Landu, alias Žito44 smazali z Facebooku…..no konečně, bylo na čase

Facebookový účet Daniela Landy je konečně smazaný. Neonacismem laděná cesta “k míru a lásce” je něco, s čím společnost nemůže ani omylem souhlasit. Používání symboliky Waffen SS je možná přípustné podle českých zákonodárců, ale svět na celou problematiku pohlíží totálně jinak. Většina lidí nesouhlasí s tím, co Daniel Landa dělá. Šíření nenávisti, hra na nový nacismus, to je něco, proti čemu se naštěstí skoro vždy postaví většina národa. Tisíce stížností na facebookové příspěvky Žita44 udělaly své. Většině lidem lezlo krkem veřejné projevování nacistických hodnot. Bylo až trapné, kam Landovo “kejklování” zašlo. Facebook tento účet naprosto správně zrušil. Konečně někdo adekvátně zareagoval na nehorázné chování, které je v České republice kompetentními úřady kvůli Landovu byznysu a přátelství s mnoha vlivnými lidmi tolerováno. 

Landa na nejrozšířenější sociální síti kejklil, až naštěstí dokejklil. Jeho dvacetitisícový dav, se kterým se pyšnil, mu byl naprosto k ničemu. Protože odpůrců hnědých ideologií je naštěstí mnohem víc. Šíření obchodně pojatého systému neonacismu, rasismu a ultranacionalismu je naprosto zvrácené a nikdo by neměl dostat šanci ke zveřejňování něčeho, co by mělo být pohřbené pouze v paměti zasmrádlých dějin dvacátého století.

Obrácený znak Waffen SS, číslovka jeho věku v runovém písmu připomínající pradávný znak esesáků, jeho hrubost eskalující v napadení lidí na Vyšehradě…..to všechno vyeskalovalo v tisíce stížností, se kterými se museli administrátoři Facebooku nějak vypořádat. Sociální síť nesmí sloužit jako hlásná trouba extrémismu, neonacismu či jiných zvrhlostí. Sociální sítě jsou o stýkání lidí, jsou o tom pobavit se, zažít něco nového, lepšího.

Reklamní kampaň na Českém slavíkovi možná zabrala na média a bezduché, ovcím se podobající spoluobčany, ale většina lidí velmi dobře ví, co se skrývá za psychodelickými, tolik hrubými slovy. Je to nevyrovnanost, je to odhodlání přijmout roli černého vládce říše zla, nad kterou by psychodelický Žito44 tak moc rád kraloval. Vydával se za mesiáše darujícího národu své vyvolené krále, mezi kterými byl na první místě miliardář a zakladatel protikorupčního fondu Karel Janeček.  Za šířením míru a lásky se v Landovském střihu skrývá šíření hajlovacích ideologií upírajících právo na svobodu.

Mediální svět se nechal zlákat zlatým talířem Landových her. Nechal se zlákat vidinou v senzaci. Senzace, která šíří bez problémů méně známé nacistické symboly. Landa je pro média senzace přinášející větší čtenost, přinášející více výdělků u objednavatelů reklam. Proto je Landovi dáván tak velký prostor. Internet naštěstí není prodejnou děvkou. Internet není prodejným umělcem, který se nechá koupit jenom kvůli současnému nebo budoucímu kšeftu. Internet na tyto diskuse byznysu zatím neslyší. Zrušení účtu Daniela Landy na Facebooku je věc správná a takto by měl být zrušený každý facebookový účet šířící extrémismus, neonacismus a nesvobodu.