Pekárek je typickým příkladem politické dekadence

Další poslanec za mřížemi. Pět let a čtvrt milionu navrch. To je trest pro podivnou pojistku tmavomodré vlády Petra Nečase. Protikorupční strana nechala kandidovat korupčníka, aby posléze nejvyšší představitelé partaje vyzývali odsouzeného zástupce lidu k opuštění poslaneckého mandátu. Jestli tohle není Kocourkov, potom už tahle země ztrácí jakoukoli soudnost. Pravicová pojistka Nečasovy vlády byla odměněna za svou angažovanost ve světě úplatků. Roman Pekárek je především politik s obrovskou smůlou na triku. Nechal se uplácet ještě dříve, než se stal poslancem.

Kdyby uplácel podobně jako Bárta na půdě Poslanecké sněmovny, nebyl by jakkoli postižitelným, protože poslanec, to je ten divný tvor, který může prodávat  třeba i drogy uprostřed Poslanecké sněmovny, aníž by byl jakkoli policií popotahován za své bohulibé skutky. Tady ze všeobecného hlediska ani tak nejde o spravedlnost. Tady jde o to, jestli pochybný politik prokázal svou pochybnost před nebo po získání poslaneckého mandátu. Předražený stroj na zvedání ruky díky neschopnosti Nečase získává na veledůležitosti, ve které v klíčových okamžicích nevadí nějaká ta šmouha na politickém tričku.

Každý trestanec je pro současnou vládu dobrý. Pravomocně odsouzený poslanec může vykonávat svůj mandát do nástupu trestu. A potom? O nic nejde. Bude za mřížemi jako David Rath. Dostane měsíční gáži za službu lidu ochuzenou časem o poslanecké náhrady. Místo hlasování a rokování mezi poslaneckými kolegy je poté politický ptáček jarabáček nahrazený takzvaným vypárováním. Jiná politická strana jednoduše pošle jednoho poslance ven pryč od hlasování.  Hloupoučká Ústava nepočítá s nějakou nezákonnou činností poslanců, a proto neřeší co s poslancem v případě odsouzení zástupců lidu.

Vít Bárta, Parkanová, David Rath a další čeští poslanci jsou ostudami české státnosti. Jsou podezřelí z nekalé činnosti, soud je pravomocně nebo nepravomocně odsoudil. V případě internování Davida Ratha vznikaly na Facebooku skupiny prohlašující levicového šaška za nevinného, v Persilu vypraného anděla. Zaorálek prohlašoval Ratha za Breivika, kterému nikdo nesmí podat ani pití……levicoví politici hovořili o dvojí spravedlnosti a dvojí policii…..aby později sami nepřímo doznali svou hloupost v případě dalšího koaličního poslance, taktéž odsouzeného za úplatkařskou činnost.

Dvojí policie není nakonec dvojí. To jenom poslanci zkouší politickými zvoláními zastřít situaci absurdity. Výkon funkce poslance nebo senátora není slučitelný s výkonem nepodmíněného trestu odnětí svobody i z praktických důvodů. Práva a povinnosti poslance nebo senátora nelze ve výkonu trestu odnětí svobody řádně vykonávat, a proto také Němcová svolila k zatčení Ratha. Bude stejná Němcová stejně nekompromisní k Romanu Pekárkovi? Rath, Pekárek a další poslanci odsouzení z nekalých činů si svůj trest po právu zaslouží. Nikdy by neměli vykonávat politickou funkci, protože selhali a nemohou být nikdy důvěryhodnými. ČSSD i ODS si rády hrají na zpolitizování a politická šikanování, ve kterých policejní důstojníci nemohou diktovat, kdo může a nemůže být ve vládě nebo v Poslanecké sněmovně.

Pekárek je kurupčník s poslaneckým průkazem. Odsouzeného Pekárka vyzvaly k odchodu ze sněmovny opoziční i vládní strany. Všichni si hrají na správné hošíky nemající nic společného s těmi černými ovcemi toužícími po cinkavých žluťáscích. Korupčníci a zloději  musejí sami rozhodnout, jestli sami odejdou, nebo přijmou státní “důchod” bratru za šedesát tisíc korun. Korupčníci páchají korupci, aby následně doili národ o prohnilé výhody s ještě prohnilejšími příjmy za nicnedělání.