Anonymous zahájil rozsáhlý útok na Izrael

V polovině března 2013 slíbila skupina hackerů z Anonymous na 7. dubna téhož roku odvetnou akci za izraelskou vojenskou operaci “Pilíř obrany”, kvůli které zemřelo mnoho nevinných obětí. Jsou tři hodiny po půlnoci a hackeři se skutečně náležitě “činí” a březnové vyhrůžky nabírají na realitě. Desítky izraelských webových stránek bylo napadeno s popůlnočními údery prvních vteřinových ručiček.

Napaden je například úřad izraelského premiéra, webová stránka telavivské burzy a spoustu dalších hackery navštívených stránek státu Davidovy hvězdy přibývá. Operace #OpIsrael je především o ochraně lidských práv, kdy Anonymous poukazuje například na neoprávnně zadrženého hladovkáře  Sámera Issawiho, či zesnulého palestinského vězně Myasaa Abu Hamdieha. Fotografie obou pánů se objevila na několika “zrušených” webech Izraele.

Došlo také na Google Doc ke zveřejnění jmen a emailových adresy 1500 agentů Mossadu. Podle organizátorů protiizraelského tažení bude dnešní den “největší internetovou bitvou v dějinách lidstva”, která nakonec povede k “vymazání” Izraele z mapy internetu. Kromě webových stránek patří do zóny hackerského zájmu také největší sociální síť současnosti. V pořádném předstihu, již ve středu došlo k záměrnému infikování virem desítek tisíc účtů izraelských občanů a izraelských společností včetně státních organizací země Davidovy hvězdy. Tento vir zahájil činnost dnes 7. dubna 2013 a hackerům z Anonymous se tak podařilo zrušit až na 25 000 facebookových účtů, počet napadených profilů se neustále zvyšuje.  Ti následně musejí své účty vytvářet zovu a posílají svým přátelům nové žádosti o přátelství, viz ilustrační foto :

izraelští facebookáři

Počítačových útoků se podle médií účastní až 5000 hackerů z celého světa.

Izrael se pravděpodobně obává hackerského útoku přímo z okupovaných území, a proto podle informací pan arabské zpravodajské agentury Al-Mayadeen provedl vojenskou akci na Západním břehu Jordánu, kde vojáci útočili na domy a zabavovali ze strachu místním lidem jejich počítače.

Takto vypadá například web izraelského Ministerstva infrastruktury:

Izraelské ministerstvo infrastruktury

Počítačoví útočníci provedli dokonce úspěšný útok na stránky Mossadu, které se během několika desítek minut opět vrátily do své původní podoby. Přibližně dalších 700 státních webových stránek se potýká s opalovanými útoky. Ten se stane úspěšným, aby následně stránka byla opět zprovozněna. Zdařilý útok na Ministerstvo bezpečnosti byl pro Izrael důvodem k oficiálnímu požádání o pomoc se zdoláním hackerských útoků. Vyvoleným pomocníkem byla Francie, která má Izraeli přispět k lepší ochranné taktice. Izrael ještě před několika hodinami zveřejňoval na internetu, že se útoků nebojí, protože je připravený. A jak je nakonec vidět…….Izrael připravený není ani omylem.

Útoky hackerů překonaly očekávání Izraele. jeden ze seznamů hacknutých adres naleznete například zde na Pastebin. Izraelská armáda nyní podle některých zpráv podniká po okupovaném území razie, ve kterých se hledají místní hackeři. V celé Gaze je vypnutý internet, zřejmě pro jistotu před možnými útoky.  Tané služby jednotlivých států světa se podle údajů zveřejňovanými hackery na Twitteru činí. Údajně došlo k několika zatčením počítačových útočníků v Jordánsku, Tunisu, Maroku, Velké Brtánii a dalších státech. Marocké tajné služby zadržely marockého studenta Marouane Amaadora. V sedm ráno středoevropského času měl být podle zpráv z Twitteru britskou MI5 zadržen hacker David Lee.

Hackerská skupina ZCompanyHackingCrew napadla účet facebookový, twitterový a linkedInový účet izraelského vícepremiére Silvana Šaloma. Hacknutý byl také politikův účet na Youtube. Hackeři tvrdí, že z politikova profilu dohledali jeho telefon a uložené dokumenty spolu s dalšími neveřejnými forografiemi, které hodlají hackarské skupiny v nejbližších dnech zveřejnit.

Silvan Shalom Facebook

 

Na vícepremiérův Twitter hackeři napsali Tweety podporující Palestinu. Byl to přesný opak toho, co celou svou politiku Silvan Shalom  s apartheidem v srdci hlásal:

Silvan Shalom Twitter

V šest hodin ráno 7. dubna 2013 hackeři hlásí na 40 000 napadený izraelských webových stránek. Seznam některých z nich si můžete prohlédnout zde: seznam stránek . Ze seznamu je patrné, že se útoků zúčastnili hackeři z Kosova. Přes 730 facebookových účtů izraelských uživatelů bylo hacknuto skupinou z Mauretánie. Ta také poskytla veřejnosti emailové adresy a hesla k napadeným facebookovým profilům, seznam si můžete prohlédnout zde.

Kontinuálně s útoky na webové stránky a facebookové účty docházelo také odcizování tajných dokumentů, které byly na jednotlivých webech odcizeny. Skupina hackerů nazývajících se jako @TeamLHT na webu izraelského ministerstva obrany zcizila tajné informace o armádě v Polsku, dokument je dostupný zde. Podobných utajovaných dokumentů odcizených hackery je mnohem více.

V rámci napadání webů Anonymous, respektive egyptský  hacker vystupující pod nickem FreeDom, zveřejnil seznam 30 000 čísel VISA karet získaný z napadených webů izraelských bank. V seznamu jsou uvedeny většinou údaje neizraelců, kteří byli v Izraeli na dovolené a platili v této zemi kreditní kartou. Zveřejněna tak byla důvěrná data(adresa, jméno, telefon, expirace kreditní karty, PIN ke kartě, číslo sociálního poištění a další údaje) 30 000 lidí. Server Hrebenar.eu nestudoval všech 30 000 jmen, ale většina účtů patří občanům USA. Anonymous tímto krokem chtěla nespíš poukázat na jednotlivce, kteří svými penězi nevědomky díky turistickému ruchu podporují izraelský apartheid.

Útoky hackerů přibývají a nejspíš bud přibývat geometrickou řadou množství ukořistěných utajovaných dokumentů. Co je cílem hackerů z Anonymous? Cílem je vymazání Izraele z internetu, jak napovídá následující karikatura:

Izrael karikatura