Čečenci jsou z mediální vůle teroristé,aneb písmenka médií skáčou podle přání vlády

Slovník médií je jako prodejná děvka z vykřičené Perlovky. Ještě před několika dny americká média hovořila o čečenských povstalcích jako o bojovnících za svobodu, rebelech hájících zájmy svého lidu. Stačí jeden útok dvou šílenců, ze kterých média udělají Čečence, a názor mediálního světa na čečenskou problematiku se otočí o 180 stupňů. Nyní “Čečenci nejsou rebelové a hrdinové svobody”. Najednou se všichni odepíšou jako teroristé žijící v zemi, kde “sebevražedné útoky, krevní msta a brání rukojmích” je denním chlebem kdejakého hošíka za rohem. Média se opouštějí radikalizací, které napomáhají k šíření islamofobních a xenofobních nálad. Čečensko je pro Američany přesně takové, jaké jej udělají agentury AP, Reuters a The New York Times. 

Tady nejde ani tak o pravdivé informace, protože většina Američanů není náležitě vzdělaná, aby pochopila dění na Kavkazu. Rusko v této části světa vyrábí dezinformace a zabraňuje novinářům společně s humanitárními pracovníky přístup do válečných zón běsnění speciálních jednotek ruské armády. Dva teroristé Tamerlán a Džochar Carnejevové pocházeli z  rusého Kyrgyzstánu. Kyrgyzstán a Čečensko, to je obrovský rozdíl. Samotný strýc dvou jmenovaných šílenců popírá, že by Carnajevova rodina byla jakkoli ve spojení s teroristy, nebo že by snad jejich rodina znala kohokoli z Čečenska.

Tak jako Čečensko dostalo svou speciální nálepku, stejnou nálepku dostali teroristé společně se svými příbuznými. Víra v Boha je něčím špatným, a proto muslimové musejí být předem viníky všech špatností na světě. Ještě v lednu 2013 The New York Times píše o “zavražděných rebelech v Čečensku“. Zatímco ruská média hovoří o zabitém Gakayevovi a Khuseynovi jako o nehledanějších teroristech Čečny, americký tisk píše o ” nejhledanějších islamistických povstalcích”.

Vedle války teroristických aktů plných obětí a hektolitrů krve, dochází k válce slov, kdy média ovlivňují a podsouvají předem vytvořenou mediální realitu. Podívejme se na Sýrii a její konflikt. Jedni jsou teroristy, zatímco ti druzí teroristy nejsou, i když nejvýznamnější z členů Syrské osvobozenecké armády, povstalecká fronta Al-Nusra,  spolupracovala a nadále spolupracuje s teroristickou Al-Kájdou. Západ tak podporuje stejné teroristy, proti kterým bojuje například v oblastech subsaharské Afriky.

Jak média hovořila o Usámu bin Ládinovi a jeho mudžahedínech? Stačí nahlédnout do starších článků amerických novin a zpravodajských agentur.  Usáma bin Ládin s mudžahedíny byli označovaní jako “bojovníci za svobodu” v boji proti Sovětskému svazu. “Spojenec a přítel” Ameriky stojící na stejné straně ideálů dostává jako mávnutím kouzelného proutku nový rozměr. Usáma bin Ládin je najednou teroristou, tím největším nepřítelem amerického národa. Slova používaná v médiích slouží zájmům Spojených států amerických. Podobně je tomu v Rusku, Česku, Německu a dalších státech…..místní média zkrátka píší to, co vyhovuje místním národní vládám. Nelze hovořit o demokratickém světě médií.

Dobrá, slova jsou slovy, ale jak je to se zapojením Spojených států do dění v Čečensku. Zkuste si dohledat na internetu jednotlivé články, zkuste si dát dohromady souvislosti. Nemusíte být kdovíjakými mysliteli, abyste přišli na to, že USA jsou do problematiky zapleteni mnohem více, než se na první pohled zdá. Američané s největší pravděpodobností podporují čečenský “boj za svobodu”.

Webové stránky čečenských extrémistů Kavkaz Center byly financovány finským i americkým ministerstvem zahraničí. Místo, kde Doku Umarov šířil své nenávistné myšlenky radikálů jako činy hrdinů a rebelů bylo podporováno americkou administrativou. Kavkaz Center volá mimo jiné také po zničení Ruska. Je tu další nevládní sdružení jednotlivců a organizací podporovaných ze Spojených států, Americký výbor pro mír v Kavkazu, dříve pojmenovaný jako “Americký výbor pro mír Čečensku“.

Americký výbor pro mír v Kavkazu byl založený v roce 1999 neokonzervativní organizací Freedom House, která je napojená na americkou vládu.Výše zmiňovaný Výbor získal finanční prostředky také od Národní nadace pro demokracii(organizace byla založena za doby Reaganovy vlády sloužící k potírání vlivu Sovětského svazu ve světě). Národní nadace pro demokracii je společně s Americkým výborem pro mír v Kavkazu napojena na americké ministerstvo zahraničí.

Americký výbor pro mír v Kavkazu “bojoval” za udělení azylu ve Spojených státech amerických bývalému čečenskému ministru Ilyasi Akhmadovovi. Čečenský ministr nakonec azyl obdržel. Amerika si tak vydržuje čečenské politiky zodpovědné za vraždy stovek nevinných lidí. Čečenský ministr napsal ve Státech knihu “The Chechen Struggle (Boj Čečenců)“, do které se svou předmluvou přispěl Zbigniew Brzezinski.

Američané dlouhá léta podporovali čečenské radikály. Ty radikály, kteří se svou násilnickou aktivitou ohrožovali a ohrožují také samotné Čečence. Jak může americká administrativa hovořit o čečenských teroristech, když čečenským teroristům poskytuje azyl?