Správný zdravotně postižený musí podle Novy žebrat nebo tvrdě pracovat

Zdravotně postižený člověk opravdu není ten, kdo je nezávislý na státu a vydělává si víc než kdejaký manažer střední firmičky. Být zdravotně postiženým, to je o něčem totálně jiném.  Ano, jsou světlé výjimky, které skutečně pracují mnoho hodin, a kteří skutečně mají tři i více prací. Jenže tyto výjimky nemůžeme pokládat jako nějaký standard označující ty, co nenaříkají a snaží se. Nenaříkání a snažení se je o totálně jiných záležitostech. 

Není to jen o práci, není to o penězích. Je to především o tom zvládat své postižení. Je to o tom chtít překonat sám sebe, protože když přestanete překonávat sám sebe, začnete spadat do černé díry sebelítosti a naprosté neschopnosti. Každý, kdo je zdravotně postižený, musí překonávat každý den své dovednosti. Lidé s handicapem žijí ve většinové společnosti, která odmítá jakékoli přizpůsobování se potřebám osob se zdravotním postižením. Existuje zde obrovská diskriminace na trhu práce, existuje zde mnoho diskriminačních pravidel, která zdravotně postižené přesouvají na kolej těch méněcenných. Lidé s handicapem si nemohou vybrat například školu, kterou by chtěli. Nemohou pracovat tam, kde by chtěli, protože budova není bezbariérová.

Stát přijal Úmluvu OSN o právech osob se zdravotním postižením, přesto tuto Úmluvu odmítá dodržovat. První místo v naší společnosti nehrají lidé. Nehrají ho ani lidská práva…………na ně většina spoluobčanů kašle. Dokud nejde o práva konkrétního člověka, poté je jakékoli porušování práv většinou respektováno. Prodavačka z Prahy kouká jen na to jak uživit rodinu a dokud nedojde ke krácení práv této prodavačky, potom třeba i ti zdravotně postižení pro prodavačku z hlavního města nic neznamenají. Společnost se stává imunní a naprosto slepá k potřebám těch nejohroženějších.

Zvyšující se antisociálnost hledá mezi zdravotně postiženými nezávislé výjimky, aby mohla pomocí médií poukázat na lenost těch ostatních. Nova opět posloužila jako užitečný idiot. Podívejte se, tento člověk, který obchoduje s omalovánkami a prodává je na ulicích Prahy, je mnohem víc, než kdejaký postižený sedící doma, snažící se ujít třeba o dva metry dále než včera. Domácí souboje se sebou samotným ztrácejí najednou na důležitosti. Tito lidé se tedy doma flákají, nejsou schopni vydělávat a jsou závislí na státu. Přijímat sociální dávky a pobírat důchod je podle investigativních novinářů něčím nepatřičným? Inu  proč ne, usednout na lep antisociálnosti umí každý.

Generalizace jakékoli minority na základě určitého prototypu chování vybraného jedince je projevem idiocie. Zdraví a zdravotní stav má každý z nás jiné. Ten, kdo nic neví o zdravotním postižení, a jaké je to být zdravotně postižený, snadno sedne na lep nesmyslností uvedených v novácké reportáži.  Pracovat čtrnáct a více hodin je správné, protože to vyhovuje nesociálnímu plánu Nečasova kabinetu?  Takový přístup je správný, protože dovoluje existenci konzolového státu? Být zdravotně postižený a celý den strávit v chladu ulice na vozíku je správné, protože nejste závislý na státu? Čert vem nějaké zdravotní komplikace, a dokonce i to, že většina lidí s handicapem není schopna takového způsobu vykonávání práce.

Nova vytvořila reportáž pro radost ministryně práce a sociálních věcí. sKarty a dokonce i jakékoli další omezení namířené vůči zdravotně postiženým je podle médií správné, protože lidé se zdravotním postižením poté nemohou “sedět a flákat se doma”. Jako bychom slyšeli slova hongkongských soudruhů, kteří zdravotně postiženým vzali všechny finance a nechali jim jen to nejnutnější. Lidé v Hong Kongu musejí pracovat, nebo se musejí odchýlit k žebrání na ulici. Je tento plán správný?

Ti, co nemohou pracovat mají jít žebrat a ti co mohou pracovat musejí umřít v práci? Taková je představa o správných zdravotně postižených spoluobčanech? A kde jsou lidská práva? Kde je lidská důstojnost? Televize vyrábí ze zaměstnaných zdravotně postižených div ne miliardáře. Prodeje omalovánek zbohatnete, stanete se nezávislými na státu…..to je skoro jako podivná reklama na Persil, kdy krásná modelka z kapsy vytáhne zázračný prostředek budoucnosti.  Televize opět manipuluje s míněním veřejnosti a ubližuje tak všem zdravotně postiženým.

Pořad TV Nova z 20.3.2013 můžete shlédnout zde: http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/na-vlastni-oci/