Má útok v Bostonu spojitost s neštěstím v Sandy Hook?

Dvacátá šestá míle maratonu v Americe byla věnována obětem střelby na základní škole Sandy Hook z amerického města Newton. Závodu se zúčastnilo několik běžců z připomínaného města. Je pumový výbuch na dvacáté šesté míli  náhodou, nebo má spojitosti s dění v Sandy Hook? Média spekulují a pokládají za domnělé pachatele nějaké džihádisty, i když za útokem může být ultrapravicová skupina s americkými domácími kořeny. 

Závěr maratonu 26. míle byl označený praporkem, na kterém bylo také 26 hvězd jako vzpmínka na 26 obětí z osudného dne teroru, kdy dvacetiletý šílenec, Adam Lanza, 14. prosince 2012 zastřelil v Newtonu  26 lidí, včetně své matky, která na škole učila.

Boston neštěstí

Tehdy vraždil šílenec. Sprovodil ze světa 20 nevinných dětí včetně dalších šesti dospělých. Inspiroval se činem Lanzy další stejně psychopatický blázen? Proč útočník zvolil zrovna památečné místo závodu?  Hlavní roli zastávala symbolika. Maratonu se zúčastnili také běžci z Newtonu. Nikomu z nich se nic nestalo. Do cíle dorazili bez zranění. Rodinní příslušníci závodníků se podle médií usadili ve VIP sekcích nacházejících se naproti Boylston Street, kde vybuchla první bomba. Nikdo z rodinných příslušníků nebyl podle médií zraněn.

Osoba nebo osoby dobře věděli co dělají. Jednalo se o malé bomby určené k zabíjení, které měly zranit všechny v nejbližším okolí. Lidé z Newtonu tak v osudný den maratonu zažili další bolestné období, kdy museli znovu čelit dalšímu násilí. Byl to cíl útočníka či útočníků?