestinu. Stránka Google.ps se konečně oficiálně pyšní pojmenováním Google Palestine. i když Izrael odmítá uznat palestinu jako samostatný stát, Google má jasno.

google palestine en

 

google ar

 

Utlačovaný národ pod kuratelou Izraele dostal od mezinárodní internetové společnosti dárek. S vlastní národní podobou stránky googlovského vyhledávače přicházejí na řadu také nejrůznější grafické podoby Palestinských výročí, svátků a dějinných událostí. Zavzpomíná Google Palestine ve svých grafických variacích také  na okamžiky krutosti izraelského režimu, kdy v nejrůznějších nezákonných akcích izraelská armáda zaútočila na Izraelem, v rozporu s mezinárodním právem, osídlená území Palestiny?

První uznala Palestinu OSN a nyní to samé udělal Google. Verze Google.ps se dříve označovala jako “Google palestinské území”, teprve od čtvrtka se název změnil na “Google Palestina”. Rozhodnutí Googlu k přejmenování hlavní stránky palestinské domény Google.ps na “Palestina” , bylo založeno na základě dřívějšího uznání Palestiny Organizací spojených národů.

 

Přejmenování Google.ps na “Google Palestine” není je obyčejnou bezvýznamnou kosmetickou úpravou. Google není jen takovou tou bezvýznamnou firmičkou na pomezí nicotností. Google je významným hospodářským a politickým hráčem, který nyní veřejně projevil Palestině náležitou morální podporu. Utlačovaní a nezákonně okupovaní si zaslouží alespoň morální podporu a Palestina ji od Googlu dostala. Tak to má být a tak je to správné.