Anonymous chce “vymazat” Izrael z internetu

Anoymous spolu s dalšími hackery plánuje masivní kybernetický útok na Izrael. Decentralizovaná skupina počítačových útočníků tak pomocí rozsáhlé akce ” připravuje vymazání” Izraele z internetu. Celý útok má proběhnout 7. dubna 2013. Jedná se o následnou akci útočníků zahájené během izraelské vojenské operace “Pilíř obrany”, kdy Anonymous napadlo přes 700 izraelských stránek včetně webu izraelského ministerstva obrany, které během nezákonného vojenského běsnění v Gaze zaznamenalo na 44 000 počítačových útoků. 

Svůj úmysl zaútočit v další dubnové vlně na Izrael Anonymous oznámil na Twitteru

Anonymous oznamuje masivní útok na Izrael

Po masivních útocích vystupujících proti mezinárodně nezákonné vojenské akci “Pilíř obrany” následovala celá řada dalších počítačových útoků, které de facto probíhají až do dnešních dnů.  Došlo tak například k vyzrazení osobních údajů více jak 5000 izraelských činitelů, včetně jejich jmen identifikačních čísel i jejich osobních emailových schránek. Následně se Anonymous zapojilo do útoku, v němž došlo k odcizení údajů více než 600 000 uživatelů izraelské populární emailové služby Walla.  Všechny údaje uživatelů Wally byly stejně jako údaje izraelských činitelů vystaveny všem k nahlédnutí online.

O jednotlivých útocích hackerů na Izrael se můžete dočíst na Twitteru na hashtagu #OpIsrael

[twitter_hashtag hash=”OpIsrael” number=”4″ title=””]

 

Iniciátorem plánů na masivní útoky je skupina hackerů označující se jako AnonGhost. AnonGhost plánuje spojení sil několika regionálních hackerských skupinek většinou z arabských zemí. Výsledný útok poté bude vypadat jako útok jednoho jediného silného hackera, který dokáže překonat ochranu počítačových sítí Izraele.

Mezi účastníky “boje” proti Izraeli mají být například hackeři z Mauretánie(MauritaniaHacker Team), z Muslimské osvobozenecké armády, hackeři z Maroka(SAW-19, X-Line, V! Rus Ne! R, Dr.spam ), Gazy(Foxy, MR @ T0RJAN), Sýrie(PLiiiJl), nebo Alžíru(Saber Dz, Ouali Bouziad).

Samotný AnonGhost je taktéž složený z několika skupin hackerů. Nejedná se o žádné zelenáče na poli kybernetického světa. Tak například MauritaniaHacker Team se podílel na odcizení údajů a dat ze 150 000 facebookových účtů. Podílel se také na hacknutí 10 vládních bangladéšských stránek, mezi kterými byl například web Národního muzea, ministerstva sociální péče, ministerstva informačních a komunikačních technologií, ministerstva práce a zaměstnanosti a řada dalších bangladéšských webů.

MauritaniaHacker Team páchá hackerskou činnost například v hackerských spolcích Company Hacking Crew,  TeamROOt či AnonGhost. Velice “výkonným” v projektu OpIsrael  je také hacker z Muslimské osvobozenecké armády ve světě internetových sítí známý jako Hitcher. Hitcher se podílel a hacknutí 570 izraelských webů. Jednalo se o klasické DDOS útoky.

Samotný AnonGhost napadl za posledních 24 hodin přes 50 izraelských webových stránek. Izrael si je vědom možné hrozby a již dnes se připravuje podle slov izraelských vládních činitelů na rozsáhlý internetový útok. Útoky Anonymous vůči Izraeli jsou zaměřeny především jako pomsta za nezákonné a nehumánní chování Izraele k Palestině a pásmu Gazy. Je možné tolerovat kybernetické útoky jako jednu z forem boje proti páchanému násilí Izraele?