Bushova knihovna pomlčí o zániku demokracie a obětech honu za “terorismem”

Válečné zločiny bývalého amerického prezidenta George W. Bushe dostaly pamětihodné místo v nové prezidentské knihovně na Southern Methodist University v Texasu. Válečný zločinec moderních časů tak dostal příležitost obhajovat válku a násilí na univerzitní půdě. Slavnostního aktu otevření Bushovy knihovny se zúčastnil také prezident Barack Obama. Kritika nesmyslné, násilnické a protiústavní vlády zůstala někde za dveřmi Bílého domu. Nyní byl čas na chválihodné eseje oslavující ponížení amerického národa na nejmenší možnou úroveň. 

Carter, Clinton i Bush vidí v nové instituci příležitost jak vyložit fakta o boji proti terorismu. Fakta, kvůli kterým zemřelo mnoho lidí během invaze v Iráku a Afghanistánu. V letech 2004 – 2009 zemřelo díky Bushovu snažení na 100 000 Iráčanů. 80 % z těchto obětí představují především civilisté. Bezbranní civilisté umírali po vojenských zásazích demokracie. Demokracie z Ameriky přišla, aby zabila v bezohledné vřavě místní obyvatelstvo.  V Afghanistánu podle záznamů WikiLeaks zemřelo v letech 2004 – 2010 na 20 000 nevinných lidí nemajících nic společného s Talibanem, Bin Ládinem nebo jiným šílencem zneužívajícím islám ke krytí terorismu a násilností.

Fakta o smrti nevinných by měla být základním kamenem Bushovy knihovny. Vzniklo by tak svědectví o válečných zločinech jednoho válečného zločince. Fakta o smrti civilistů ve jménu Bushova terorismu budou nejspíš tím, co bude nová knihovna postrádat. Pokud by knihovna měla splňovat informativní charakter, poté by mohla sloužit jako dokumentační místo celosvětových demonstrací proti americké invazi do Iráku. Mnozí lidé demonstrovali, zatímco Bushova administrativa odmítla demonstrace odpůrců válek jakkoli poslouchat. Naopak FBI s policií dělaly z demonstrantů novodobé odpůrce demokracie, které je třeba kriminalizovat.

Opozice vůči války v Iráku byla velmi důležitá, protože tato opozice poukázala na nezákonnost, amorálnost a ziskuchtivost pomocníků Bushova režimu. Díky demonstracím odpůrců americké invaze do Bagdádu došlo ke změně postojů mnoha Američanů.

Zatímco se George W. Bush koupe v lesku oslavných pochval v americkém Dallasu, Bradley Manning chřadne ve vězení. Jeho soud začne 2. června 2013. Mladíkovi, který přispěl ke zveřejnění amerických zločinů dostane v nejlepším případě 20 let vězení, v nejhorším zůstane Bradley Manning za zločiny proti Bushovi v kriminále na doživotí. Bude to monstrproces, ve kterém se vláda snaží prokázat, že únik dokumentů zaviněný Bradleym Manningem je projevem nepřítele Ameriky. Americké vyšetřovací úřady se budou také snažit prokázat, že Bradley Manning svými informacemi pomáhal nepřátelům, jakými byl například Amerikou zabitý bin Ládin.

Lidé by měli vyvíjet tlak na Amnesty International nebo Human Rights Watch. Tyto organizace by měly vystupovat proti nezákonnému zadržování Bradley Manninga v americkém vězení. Obě dvě krátce protestovaly proti strašlivým podmínkám, za nichž byl Bradley zadržován. Je absolutně trapné, že Amnesty International se sídlem v Londýně i Human Rights Watch se sídlem v New Yorku odmítly hovořit o Bradley Manningovi jako o politickém vězni, nebo vězni svědomí.

Bradley Manning je bez soudu zadržovaný přes 1000 dní. I to tom by měla vyprávět Bushova knihovna. O hlavních následcích a činech Bushova snažení, o válečných zločinech a dalších proviněních se bohužel nikdo z nové knihovny nedozví. Lidem bude servírována jednoslovná výpověď o prospěších a úspěšnosti terorismu, ve kterém v popředí stojí George Bush jako hrdina nelidství.