Zeman nacionální inaugurací pokračuje v Klausově písni Nic než vlast a církev

Hospodine pomiluj ny, lebka svatého Václava, modlení se v chrámu svatého Václava……opravdu tohle všechno patří do tradičního pojetí prezidentské inaugurace? Církev se stále více vměšuje do politického dění. To vměšování je provázeno také pomocí podobných ceremoniálů, kdy se politici jako prastaří vládci pokloní nikoli lidu, ale ikonám církevních prelátů. Raději se přijme poklona lebce svatého Václava před poklonou lidu, který zvolil současného prezidenta republiky. Podobný princip prolínání církve do politiky je dobře viditelný například v Polsku nebo Maďarsku. Tam dokonce předseda vlády po sestavení vlády přichází do chrámu, ve kterém se s církevními preláty pomodlí. Podobný princip christianizace státních tradic proběhne zítra. Oba dva prezidenti jsou nacionalisté, oba dva jsou rasisté a oba dva, ten minulý i ten budoucí, věří v ultranacionální společnost, ve které má církev výjimečné postavení.

V ateistické společnosti tak v přímém přenosu zazní modlitby, kterým bude kralovat levicově nelevicový spojenec Václava Klause. Paní Colombová tak po dlouhé době oblaží oko divákova zájmu. Možná se oblékne lépe než na dnešní slavnostní akci, během které vedle Livie Klausové vypadala jako Majda ze Slušovic. Její manžel tak při pokloně památce T.G.M. vypadal více jako dělnický prezident dávno minulých dnů. Místy dokonce vzbuzoval obavy z předčasného kolapsu. Snad zítra v chrámu svatého Víta Miloš Zeman pookřeje.Dnes si doma může vedle napsaného proslovu zopakovat jednotlivé modlitby, ve kterých projeví svou odhodlanost sloužit novodobému Bohu sídlícímu daleko v italském Vatikánu.

Svatováclavská tradice spatřovala světlo světa v nejhorších časech národa. Přišel Hitler a církev se stala dominantní, církev najednou sloužila tehdejšímu režimu. Extrémistické skupiny obyvatel stále více hovoří o svatém Václavu jako o jejich patronovi. O patronovi češství, za které ta bílá cháska neonácků bojuje na ulicích českých měst a vesniček. Svatý Václav je tak těmito pošuky nesmyslností zneužíván jako Kryl. Landa si zabéká Krylovy songy a myslí si, jak není velkým národovcem. Prznění české státnosti pokračuje, aby bylo zítra v inaugurační den zneužito v jakousi svatou symboliku nesvatých stoupenců Hradu.

Král levicových srdcí bude z božské moci korunován na vladaře všech. Povýší se tím jeho legitimita před Bohem, nikoli však před národem. Nacionalizace Česka pokračuje na plné obrátky. Svaté je najednou také státní. To svaté si nárokovalo a následně ukradlo i to, co mu nepatří, přesto zítra to svaté s arcibiskupem poslouží k dominanci světské a církevní moci. Tyto dva neslučitelné světy se spojí v jeden proud, ve kterém se česká země otřese ve svých demokratických základech. Lhář a podivný hospodář minulosti spolu se svými soudruhy po boku pojí Kristova těla, aby následně konal v rozporu s Kristovým učením. Bude to v chámu Páně oslava nového vládce, nebo pohřeb zbytku české státnosti?

Jeden nacionalista odchází, aby přišel jiný, naprosto stejný egoista. Celý ceremoniál pojistí protiteroristická jednotka, odstřelovači na střechách domů dohlédnou na život českých potentátů, ale kdo ochrání tento národ? Přes 900 Zemanovců dorazí k oslavám jmenování jejich předsedy – lháře a nečestného člověka do role prezidenta republiky.Toho prezidenta republiky, který se ke svému vítězství promanipuloval a prolhal. Zeman se jako správný nacionalista pokloní hrobu svatého Václava. Inu, proč ne. Miloš Zeman miluje se stejnou měrou Beneše, Masaryka i Benešovy dekrety, o kterých sám hovořil jako o vyhaslých dokumentech. Demagog typu Miloše Zemana přijme cokoli a kohokoli, jen aby dostal to, co chce.

Zeman se stejně jako Klaus pomodlí za vlast. Doufejme, že si z celé divadelní eskapády nacionalismu a povyšování církve nad hodnoty civilizované společnosti odnese mnohem více než odcházející Václav Klaus. Miloš Zeman tak pokračuje v Klausově tradici druhého volebního období. Amatérský ekolog přinesl na Hrad nacionalismus, fotil se s nácky a následně také znacionalizoval inaugurační proces. Děkovná bohoslužba Te Deum, delší obřad, se v předchozím období sloužila v přelomových letech 1989 a 1993, když se ujímal funkce Klausův předchůdce Václav Havel. Byla to přeci jen přelomová doba, kdy by se takový ústřelek dal tolerovat. Ale jaká přelomová doba byla v období vlády Václava Klause a jaká přijde v období vlády Miloše Zemana? Zeman chce vládu s KSČM a proto také znásilňuje paragrafy a s největší pravděpodobností bude znásilňovat ústavu.

Po volbách Zeman potvrdil, že mu nezáleží na nějakých základních principech společnosti, a proto si protiřečí. Zemanovy kroky podle všech náznaků půjdou proti české ústavě i proti demokratickým zvyklostem. Koho tedy arcibiskup bude oslavovat? Zeman není prezidentem z vůle lidu ani z vůle Boha, kterého stejně jako své voliče jen využije k legitimizaci svých zájmů. Zeman je prezidentem hlavně díky lžím a naprostým fabulacím hovořících často jen o polopravdách. Miloš Zeman je přeci zemanem, který si silou vydobyl právo první noci, kvůli kterému je zeman odhodlán znásilňovat jak se zdá nejen nebohé ženy, ale také právní systém České republiky.

Miloš Zeman naváže v přesném znění na inaugurační pravidla nacionalismem políbeného Klause, protože oba dva jsou skalními nacionalisty odmítajícími pravdu a historická fakta.