Uruguay je na cestě ke zrovnoprávnění manželství osob stejného pohlaví, kdy se přidá Česko?

Přístup Uruguaye je by mohl být příkladem pro Českou republiku. Lidská práva, ve kterých nejsou lidé rozlišování podle sexuální orientace patří do budoucnosti lidstva. Neexistují dva druhy lásky, existuje jen jedna láska, ve které mají mít všichni právo na manželství. Starobiblický pohled na svět odporuje lidským potřebám a takový pohled na svět skrze oči Vatikánu pouze ponižuje hrdost každého z nás. Zatímco americký Nejvyšší soud rozhoduje, zda povolit sňatky mezi osobami stejného pohlaví, v jihoamerické zemi mají jasno. Tamější Senát odhlasoval drtivou většinou hlasů uzákonění manželství stejného pohlaví.

23 senátorů bylo pro postavení manželství osob stejného pohlaví na stejnou úroveň heterosexuálních sňatků. Pouze osm senátorů zvedlo ruku proti. Dolní komora Uruguaye schválila návrh zákona na zrovnoprávnění LGBT komunity v otázce manželství již minulý rok v prosinci. Na pořadí dne je nyní názor tamější poslanecké sněmovny, která by měla schválit změny návrhu zákona v nadcházejících týdnech. Prezident Uruguaye Jose Mujica již předem v médiích prohlásil, že takový zrovnoprávňující zákon podepíše.

Pokud poslanecká sněmovna v Uruguay zvedne ruku pro zrovnoprávnění sňatků osob stejného pohlaví, bude tato zemička po Argentině v celkovém pořadí druhým státem Latinské Ameriky v legalizaci manželství osob stejného pohlaví. Kdy se  podobnému scénáři zrovnoprávnění přidá také Česká republika? Tato středoevropská země doplácí na přílišné pánbíčkářství obstarožních poslanců, zvláště těch z TOP09 a ODS. Tito lidé jako zastydlé konzervy obhajují nelidské chápání člověka po vatikánském způsobu myšlení.

O legalizaci sňatků homosexuálních párů dokonce uvažují politici v komunistickém Vietnamu. Pouze naši zakonzervovaní zástupci lidu uvažují totálně jiným jakoby zastydlým myšlením časů minulých, ve kterých není důležitý člověk. Ve kterých je ochraňovaný nějaký hloupý princip místo zájmů a potřeb lidí. Věří snad čeští poslanci středověkým názorům, že homosexualita je nemoc, kterou lze vyléčit? Jsme evropským státem, jsme součástí Evropské unie a měli bychom jít cestou ochrany lidských práv, ve které se stírají rozdíly vytvořené na základě nějakých hloupých předsudků. Registrované partnerství je ostudou a znevážení lidí, kdy se něco naoko tváří jako zrovnoprávnění, a přitom se jedná o něco jiného. Lidé nesmějí být segregováni a stavěni na jinou olej jen kvůli sexuální orientaci.

Pokud Miloš Zeman říká, že je prezidentem dolních deseti mlionů, poté by měl se stejnou vehemencí ochraňovat práva homosexuálů, bisexuálů a transsexuálů. Dost bylo perverzujících prezidentů znevažujících své spoluobčany. Česká republika by se měla ve věci zrovnoprávnění manželství vydat stejným směrem, jakým se vydala Argentina a Uruguay.