Vlajka EU vždy patřila na Hrad, extrémisté ať se klidně zjančí

Mistr ve lhaní  a propagátor nacionalistických nálad během prezidentských voleb vyvěsil na Hradě vlajku Evropské unie, a proto Česká republika ztratila svou nezávislost nebo nějakou národní hrdost? Milovníci zvrhlých ideologií ultranacionalismu, neonacismu dostali příležitost k demonstracím svých perverzí. Demonstranti z ráje ultranacionálních bláznů přivítali šéfa Evropské komise José Barrosa pěkně po svém nacionalistickém zvyku. 

S protievropskou náladou přitahoval klausovský tábor protievropanů eskadru mediálních zvědavců. Petr Mach, ten hošík vytvořený z moci Klausovi, se projevil jako typický představitel nové éry extrémismu. Dvě české vlajky byly staženy, aby byly nahrazeny tím, k čemu mělo dojít dávno v minulosti. Česká republika je členem Evropské unie a její vlajka by zcela jistě měla být vyvěšena nad sídlem prezidenta republiky.

Proč před Hradem demonstrovali pouze extrémisté koketující s neonacistickou ideologií? Protože tito lidé nechtějí svobodný svět. Oni nechtějí, aby obyvatelé státu byli ochraňováni třeba z Bruselu. Evropská unie má své chyby, ale klady zatím převažují nad jejími šmouhami na kráse. Díky Evropské unii musel Nečasův kabinet revidovat návrhy sociálních reforem. Poslanci z toho “neznámého” Evropského parlamentu donutili vládu ke zlidšťujícím pravidlům takzvaného šetření. I to by si všichni odpůrci modrožluté vlajky měli uvědomit.

D. O. S. T., Svobodní občané Petra Macha společně s Bobošíkovou dostali příležitost k dalším perverzím, se kterými by žádný slušný člověk neměl ani na vteřinu souhlasit. Je třeba bojovat proti nesvobodě nacizujících a fašizujících teorií, které tito dnešní demonstranti s hrdostí sobě vlastní hlásají do celého světa. Ultranacionalistům Petra Macha, obhajujících mimo jiné rasismus a rasové profilace při policejních šetřeních, mají tu drzost vzkazovat světu něco o nechuti k evropské standartě? Fanfáry s hymnou EU byly doprovázeny hulákáním sympatizantů neonacistického D. O. S. T. Snad ještě chyběli milovníci ze stánku Vandasova koutku nesmyslností. Možná se ukryli mezi členy D. O. S. T. nebo Svobodných občanů, jak mají často ve zvyku.

Po devíti letech ignorace Václava Klause visí na nádvoří Hradu vlajka Evropské unie. Je to správně a vždy tomu mělo tak být od vstupu České republiky do EU.