Izrael se pokouší za pomoci náletů otevřít novou frontu v Sýrii

Izrael otevírá novou frontu v Sýrii za tiché podpory USA.  Nenáviděný Assadův režim musí být svržený, a tak Západ používá  jakéhokoli nástroje k jeho ukončení. Saudsko-izraelsko-americká spolupráce na problému zvaném Sýrie pokračuje podle původního plánu. Za současným povstáním v Sýrii pravděpodobně stála Saúdská Arábie podporovaná Mossadem a financovaná CIA. Celé puzzle skládající se  do roztodivných tvarů dostává další rozměr. Izrael přestává stát v pozadí. Zahájil otevřený útok na vybrané cíle. Tentokrát izraelské stíhačky zamířily své rakety na syrské vojenské výzkumné centrum na předměstí Damašku. 

Americká administrativa nejdříve zkoušela mást veřejnost informacemi o oprávněném útoku na vojenský konvoj přepravující chemické zbraně. Byl to zoufalý pokus izraelských spojenců zamést pod koberec mezinárodnímu právu odporující útok jednoho suverénního státu na jiný suverénní stát. Vábnička na Hizballáh a Libanon pokaždé mediálně poslouží jako omluvenka za špatná chování na Blízkém východě. Izraelské stíhačky porušily vzdušný prostor Sýrie. Čtyři stíhačky shodily na vojenské výzkumné centrum devět raket. Útok způsobil materiální škody, zabil dva dělníky a dalších pět zranil. Izraelské stíhačky letěly nízko, aby je nemohla detekovat syrská protivzdušná obrana.

Izrael nálet plánoval několik dní. Podle informací pocházejících z izraelských vojenských kruhů, měl útok zamezit  vývoj a dodávku sofistifikovaných zbraní do rukou Hizballáhu.  Podle diplomatických zdrojů agentury Reuters americká administrativa pouze využívá ke svým tvrzením náhodný výskyt vojenského konvoje poblíž syrského výzkumného centra. Zkrátka, nějaký konvoj tam byl, a tak se jako hlavní důvod útoku uvede konvoj, o kterém ve skutečnosti ani americká či izraelská administrativa nevěděla. Natož aby věděla cokoli o tom, co konvoj převáží nebo nepřeváží.

Izrael útokem na Sýrii porušil Chartu OSN.  Jednalo se o nevyprovokovaný útok na výsostném území státu který je zjevným porušením Charty OSN. Útok okamžitě odsoudilo Rusko, stejně tak učinila také Liga arabských států, která letecké nálety Izraele považuje za hanobení a flagrantní agresi urážející suverenitu syrského státu. Proto také Sýrie podala k OSN oficiální stížnost na izraelský letecký útok.     K incidentu se vyjádřil také Írán, který si zajisté uvědomuje závažnost celé situace. Pokud útok na Sýrii Izraeli projde, je poté možné očekávat, že se podobné útoky zcela beztrestně budou odehrávat  také nad nenáviděným územím samotného Íránu.

Pravlast prastaré Persie prozatím Izraeli hrozí. Íránský náměstek ministra zahraničních věcí Hossein Amir Abdollahian řekl, že Tel Aviv  by měl čelit důsledkům za izraelský letecký nálet na vojenské výzkumné centrum. Íránský ministr zahraničí Ali Akbar Salehi odsoudil útok proti Sýrii jako brutální agresi.  Sýrie předvolala šéfa mírové mise OSN na Golanech, kterému předala oficiální protest proti izraelské agresi. Je účelem útoku na Sýrii přenesení bojů blíž k Íránu?

Napadené výzkumné centrum syrské armády je klíčový místem syrského raketového programu. Nachází se 8 kilometrů od hranic s Libanonem.  Izrael i Spojené státy americké tvrdí, že výzkumné středisko disponuje také chemickými zbraněmi. I když oficiální informace potvrzující americké a izraelské domněnky neexistují. Občanská válka vyvolaná hrátkami USA, Saúdské Arábie a Izraele trvá 22 měsíců. Boje o moc, pokusy oslabit spojence Íránu, do dnešních dnů stály přibližně 60 000 lidských životů. Kolik jsou ochotni obětovat hybatelé dění na Blízkém východě? Situace v Sýrii využilo také Turecko. To chystá v Sýrii především válku proti syrským Kurdům.

Sílící moc Kurdské strany pracujících a její územní zisky v severovýchodní Sýrii vyvolávají novou živnou půdu pro podnikání mnohem odvážnějších a krvavějších útoků na Turecko. Proto také turecký premiér Erdogan hrozí vojenským zásahem v severovýchodní Sýrii, která se stává odrazovým můstkem pro bojovníky Kurdské strany pracujících.  Turecko podle slov Erdogana nebude přihlížet situaci v severní Sýrii, proto také vojensky zasáhne.

Izrael vedle leteckých útoků pravděpodobně vede také válku ideologickou. Hlavním cílem je Írán. Tento pátek některá izraelská a západoevropská média informovala o mohutném jaderném výbuchu v íránském jaderném zařízení Fordó, ve kterém byla zahájena v roce 2011 produkce obohaceného dvacetiprocentního uranu. Závod má asi 700 centrifug používaných k obohacování jaderného paliva. Írán popírá produkci obohaceného uranu k vojenským účelům.

Izrael vypustil lživou zprávu, kterou dementovala Mezinárodní agentura pro atomovou energii. Izrael se spolu se západními státy snaží sabotovat jednání o íránském jaderném programu. Izraelská zpravodajská služba sdělila americkému The Sunday Times informace o íránském jaderném výbuchu. Podle agentů mělo dojít k velkým škodám.  Deníky ve Velké Británii posléze hovoří o sabotáži nebo nehodě, která způsobila jaderný výbuch. Stejně tak informoval The Times of London, podle kterého je Izrael přesvědčen, že Íránci nejsou v okolí výbuchu evakuováni.

The Sunday Times dokonce uvedl, že v době výbuchu byla zpozorována nad místem izraelská letadla. Tuto informaci později dementoval Izrael jako naprosto lživou. Pokud došlo k výbuchu, byl tento výbuch opravdu nehodou? Izrael nemá tak silné bomby, aby způsobil tak velké škody. Útok by tedy byl nejspíš možný s americkou pomocí. Kompletní odstavení závodů Fordó byl jedním ze tří požadavků Spojených států, Británie, Francie, Ruska, Číny a Německa.

První zprávu o výbuchu poskytl Reza Kahlili pro server WND.com. Kde Kahlili uvádí, že exploze značně poškodila zařízení a došlo k zasypání 240 pracovníků, kteří v ten okamžik prováděli v podzemí areálu Fordó svou každodenní čnnost. Výbuch bylo možné  podle Kahliliho pocítit ve vzdálenosti tří kilometrů od Fordó. V pondělí, Kahlili poskytl informace pro Jerusalem Post. kde uvádí, že výbuch mohl způsobit velký únik radiace.

Média zveřejňovala informace, aníž by si ověřila, zda se jedná o nezpochybnitelnou pravdu. Jak dalece jsou informace Kahliliho objektivní a pravdivé? Kahlili pracoval v roce 1980 pro CIA. Žil v Íránu, aby se později i s rodinou přestěhoval do Spojených států. V USA je Kahlili často používán v protiíránských projevech jako řečník. Kahlili také jako první pro Haaretz přirovnal íránský režim k nacistickému zvěrstvu. Kahlili je pravděpodobně dvojitým agentem pracujícím jak pro Írán, tak pro USA.

Izrael tak nejspíš za pomoci USA rozšířil do světa lživou informaci o jaderném výbuchu ve Fordó. Izrael ta ks USA dělají všechno možné, aby nedošlo ke smíru na poli íránského jaderného projektu. Podobné je to se Sýrií, která představuje jak pro Hizballáh, tak pro Írán velmi důležitý opěrný bod.