Nezaměstnaní, naučte se žebrat, možná to v příštím roce budete potřebovat

Poslanci dělají svou práci skutečně svědomitě a naprosto stoprocentně. O tom se mohou přesvědčit všichni nezaměstnaní, kteří díky neústavnímu přílepku potřebují slavné sKarty jako jedinou možnou licenci pro dávky v nezaměstnanosti. Politická neschopnost je ostudou konce tohoto roku. Poslanci  z levice i pravice jako malé děti přijmou bez okolků povýšení byznysu České spořitelny na vyšší level. Od tohoto okamžiku přeci nikdo nemůže říct ani slovo o nepotřebnosti a zbytečnosti novodobé průkazky vytvářející z českého národa národ průkazkářů. 

Devadesát tisíc nezaměstnaných  je vydáno v milost a nemilost podivných poslanců, kteří se nyní díky neexistenci přechodných ustanovení musí snažit o nápravu přílepkového šílenství jednoho z poslanců TOP09. sKarty jsou vydávány průběžně a je téměř nemožné, aby do konce tohoto roku dostali najednou všichni nezaměstnaní doklad opravňující je k využívání dávek v nezaměstnanosti. Přílepek počítá jen s sKartou jako s jedinou možností výplaty dávek. Jakákoli jiná forma výplaty dávek v nezaměstnanosti je od příštího roku nezákonná.

Budou snad nezaměstnaní po letošních svátcích bez jakýchkoli příjmů? Iniciativní dobrodinec z topky cítil potřebu nápravy. Z nic nepřikazujících paragrafů udělal povinnost, jedinečnou možnost ospravedlňující sKarty před médii a širokou společností. K zákonu o pěstounské péči byl jako nějaký zhoubný nádor nasazen dodatek, jakýsi přílepek, který z dobrovolnosti nemilosrdně udělal povinnost. Poslanci opět odvedli práci tak, jak byli zvyklí. Hlasovali podle befelu vedení, aníž by se zajímali o jednotlivé části schvalovaných kodexů.  Šéfové jsou hlavy pomazané s talentem lhaní před televizními kamerami, a tak předražené automaty zvedali ruku, mačkali tlačítka na svých hlasovacích zařízeních, aníž by měli jakékoli tušení o danajském daru skrývajícím se za slovíčky o pěstounské péči.

Neschopní zmetkaři vytvářející zákony jako na běžícím pásu, tak ukázali další katastrofické tažení straníků za nový, ještě lepší hong kongskou politikou prosycený svět. Po stylu asijských soudruhů odmítáme sociální politiku. Odmítáme jakékoli sociální zajištění, protože soudruzi z Asie říkají, že člověk cestující za prosperitou musí obětovat sociálně slabé, aby ti sociálně silní mohli růst. Hong Kong připravil pravidla, ve kterých poskytuje sociální pomoc pouze v minimální výši. Handicapovaní ta musí například pracovat. Kdyby tak nečinili, neměli aby na léky, a další životní náklady. Ne nadarmo byl Gazdík s Polčákem na nedávné návštěvě soudružského Hong Kongu. Pravicoví politici tisíce kilometrů od matičky vlasti zjišťovali, jak lépe a dokonaleji řídit nový stát.

Tahle společnost se za pomoci Nečasova neoliberalismu ztrácí v kulturní dekadenci, ke které velkou měrou přispívá oranžovo-rudá levice. Levicový i pravicový svět v Poslanecké sněmovně touží po kartách. Touží po škrtech. To jenom jednotlivá rétorická cvičení plná hereckých vystoupení pánů Zaorálka a Sobotky dokazují něco úplně jiného. V divadelních hrách politických hráčů tak dochází k vytváření jednoho zmetku za druhým. Nyní nikdo nepočítal s přechodnými ustanoveními pro ty nezaměstnané, kteří nemají žádné sKarty. Je to něco podobného, jako když pan Krása z NRZP radí handicapovaným, aby nepřijímali sKarty, protože těm lidem na vozíku nebo na berlích Ministerstvo práce a sociálních věcí nemůže nic udělat.

Nezaměstnaní se ocitají v nezáviděníhodné situaci. sKarty budou moci nezaměstnaní používat teprve od března roku 2013. Mají snad lidé bez práce první tři měsíce žebrat na ulicích? Byl vydaný nový zákon o pěstounské péči s přílepkem. Nyní po vydání zákona dojde k vydání novely. K milionům paragrafům tak možná přibudou další paragrafy napravující chyby předešlých paragrafů. Zákony v České republice jsou vytvářeny ledabyle, amatérsky, nezodpovědně, prostě tak nějak podle hasla “Don’t worry be happy“. Česká republika je světovým rekordmanem ve vydávání nových zákonů.

Senát i Poslanecká sněmovna jsou zcela jistě nepostradatelní, když v nich sedí  tak chytří lidičkové, elita národa vydávající jedno nařízení za druhým. Nezaměstnaní se mohou začít modlit. Snad se poslancům i senátorům podaří schválit opravná opatření zaručující další výplatu dávek v nezaměstnanosti.  V opačném případě se lidé bez práce mohou začít učit žebrat.

SDÍLET