Hackeři z Anonymous způsobili Izraeli v akci “smazání Izraele z Internetu” miliardové škody

V polovině března 2013 slíbila skupina hackerů z Anonymous na 7. dubna téhož roku odvetnou akci za izraelskou vojenskou operaci “Pilíř obrany”, kvůli které zemřelo mnoho nevinných obětí. S prvními záchvěvy vteřinové ručičky kýženého dubnového dne zahájili hackeři salvy internetových útoků. # OpIsrael, jak Anonymous svou akci nazvalo, představovalo jeden z nejrozsáhlejších počítačových útoků v historii virtuálních světů. 

I když byl sled počítačových útoků namířených vůči Izraeli spuštěn s prvními minutami izraelského Pilíře obrany, svého vrcholu dosáhl až po slíbených útocích Anonymous 7. dubna 2013. V převládající většině se jednalo o řadu DDOS útoků majících za cíl “vymazat” zemi Davidovy hvězdy z internetu.  Západní média pod tvrzeními Mossadu a dalších izraelských taných služeb celou akci hackerů zesměšňovala a tvrdila, že počítačové útoky Izrael vůbec nepoškodily.  Pravda bude nespíš trošku někde jinde.

Lidem od Anonymous se podařilo z izraelských webových stránek získat vojenské utajované dokumenty, jejichž obsah byl uložen na specializovaném uložišti Pastebin, odkud se několik zveřejněných dokumentů k dnešnímu dni tak nějak záhadně ztratilo. Izrael a izraelské tajné služby, případně spřátelené tajné služby jiných zemí světa zkoušejí zahlazovat stopy po uveřejněných utajovaných informacích, které se díky hackerskému snažení dostaly na světlo světa. Je zajímavé, že média o zveřejněných utajovaných dokumentech Izraele mlčí.

Anonymous před několika dny zveřejnil seznam škod způsobených útoky ze 7. dubna 2013. Izrael podle tohoto výčtu utržil v osudný okamžik velké, nejen finanční škody. Osudný dubnový den je sice dávno za námi, ale # OpIsrael v zmenšené míře stále pokračuje.

Následující seznam obsahuje informace zveřejněné Anonymous. Jedná se o “závěrečné” resumé nad databázovými úniky, DDOS útoky, administrativním přebíráním kontroly nad jednotlivými weby, twitterovými a facebookovými účty atd.

Seznam škod způsobených Anonymous během 7. dubna 2013:

  • 100 000 napadených webových stránek
  • 40 000 napadených facebookových stránek a profilů hebrejsky píšících uživatelů této sociální sítě
  • 5 000 napadených účtů na Twitteru, například účet izraelského vícepremiéra Silvana Šaloma byl na Twitteru ovládán hackery, kteří na vícepremiérův účet vkládali statusy s propalestinskými hláškami
  • 30 000 čísel VISA karet z izraelských bank se stalo obětí hackerských útoků, jednotlivé informace o jejich majitelích byly volně zveřejněny na internetu, informoval o to také server Hrebenar.eu ve svém článku
  • 3 000 webových stránek izraelských společností bylo zcela odstraněno 
  • Bylo zveřejněno mnoho utajovaných dokumentů izraelské armády
  • Bylo napadeno několik izraelských vládních webových stránek, například: web Ústředního statistického úřadu, weby vládních společností, web Národního pojišťovacího institutu, web Organizace izraelského sociálního zabezpečení, Izraelských obranných sil (IDF), Izraelského institutu pro export, Tiskové kanceláře izraelského úřadu vlády, web Izraelského ministerstva obrany, weby izraelských justičních orgánů, web izraelského prezidenta a premiéra, weby Ministerstva zdravotnictví a financí, web Knessetu, oficiální stránky státu Izrael a řada dalších…..
  • Bylo napadeno něolik webů americkýh společností obchoujících a podporujících stát Izrael

Celková výše škod způsobená Izraeli 7. dubna 2013 dosahovala podle údajů Anonymous 3 miliard amerických dolarů