Proč jsem volil Karla Schwarzenberga a nikoli lháře a podrazáka Miloše Zemana?

Proč jsem volil Karla Schwarzenberga a nikoli lháře a podrazáka Miloše Zemana? To je naprosto jednoduché. Karel Schwarzenberg vede férovou hru, ve které neútočí na svého oponenta. Nevymýšlí si lživá tvrzení, za která by se poté musel trapně omlouvat.. Neopakuje cizí pravdy a ošuntělé floskule. Karel Schwarzenberg tohle všechno nemá zapotřebí. Nepotřeboval žadonit u komunistů o nějakou pochybnou podporu vyznavačů éterových výparů padesátých let. Karel Schwarzenberg je Čech, který v prezidentské kampani nepotřebuje zastírat své poklesky i výhody. Odpovědi pana knížete jsou v diskusích krátké, jasné, bez jakýchkoli povznesených příslovích dokazujících neskonalou paměť nejznámějšího prducha. 

Prezidentské volby přeměnil Miloš Zeman v pokakaný toaletní papír zapáchající až do poslední vísky českých, moravských a slezských krajů. Očerňování na základě smyšlených údajů neexistujících tvrzení a přiživování nenávisti  vůči Němcům dostalo v Zemanově pojetí demokracie výlučné místo. Lhář a zakladatel oposmlouvy vsadil na negativní a jistě i často anonymní kampaň. Ve jménu lhářství a tmářství Milošův tým zavelí a vytvoří tu či onu lež proti knížeti. Zeman zahájil hysterickou kampaň plnou podpásových úderů. Ukázal světu, že je papalášem vidícím se prezidentem  v dostatečně podivném předstihu.

Tohle všechno není u Karla Schwarzenberga ani v nejmenším vidět.  Vede férovou hru bez laciných poznámek pocházejících jakoby z padesátých let minulého století. Zeman oživil nacionalismus a ukázal, že Zemanovi nejde o lid, ale o pověstné koryto, které poslouží především Šloufovi, Mrázkovi a dalším  pomocníkům Zemanovy kampaně.

Karel Schwarzenberg je mnohem lepší než Dekrety zneužívající Miloš Zeman. Kníž Schwarzenberg neudělá v cizině ostudu, nebude využívat mimoústavních kroků a rozhodně není podporován ultrapravicovými představiteli společnosti.  Karel Schwarzenberg nemá nic proti občanským iniciativám a mohl by být více nakloněný potřebám menšin a sociálně slabých spoluobčanů. Kdežto Zeman nesnáší občanské aktivity a je vyhraněný vůči menšinám. V sociální oblasti tvrdil Zeman, že vládní reformy jsou ještě slabě, že by on jako Miloš Zeman sociální reformu udělal ještě přísnější.

Zeman několikrát lhal. Viz. např. ta aféra s neexistujícím rozhovory Posselta se Schwarzenbergem. Zeman je lhář a měl by skončit. v časech zapomnění.

KAREL SCHWARZENBRG JISTĚ VYHRAJE A TAK TO MÁ BÝT