Český lev bývá častou hračkou extrémistů a neonácků

Státní symbolika je stále více zneužívána extrémisty a neonáckovskými šílenci k propagaci nemorálních a nedemokratických představ zasmrádlejší české společnosti. Část extrémistů si vytvoří na Facebooku skupinku, ve které se to českými lvíčátky jenom hemží. Rasistické myšlenky, myšlenky prosazující nesvobodu druhého jsou jako bordel strkány pod koberec státní symboliky. Neonáckové a extrémisté znásilňují Kryla, znásilňují svatého Václava a v neposlední řadě znásilňují symboliku českého státu, která nemá s extrémismem pranic společného.

“Teď jsem se nasral a proto se ten a ten den bude konat demonstrace”, klasická hláška současných dnů nacionálně laděných spoluobčanů. Bílý lev v červeném poli poslouží Sdružení pro přímou demokracii beze stran jako skvělý reklamní tahák.

lev Hnutí za přímou demokracii

Stačí jednoduchý název s jednoduchými cíli pro stejně jednoduše smýšlející spoluobčany. Kdo z těch členů sdružení ví co skutečně obnáší politika přímé demokracie? Je to další hra na nacionalismus, ve kterém svoboda a demokracie nemají žádné místo. Sjednocování protivládních aktivistů a “nespokojených” spoluobčanů se děje většinou pod pláštíkem národního nacionalismu, ve kterém stát představuje hrdinu, za kterého je třeba se bít a to i za pomoci nacionalizuících a nedemokratických principů požadujících nový typ diktatury.

Přímou demokracií  je ze nazýván privilegující systém vlády, ve kterém mají přístup k moci předem určení jedinci společnosti, zatímco menšiny a lidé s nejslabším postavením ve společnosti jsou jako starý hadr hozeni někam do rohu společnosti.  Přímá demokracie není o privilegiích předem vybraných. Přímá demokracie je něco, čeho není tato společnost zatím schopna. Pokud chcete používat přímou demokracii, poté musíte přijímat také vyšší stupeň zodpovědnosti, který je přímo závislý na odolnosti jednotlivců proti podobným reklamním akcím extrémistů a nacionalistů.

Hnutí za přímou demokracii je podle vlastních slov:” Pro všechny zájemce, kteří uznávají hodnoty svobody, solidarity a rovnosti všech lidí, bez rozdílu pohlaví, etnického a rasového původu.” , proto jsou jejími členy na Facebooku extrémisté a nacionalisté? Proto toto hnutí na facebookových stránkách bez jakýchkoli problémů akceptovalo videa z dílny WhiteMedií a proto také akceptovalo rasistické poznámky svých členů na stránkách skupiny? Proto toto hnutí akceptovalo slova namířená proti Romům a dalším minoritám?

Státní symbolika je nepsaným vzorcem extrémistů. Ti se vydávají za nekonečné národovce ochraňující české tradice podle vzoru nacionalistů.

Viz. například česká sekce náboženského extrémismu skupin Defence League. Czech Defence League je ideologickou součástí náboženského extrémismu brojícího hlavně proti islámu. Jsou to bezmozci propagující islamofobii jako hlavní nenávist. Ten, kdo nevěří v křesťanství, je záhy utiskován. O tom je celá politika jejich členů.  Ultrapravicoví fanatici, kteří jsou častými fanoušky Miloše Zemana, používají ve svém znaku také lva.

Czech Defense League

Chtějí snad tito lidé tvrdit, že obhajují nějaké prostátní hodnoty demokratického světa?

Lev ze státního znaku je stále více zneužíván extrémisty, kteří bez jakékoli hanby pochodují českými městy s prapory posázenými lvíčky. Lvíčata nenávisti tak například 26.9.2010 pochodovali s vlajkami lvíčků českou Unhoští.

náckové v Unhošti

Státní symbol v podobě českého lvíčka zneužívají také neonacisté z řad Vandasova spolku 12.3.2013 v Novém Bydžově

Neonacisté v Novém Bydžově

Zkrátka, čestí neonáckové a extrémisté dostali dárek v podobě státní symboliky, která částečně zakrývá zhoubnost myšlenek a nápadů mnoha protivládních, extrémistických a neonáckovských skupinek.