Masakr v Bostonu není důvodem k nacionalismu, generalizacím viny a xenofobii

Dva útočníci s čečenskými kořeny podle médií a FBI provedli pumový útok na bostonském maratónu, a proto se mediální svět zahltí sadou nenávistných povídek o teroristických Čečencích, proti kterým by měla americká armáda podniknout preventivní útok? Jednotlivé zprávy na Twitteru oplývají nenávistmi. Nenávistmi namířenými proti jednomu východnímu národu. Čečenci jsou “póvl”, a proto se musí prosazovat nenávist jako další verze zvrhlé spravedlnosti? Některá média upadla do hloupé generalizace. Generalizují podle islamofobních a xenofobních měřítek. Každý Čečenec musí být džihádistou, každý Čečenec musí být proti Spojeným státům. Není takové smýšlení projevem nedostatku lidské soudnosti?

Co na tom, že dva šílenci pocházejí z Kyrgyzstánu a nikdy nebyli v přímém spojení s Čečenskem. Jeden z bratrů se dokonce narodil v Rusku. Mladíci podle informací médií propadli radikalizaci. Propadli nacionálnímu blouznění. Stejnému blouznění,  pomocí kterého lidé na Twitteru volají po vojenské odvetě. Informace o útočnících z bostonského maratónů jsou často protichůdné a nejasné. Přesto média informují na základě vratkých, fakty nepodpořených údajů.

Někteří Američané si dokonce pletou Čečensko s Českem. Teroristé pocházeli z České republiky, a proto dochází k propírání Česka v amerických médiích? A v jakém vztahu je ke dvěma teroristům Čečensko? Pokud útočníci z Bostonu projevovali vůči Čečensku přílišný nacionalismus, poté nutně nemusí znamenat, že Čečensko jako stát aktivně nebo pasivně podporovalo terorismus Džochara a Tamerlána Carnajevů.

Akt několika šílenců, akt možných náboženských fanatiků, nemůže posloužit k dalšímu nacionálnímu šílenství na celém národě. Rusko se v Čečensku dopustilo a doposud se dopouští válečných zločinů. Nevinné oběti umírají kvůli zpravodajským a mocenským hrátkám čečenských a ruských potentátů. Jak si média mohou myslet, že útok šílenců je dostatečným zadostiučiněním pro legalizaci válečných zločinů Ruska v již zmiňovaném Čečensku.

Do jaké míry média v bostonském masakru informují nezávisle a do jaké míry média slouží k posilování nacionalismu Američanů k předem stigmatizovaným cizincům? Již jednou došlo k nesprávnému mediálnímu honu na saudského studenta, který ve skutečnosti nic neprovedl. Bratři Carnajevové si zaslouží trest za své skutky. Jeden z nich je po smrti a druhý se skrývá. Policie by s Džocharem Carnajevem neměla mít slitování a měla by jednat ostře, tak jak se s nebezpečným kriminálníkem má jednat. Jde tu o terorismus a nenávist jednoho jediného člověka, pokud byli bratři součástí nějaké širší organizace, poté jsou také viníky její členové. Čečenci, muslimové ani jiná etnika nesmějí být médii označováni za teroristy.

Muslim není terorista. Teroristou nemusí být ani ten, kdo říká, že islám je jeho životem. Žádná víra není předpokladem k terorismu. Žádná víra není podkladem k násilí. Ano, v Čečensku jsou teroristé, ale terorismus v této části světa je příliš složitý, než aby šel vysvětlit pomocí několika slov nebo odstavců médií. Ruští vojáci se dopouštějí terorismu, Čečenští bojovníci se dopouštějí terorismu. Je velmi složité určit, kdo je v Dagestánu, Čečensku a Rusku větším “teroristou”. V Čečensku a Dagestánu roste nenávist vůči Rusku……nenávist vůči USA je v této končině světa spíše teoretická a i ta teoretická nenávist je podle nezávislých zdrojů ojedinělá.

O zveřejnění fotografií a dalších médií  rozhoduje FBI. FBI také rozhoduje, která informace je a není věrohodná. Server NaturalNews.com  uvádí že v osudný maratonský běh bylo na místě několik členů americké ultrapravicové skupiny “The Craft”. Fotografe s těmito lidmi jsou FBI cenzurované a nedostaly se na veřejnost. Mnoho fotografií z maratónu se nedostalo takříkajíc ven. Jsou dva bratři Carnajevové napojeni na The Craft, nebo to všechno bude tak, že se bratři zbláznili a chtěli udělat později něco podobného, co jiní provedly během maratonu? Možná dva studenti skutečně způsobili masakr v Bostomu. Na tuto otázku nedokáže nikdo skutečně odpovědět.

FBI zpočátku netvrdila, že Tsarnajevové jsou viníky bostonského masakru. K  označení viníků došlo za pomoci médií až později. Proč FBI mlčí o přítomnosti pravicových nácků z The Craft?