Tričkem to začíná a uniformami končí

Breivik jako oběť násilných počítačových her? To si může myslet totální naivka, nebo milovník přihnědlých ideologií nemající v sobě kousek lidského citu. Prodávat trička masového vraha je něco naprosto zvrhlého. Je to neúcta k více jak sedmdesátce mrtvých, kteří kvůli šílené mysli jednoho zvráceného teroristy přišli o mladé životy. Dvacetišestiletý mladík je pravděpodobně stejného názoru jako blogerská megastar iDnesu František Matějka, který kdysi psal, že i masový vrah může mít pravdu. Mladické ucho internetového obchodníka přirovnává vraždy náctiletých za hru Call of Duty: Modern Warfere. Co kdyby se nešikovný prodavač dobrovolně účastnil nějaké podobné hry? Vraždění nevinných není hrou a pokud někdo něco takového tvrdí, měl by za své mínění nést následky. 

Matějka ve svých postulátech schvaluje násilnosti šíleného Nora. Daniel Landa nosí Hagal runu, kterou obratně vydává za staroslovanský symbol, bez jakékoli reakce policie během přímého přenosu vyhrožuje a propaguje extrémismus.  Hradní Hájek hájí náckovské kapely pro jejich svobodu slova, a nyní tady máme dalšího nelidského člověka prosazující terorismus jako zcela běžnou součást jakéhosi názorového boje. Kam jsme se to dostali? Kam se ztratila lidskost a úcta k lidskému životu? Budeme najednou všichni hloupými idioty myslícími si pouze to, co nám nadiktuje grupa extrémistů? Bude snad někdo také obhajovat náckovský pozdrav sevřenou pěstí, který nedávno zpopularizovali řečtí nacisté ze Zlatého úsvitu?

Svět se radikalizuje, svět se stává otupělejším k projevům násilí. Dokonce protivládní skupinky hrající si na světovládce bez problémů přijmou videa nácků z White médií. Nejednou se tak stalo na hnutích začleňujících se ve STOP VLÁDĚ. Žijeme v mediálním a sobeckém světě, kde není zvykem vzdělávat se . Kde není zvykem starat se o práva dalších. Potom se nesmíme divit, když si nějaký mladý hejhula koupí tričko s Breivikem. Stává se podobně, jako jako fanoušci Landy, nositelem a šiřitelem extrémismu, aníž by to tom stoprocentně musel vědět. Omezenost vlastníka nemódního doplňku jen dokazuje, jakou dokonalou ovcí dokáže být člověk, kdesi v podvědomí sympatizující s extrémismem.

Začíná to oblečky sympatizujícími s násilnostmi ve jménu hnědých ideologií, pokračuje to mikinami posetými “neznámými” runami, aby to  nakonec končilo uniformovanými šílenci tolik podobným naci jednotkám hitlerovského Německa.  Zlo vždy vzniká po kouscích a čeká na dobrovolné hlupáky ochotné nést kříž zla ve jménu nadvlády budoucí árijské, vyvolené rasy. Tohle tady už jednou bylo. Už jednou tady umírali Židé, Romové, zdravotně postižení, komunisté a všichni ostatní, kteří nebyli po chuti rasistům tolik podobným náckovským  skupinkám kontrolovaným z obrovské dálky Bezpečnostní informační službou, která jak se zdá, nevykonává svou práci naprosto dostatečně a svědomitě.

Tolerance extrémismu vede do záhuby, ze které se těžko dostává. Prosakuje hlouběji a hlouběji. Extrémisté získávají větší a větší vliv, který jim zaručuje beztrestnost. Můžeme to vidět například na Danielu Landovi, který se jako extrémistický drak rozletěl ve víře beztrestnosti. Tohle ještě vůbec nic není. Pokud se společnost neobrátí a nezačne postihovat toleranci terorismu, násilí a přihnědlých myšlenek, tak to s touto zemí bude velmi špatné. Republika se nesmí dostat do rukou méněcenných individuí majících komplex maličkosti, nedokonalosti a nízkosti.

Mindráky milovníků extrémismu jsou častým pohonem největších katastrof a hrůz na světě. ” “It was self-defense, bitch!” – sir Anders Breivik.”, stálo na zadní straně černého trička. To už si student pyšnící se posledním výkřikem sympatií k hromadnému vrahovi mohl na záda napsat: “jsem totální hlupák, kopněte mě do zadku”, vyšlo by to nastejno. Jaká byla vražda 77 lidí sebeobranou? Dnešní mládež….to není rusofilní omladina z šedesátých nebo sedmdesátých let minulého století pyšnící se leda tak rychlíkovou znalostí angličtiny z gramodesek Prestleyho nebo Beatles.  Je téměř nemožné, aby mladík alespoň vzdáleně nevěděl, co nápisy znamenají. Určitě to věděl nebo tušil, přesto tričko jako hrdina nosil. Student se zapojil do názorového proudu, pro který může být u puberťáků obdivován.  Zcela správně zasáhla učitelka, která chlapce upozornila na škodlivost jeho módního doplňku. 

Právě pro takové jednoduché tvory káže Landa například na Vozové hradbě, na které se Landa rozpovídal o novém boji nových válečníků vyzdvihujících bezvýznamnou zemi do role div ne světovládce. Co to všechno připomíná?……Zkuste si to srovnat s historií a jejími důsledky…….

Vzdáleně Breivik, Landa, Hájek, Matějka nemají bližší souvislosti. Ale to je hluboký omyl. Všichni chtějí totéž: nastolit extrémismus a nenávist zakazující rozdílnosti a svobodu projevu. O čem je Landova hra Král klíčů? Není to o ničem jiném, než jen o králích(nositelích a šiřitelích zla) snažících se postupně každý zvlášť o infiltraci svých myšlenek do společnosti. Když se jim to povede, nakonec povstane jediný vládce třímající moc nad ovládaným lidem a územím. O tom je nové Landovo dílo. Nastiňuje jednu z cest zla do společnosti.

Jakékoli projevy extrémismu, neonacismu a dalších ideologií potlačujících lidská práva, by měly být potlačeny ihned v zárodku. Nikdo nemá právo prosazovat diktaturu šlapající po lidských právech.  Každý má právo na život, každý má právo na svobodný svět bez hnědých ideologií.