Landu a Matějku bych poslal do koncentračního tábora, aby na týden poznali zvěrstva nacismu

VIP bloger František Matějka by si měl s Danielem Landou vyzkoušet koncentrační tábor. Alespoň by zjistil, jaké zrůdnosti se skrývají za nacismem.  Nejsou to jen neandrtálci plivající jako o život do poloprázdných půllitrů. Neonacismus a nacismus, na který Landa několikrát beztrestně poukázal, skrývají masové vraždění lidských bytostí na základě rasové, sexuální nebo náboženské odlišnosti. Neonacismus je velmi nebezpečná hračka, která se snadno vymyká kontrole. Možná si František Matějka při psaní landovské obhajoby vzpomněl na své vlastní choutky, kdy své postutály věšel na facebookovou zeď Vandasových magorů. Prominentní bloger lákající především na rasismus a nenávist vytvořil zvláštní výkřik, podivnou obhajobu jednoho ultrapravicového člověka netajícího se v Baru krásný ztráty z obdivu k hákovému kříži a nenávisti k multikulturalismu a všemu odlišnému. Žito jako umělecká karikatura na vůdce národa přitahuje milovníky ultrapravice a extrémismu svou tvrdou a nelidskou tváří, a to se možná Františku Matějkovi jako milovníkovi střelných zbraní  neskonale líbí. Je tu další stejně přesvědčený, kterého se Matějka kdykoli zastane.

V případě Landy je to možná podobné, jako s Breivikem, kterého spolu s dalšími šílenci lidské historie, František Matějka neskutečně obhajuje, protože podle severočeského pisálka může mít Breivik pravdu. Bývalý “hlavoun” Svobodných občanů, který byl možná pro svou radikalitu z partaje odejit, nyní obhajuje člověka, který se psychodelicky na veřejnosti pyšní esesáckým symbolem Waffen SS. Člověk, který nemá problém s názory Národní strany nyní říká, že raději bude s Landou “náckem”, než aby patřil do Vyvadilova tábora. Matějkovskému žaludku vadí advokát, který se nebojí a konečně udělal práci policistů.

Doufám, že ještě stále není normální, když na sebe lidé útočí noži či jinými zbraněmi. Nebo se snad mýlím a čin Landy byl zcela v pořádku? Nebyl Landa za svůj čin vyšetřován kvůli lenosti policie nebo za prapodivným obchodníkem s národní hrdostí stojí nějaká vysoce postavená osoba? V této zemi policie a vyšetřovací orgány nerady lezou do zelí slavným osobnostem a nerady se starají o ochranu lidí postižených rasovou nesnášenlivostí. Jen si vzpomeňte z novin a televize, jak končí vyšetřování náckovských útoků na Romy nebo cizince žijícící v České republice. Statistika hovoří naprosto jasně. 78 % obětí rasistických činů raději útoky neohlásí, protože vědí, že je stejně policie neochrání. Stále častěji se množí případy, kdy dochází k šikanózním jednáním ze strany policie, kdy vyšetřovací orgány prozradí adresy a jména poškozených. Ti jsou násedně beztrestně ničeni útočníkem a policie se tváří jako mrtvý brouk. V prošetřování rasově motivovaných činů je tahle zemička uprostřed Evropy opravdu na čtýru.

Stáhnete okénko auta, otravujete kolemjdoucí nesmyslnostmi, a když budete posláni do patřičných míst, vytáhnete nůž a začnete kopat nesouhlasné oponenty. Takhle si představuje František Matějka spravedlnost. VIPák iDnesu, pyšnící se zbrojním průkazem, by jednal naprosto identicky. Mají se snad všichni oponenti připravit na dodatečné dárky v podobě rezavých kulek? Tvůrce Králů klíčů se zcela zaslouženě setká s policejními vyšetřovateli, kteří ze zákona konečně prošetří celý incident. Však se také Landa pochlubil o svém “piknutí” na již zrušeném facebookovém profilu. Konečně se našel právník, který Landovi řekne: “takhle ne!”. To se samozřejmě milovníkům ultrapravice ani přinejmenším nelíbí. Proto také Matějka vytahuje Vyvadilovu minulost, jakoby snad chtěl znevěrohodnit následnou žalobu, kterou Vyvadil na Landu za jeho “piknutí” na policii podal.

Tvůrce Krále klíčů musí být konečně zastavený, protože se jedná o veřejně známou osobu, která svým jednáním podává ostatním lidem ultrapravicového směřování návod jak se ve společnosti beztrestně v rámci hnědých ideologií chovat. A to je nepřípustné, protože čím více bude Landovi dovoleno, tím získá větší pocit nedotknutelnosti, jakési výjimečnosti, která se nemusí nikomu v České republice vyplatit. Na návodný obsah Landy a jeho zvýšenou společenskou nebezpečnost upozorňuje samotný Vyvadil. Matějka, protože ve svých článcích několikrát v minulosti dokázal své hnědé směřování, nevidí v Landovo útoku nic špatného.  To je z jeho extrémistického pohledu pochopitelné. Stojí nad tím lidský rozum, ale tahle přemýšlí dnešní ultrapravičáci.  Neváží si lidských práv a souhlasí se všemi, kteří mají prostředky k prosazování ultrapravicí milovaného násilí.

Blogy plné rasismu udělaly z iDnesu baštu prohradních Machovců. Vytvořily místo, kde je možné psát rasisticky. Kde je možné šířit silně xenofobní, isamofobní a protiromské myšlenky. Viz. například blogeři Král,  NádvorníkPipekPrášekZieglerHrabovskýPolaneckýHahnKřížMalýMrázekJanský,ŠimonováGotterováHavránek,Binko,Paulczynski a řada dalších. Blogy to začíná, aby vše v pocitu nedotknutelnosti pokračovalo například Žitem hrajícím si na vyznavače markomanských runových symbolů. Jasně, najde se runa, kterou používali lidé jako Marobud a zároveň náckové z Waffen SS. Nikdo tak nedokáže Landovi jeho úmysl. Prosazování nacistických, méně známých symbolů se tak stává nepostižitelné. Co postižitelné není, to je násilné chování, které je Landovi a jemu podobným lidem nejbližší. Ostatě, samotný Matějka se řídí myšlenkou “Nosit hákový kříž není trestné, když nevíte, že byl zakázán“, takže se není ani čemu divit.

Tentokrát Landa přestřelil a mě by nést následky za nevhodné chování. Protože, jak můžeme vidět, opravdu působí jako vzor, když Matějka zela veřejně připouští, že by se dopustil stejného druhu chování. Veřejně známé osoby si nemohou dovolit jakékoli chování, protože mohou být pro někoho jiného vzorem. Tito lidé by na to měli brát ohled. Lidé jako Landa skutečně vypouštějí draka, draka nenávisti a hnědého odpadu, který měl zahynout společně s koncem hitlerovského Německa. Bohužel se najdou pokaždé stejně neinteligentní hlupáci, kteří raději použijí násilí, aby poukázali, že jsou něco víc než jen hloupí rasisté.  Ultrapravicoví hudebníci ještě navíc vykrádají hudební ikony národa jako byl například Kryl. Landa se krylováním pokouší zakrýt, že není jen hloupým rasistou.

Landa by si s Matějkou měli přečíst knihu “To bylo Dachau”, kde je popisován život v nacistickém koncentráku. Možná by poté po přečtení  knihy trochu změnili názor na nacismus, hákový kříž, známou i méně známou nacistickou symboliku a nacionalismus jako takový.

 

Odkaz na Matějkův článek: http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/310315/Radeji-nalepku-nacek-s-Landou-nez-byt-ovce-s-Jirim-Vyvadilem.html