Kde jsou organizace lidských práv? Proč neodmítají řápkovské zákony?

Kde jsou organizace zabývající se lidskými právy? Kde jsou romské spolky obhajující rovná práva pro všechny? Vláda schválila zákon, podle kterého je možné vyhostit kohokoli z města někam ven mimo dosah městských radnic. Lidská práva dostala na zadek a ochránci lidských práv tiše neprotestují. Jsou zticha, protože nechtějí být spojováni s obhajováním výtržníků. Co kdyby nějaký romský spolek zvedl hlas a řekl narovinu co si myslí o nelidském zákoně? Je tragikomické jak jednotlivé spolky obhajují svou neúčast na ochraně lidských práv. Tady nejde o Romy a ostatní obyvatele. Tady jde především o nás všechny. Najednou nějaký modrý politik ukradne základní práva a všechno je v absolutním pořádku? Díky nejednotnosti a ztrátě odhodlanosti dochází k ubírání práv garantovaných Ústavou České republiky. 

Klaka populistů si za státní peníze určí nedemokratická pravidla. Ostatně, proč ne. K čemu jsou potom všechny ty organizace obhajující lidská práva? Proč jejich představitelé nejsou v ulicích a proč nedemonstrují sílu lidu? Kdyby podobný paskvil vymysleli politici v divoké Francii, byly by to právě organizace lidských práv, které by vyšly do ulic. Byly by to organizace lidských práv které by požadovaly po poslancích změnu zpackaných populismem prolezlých právních norem.

Tady uprostřed Evropy raději děláme slepé a jen tak otáčíme hlavami před politickými rozhodnutími. Nevychovaní politici s pochybnými doktoráty z plzeňských práv vymýšlejí jeden neústavní zákon za druhým a ovčí národ raději mlčí a sleduje to divné zákonobraní.  Řápková si zahrála na stoupenkyni Vandasova cirkusu šílenců, aby následně všichni parlamentáři usedli na stejný lep. Zaprodaná levice mlčí, odbory mlčí, občanské organizace mlčí……všichni mlčí, zatímco lidská práva jsou vláčena tou nejhorší a nejsmradlavější stokou. Poslanecká sněmovna přehlasovala dosluhujícího Klause, konečně vymyslela plán jak zatočit s nekalými živly, a tak bychom jako společnost měli být spokojeni.

Co na tom, že lidství se ztratilo. Co na tom, že je Ústava veřejně doslova cupována na kusy. Máme tady nový rok a kdo si vzpomene na nějaký hloupý zákon z nacionální dílny modré Občanské demokratické strany? Dochází zde ke kriminalizaci jevů, aníž by se závadná chování jakýmkoli způsobem řešila. Starostům, zastupitelstvu a hlavně obyčejným úředníkům se dala obrovská moc nad občanem. Není žádné tajemství, že celá norma z řápkovské dílny směřuje na druhou největší minoritu v zemi. Obětí nedemokratických norem mají být především Romové.

Byla to ODS, která zahájila čarodějnický hon na “nepřizpůsobivé” občany.Ten nepřizpůsobivý občan, ten chuligán…….nepatří přeci do spořádané společnosti, a proto je třeba podobných zákonů? Jak trapný a ohavný je podobný způsob smýšlení. Raději někoho vyhodíme za hranice společnosti, abychom se nestarali, co s ním bude dál. Dnes jsou obětí špatných zákonů Romové, zítra to můžete být třeba vy. Ubírání základních práv začíná vždy zlehka, tak aby si majorita nevšimla nevhodných zacházení s minoritami. Byli to zdravotně postižení, kterým vláda snižuje životní úroveň. Nyní jsou to další lidé z jiných minorit.

Ochránci lidských práv nechtějí být špatnými hochy. Nechtějí být zasaženi do pomyslného mediálního boje. Televizní moloch by ukázal na neschopnost ochránců práv. Začala by se ptát jaká práva ochraňují a ochranitelské organizace by nevěděly jak naložit se svojí povinností. Kdo jiný má ochraňovat práva, když ti ochránci raději mlčí? Hraje snad první roli opět svět peněz a podivného lobbingu? K čertu s vyššími zájmy. Jsou tady lidé, jsou tady občanská práva, jsou tady velmi důležité hodnoty, které si zasluhují trochu boje. Jaké tedy chceme změny ve státě, když nejsme schopni ochránit elementární práva garantovaná neviditelnou svobodou?

Dnes zákon vyhodí z měst třeba i nevinné. Co bude následovat příště? Zkusí hnědý proud s Přemyslem Sobotkou v čele další jiné politické ubírání práv? Dočkáme se podobných plakátů plných “nemakačenků” popíjejících žlutavý mok? Dočkáme se dalších sociálních dehonestací? Politika snese mnohé. Socani kdysi na severu prosluli rasistickými plakáty dehonestujícími romské obyvatelstvo před zrakem ostatních. Nic se jako vždy neděje.  Prošlo tohle, prošlo mnoho dalších věcí, prošel i zákon Řápkové.

Co projde dalšího? Organizace raději budou sedět na zadcích, aby něco nezpůsobily. Komu tedy patří Česká republika? Nejsou to občané, jsou to politici. Protože kdyby republika patřila občanům, byla by to občanská sdružení, která by jako první vyrazila do “boje” s neschopnými politiky.  Společnost jako taková míří ke stále většímu extrémismu a toleranci extrémismu. Celý tento fakt oslabuje samotné občanské iniciativy, které nechtějí vypadnout z koloběhu zašedlé šedi.

Chybí tady odhodlanost. Chybí tady touha ochránit lidství a lidská práva. Populisté oslavují, zatímco lidé přicházejí o poslední kapku svobody. Tak to dopadá, když se necháme řídit právními nevzdělanci. Tak to dopadá, když necháme cestu populismu. Občané nejsou schopni demonstrovat za ochranu práv. Nejednotný národ, nejednotná ochota společného úsilí napomáhá Řápkové, Vandasovi, Přemyslu Sobotkovi, Zemanovi a dalším šizuňkům současné společnosti.

Organizace zabývající se ochranou lidských práv mají vyjít do ulic, mají demonstrovat ochotu ochraňovat svobodu a demokracii nás všech. Proč se ta neděje?……..