Vratislav Mynář – státní zaměstnanec Hradu nebo politik?

Miloš Zeman bude nadstranickým prezidentem, a proto horlivě podporuje Českou stranu sociálně demokratickou a jako prezident všude prosazuje Stranu práv občanů v dalších volbách. Bývalý předseda Strany práv občanů se stane kancléřem Hradu. Rasisty z Klausovy éry nahradí Rusové a příznivci Lukoilu. Tato země klesá stále hlouběji, zatímco mnoho lidí věří hlupákům jejich sliby nemající se skutečností nic společného. Co ve skutečnosti znamená pojem “demokratická česká republika”?  Vnímat odstupujícího předsedu SPOZ Vratislava Mynáře jako záruku jakékoli demokracie, je naprostým bláznovstvím.Vratislav Mynář bude profitovat ze spojení se Zemanem, jedině tak neznámá strana získá desetiprocentního podílu ve výsledných parlamentních volbách. Sám Mynář v médiích doznává, že bude dělat vše co bude v jeho silách, aby co nejvíce pomohl jeho straně. Předsednictví je ztracené, ale stálá pozice hradního VIPáka zůstává. Lidé z řad Zemanovců pokládající prezidenta za Boha budoucnosti mile rádi poslouží k propojení dvou základních bodů Hrad x SPOZ.

Za necelý rok tu jsou volby a kancléř z Hradu nejspíš neodmítne roli aktivního podpůrce strany. Pojede Zemákem lobovat za stranu protože strana……to je to hlavní co pana Mynáře pohání kupředu. Bez ní, by nemohl být hradním kancléřem a bez ní by nemohl prosazovat desítky vlivných přímo do lůna domnělé nejvyšší státnosti. Nestranickost prezidenta v období parlamentních voleb zahyne jako nestatečný bojovník někde na plamenech prastaré Valhaly. Ta nestranickost jako zprzněná děvka poslouží kanceláři Hradu k poničení posledních svatých míst státní politiky.

ČSSD je programově Mynáři nejblíž, a proto tento člověk činu doufá, že jeho parta spolustraníků získá více jak deset procent hlasů. Ještě před rokem….dvěma….. tady skoro nikdo nevěděl co je to ten Zemanův účelový spolek rádoby levičáků. A dnes? Díky lhářskému tmářství podporovaného také Mynářem se každá maličká víska Česka dozvěděla alespoň v náznacích co je to ta SPOZ – Zemanovci. Pro někoho jsou současníci straníci Hradu spojenci Čuby, Šloufa a dalších potentátů komunistické minulosti……zatímco pro jiné politické slepce jsou nadějí nového, snad lepšího a spravedlivějšího Česka. Co na tom, že většina přání a snů hradního Miloše není namířena na ochranu obyvatel státu.

Předem se počítá s volebním úspěchem, protože to co je Zemanovo, je také levicové a SPOZ jsou “Milošovo” celým svým coulem. To ostatně dokáže za necelý rok samotný Vratislav Mynář, který bude chtít, tak jako dnes, coby státní úředník zasáhnout do rozhodovacího procesu partaje. Mynář hovoří o nestranickosti kanceláře prezidenta republiky, zatímco ji přímo svými výkroky popírá a ničí. Současný předseda Zemanovců neskončí s politikou SPOZ.  Miloš Zeman je prezidentem republiky a  čestným předsedou středně levicové straničky zároveň. Na dvou kresílkách zůstane sedět Vratislav Mynář. Bude státním úředníkem a zároveň VIP řadovým členem stejné Zemanovy strany.

V televizních rozhovorech hradní kancléř bez uzardění hovoří o míchání kancléřství se členstvím ve straně a vůbec se přitom ani nezačervená. Politická kultura opět zažívá kanálová období, ve kterých jako předmostí působí jednotlivé podnikateli přeplněné  pražské pobočky SPOZ  Jejich moc, vliv a peníze pomohly Zemanovi k moci, stejně tak poslouží Mynářovi a jeho lidem ve získávání volební a následně povolební moci ve státě.

Bude v příštích volbách prezidentův kancléř na kandidátce SPOZ? Je přípustné, aby se státní úředník postavil na kandidátku do sněmovních voleb? Mynář prozatím svou účast na kandidátce pokládá za nepřípustnou. Zároveň však dodává, že poslechne stranu jako její řadový člen. Bude si kancléř vybírat, jestli bude nadále kancléřem nebo politikem? Jako slušný politik a VIP člen Zemanovců pravděpodobně vezme z Hradu kramle, aby mohl veřejně a oficiálně prosazovat  plány Zemanovců.

Koho tedy Miloš Zeman přivedl na Hrad? Politika nebo státního úředníka?