“Pravda vítězí” – v Zemanově případě ani omylem

Pravda vítězí…….hlásá nejbližšímu okolí pyšně se vlnící prezidentská standarta. To místo……posvátný Hrad…..se najednou nachází ve zvláštní situaci. Havlovské prohlášení na prezidentském fáboru připomíná spíše recesi, než nějaké suchopárné sdělení o skutečném, nikdy nehynoucím stavu. Ta pravda už dávno nebydlí na Hradě. Nejspíš uprchla jako somálský utečenec dávno, pradávno po nástupu Václava Klause do funkce prezidenta republiky. Pravda vítězí, a proto si jednotlivá místečka v prezidentské kanceláři přerozdělí zástupci Zemanovců.

Zeman se během prezidentské kandidatury uchýlil k opakování několika rádoby pravd, které stejně po bližším prozkoumání pozbývají na jakékoli pravdivosti. Kafemlýnková kandidatura přinesla některým milovníkům všeho levicového nové báchorky na dobrou noc. Národovecký Zeman ochraňuje první republiku, stejně jako národovecký prezident chrání památku a čest Tomáše Garique Masaryka. Zeman několikrát řekl, že vyhází z hradní kanceláře všechny “politiky” a nahradí je nějakými obyčejnými “úředníky”.

Je zajímavé, sledovat koho považuje nový český prezident za “úředníka” a koho za “politika”. Politicky nepolitičtí činitelé neparlamentní straničky možná v myšlenkách Klausova spojence nepředstavují pražádné politiky. Jen se podívejte. Jeho partaj není ani trochu politikou. Jen má politický program a jen tak se nejspíš skrze svého čestného předsedu pokusí o získání vlivu třeba na krajích. Na těch krajích, kde zvesela vládnou sociální demokraté.

Opravdu v předvolebních tvrzeních Miloše Zemana o úřednících a politicích vyhrála pravda? Klausovské exponenty ultrapravicového diletantismu nahradí členové Zemanovců spolu s dalšími přáteli pana prezidenta. Současný předseda Strany práv občanů – Zemanovců Vratislav Mynář získává zajímavý post kancléře. Jaký byl rozdíl faktický v politickém a nepolitickém původu bývalého a současného kancléře? Mlynář nastupuje do svého kancléřského křesílka se vší silou. Ještě ani nestírá prach ze dveří kancléřské kanceláře, a už médiím sděluje, jak bude vehementně v nové funkci pracovat pro Zemanovce.

Miloš Zeman chce být prezidentem pro dolních deset milionů. Pro koho budou sloužit Zemanovi lidé? Budoucí kancléř bude dělat všechno možné pro stranu, ve které byl doposud papírovým předsedou. Milované Svobodné občany s nacistickým D. O. S. T. tak nahradí jiná prezidentská partaj honosící se příjmením prvního levicového prezidenta České republiky. Masarykovi “pátečníci” získají v podání Miloše Zemana totálně odlišný, vulgarizující význam. Čapek s Peroutkou budou nahrazeni Grégrem, Fenclem nebo Schlingem. Zemanova hra na staré zvyky Masaryka vyvolává spíše letmý úsměv na tváři, než jakoukoli skutečnou úctu k demokratickému prezidentovi republiky.

Miloš Zeman tak pokračuje v tom, co jej vyneslo do politického Olympu. Lže a lže a lže a mlží……..ostatně, proč ne, když mu to značná část obyvatelstva věří. Vláda na krajích je mnohem lepší než vláda celostátní, a tak může pokračovat i takové to bratříčkování na krajské úrovni. Tady ani tak nejde o sbližování se Zemanem, ale o bratříčkování krajských vládců se Stranou práv občanů – Zemanovců. Toto bratříčkování je velmi nebezpečné, a může vynést na světlo boží i to, co by mělo zůstat skryté.

Zeman svých prohřešků nikterak nelituje, a proto také využil bez sebemenšího studu na lících  článek největšího antisemity Adama B.Bartoše, který se sice vydává za investigativního novináře, ale ve skutečnosti má k němu asi tak blízko, jako komár k vrcholu Mount Everestu. Své nepravdy proložené ateisticko – neateistickou modlitbou vynesl Miloš Zeman na světlo boží dokonce i v prezidentském inauguračním proslovu. Zeman není spojený s žádnou parlamentní stranou, a tak se možná Dryml s Palasem v Zemanově mysli tak trošku vypařili. Co na tom, že v Senátu sedí za jeho partaj. On přeci není se stranou spojený…… čestné předsednictví ve straně a jeho politická angažovanost ve stranickém dění neznamenají pravděpodobně vůbec nic. Senát možná nepředstavuje pro novou hlavu státu parlament, i když Ústava České republiky tvrdí o Senátu něco jiného.

Zemanovci pronikají do systému a díky prezidentským konexím získají ještě mnohem více. Zcela stoprocentně se “neschopní “Zemanovci přemění do příštího roku v někoho jiného, mnohem více politicky připraveného.