Přijďte říct NE zabíjení nevinných lidí v Gaze

Přijďte podpořit Gazu. Necelé dva miliony lidí jsou pod přímým odstřelováním  Izraele. Ten si z nejlidnatějšího místa na světě dělá cvičné  odpaliště. Řekněte veřejně NE Nečasovu souhlasu s politikou Izraele, který na vystřelené palestinské rakety reaguje naprosto nepřiměřeně. Přijďte společně s dalšími lidmi projevit nesouhlas s masovými vraždami dětí, starců a žen. Osmdesát nevinných Palestinců doplatilo na princip kolektivní viny, ve kterém jeden radikál ve zvrácenosti apartheidu představuje celý palestinský národ v Gaze. Demokracie a spravedlnost nikdy neaplikuje kolektivní vinu. Petr Nečas překročil své pravomoci, když na mezinárodním poli začlenil český národ na stranu tyrana. 

Kde jsou lidská práva? Kde je princip lidskosti? Vláda Petra Nečase rozhodla držet basu se Spojenými státy americkými, které ústy Baracka Obamy uznávají izraelské právo na sebeobranu. Jenže i ta sebeobrana musí mít svá pravidla a nesmí  představovat nelidské zacházení. Nesmí představovat cílenou likvidaci civilního obyvatelstva. Je to především Izrael, který porušuje mezinárodní právo tím, že cíleně útočí na novináře informující svět o dění na Blízkém východě. Je to také Izrael, který nedělá rozdíly mezi “teroristy”, a obyčejnými obyvateli Gazy.

Izrael se dopouští terorismu a naši političtí zástupci souhlasí s takovými kroky. To je nemístné. Je to jasný důkaz toho, že modrá vláda rozpočtové “zodpovědnosti” nectí lidská práva. Ona ctí jenom řeč peněz a vlezdoprdelkovství, ve kterém spatřuje kníže Schwarzenbeg budoucnost české zahraniční politiky.

ŘEKNĚTE NE DALŠÍMU ZABÍJENÍ NEVINNÝCH:

V úterý 20.11. proběhne protest, který začne u Rudolfina. Následně se půjde na vládu předat protestní dopis proti Nečasovu vyjádření o podpoře Izraele. Začátek akce v 16.00

Útok na Gazu je předvolební kampaní izraelského premiéra Netanjahua. Gaza se vrací jako v nějakém zvráceném časostroji do roku 2008, kdy taktéž před volbami v rámci akce Lité olovo došlo k zabití 1400 nevinných palestinských obyvatel. Současný útok na Gazu je navíc časován k datu 29. listopadu, kdy má být v OSN jednáno o žádosti Palestinské samosprávy na uznání Palestiny za pozorovatele této organizace.Je více než jasné, že izraelské volby začínají v Gaze.

Nemocnice v celé Gaze jsou zaplaveny raněnými z posledních útoků. Ministr zdravotnictví Dr. Mafed el-Makha el-Makhalalaty na tiskové konferenci před nemocnicí al-Shifa prohlásil, že nemocnice trpí nedostatkem zdravotnického materiálu. Důvodem je pokračující uzavření pásma Gazy a zvýšený počet útoků od minulého týdne, při nichž bylo zabito několik dětí. Dnešním útokem zůstaly nemocnice bez léků a bez zdravotnického vybavení.

Takhle vypadá sebeobrana, ne takhle vypadá další stupeň genocidy.

Viz například tento dopis palestinského aktivisty vypovídá o hrůzách, které se dnes a denně v Gaze dějí:

Přátelé,
obracím se na vás s výzvou na podporu lidí v obleženém pásmu Gazy.
Zde, v Gaze, bylo v izraelské operaci nazvané „Pilíř obrany“ za posledních 7 hodin zabito více než 10 lidí, včetně mnoha dětí, jako například sedmiletý Ranan Arafat anebo jedenáctiměsíční batole. Viděli jsme ohořelá těla mrtvých a zraněných dětí, když je převáželi do nemocnice al Shifa ve městě Gaza a do dalších zbídačených nemocnic v pásmu Gazy.
V poslední krvavé operaci Lité olovo, která se podobá této současné, bylo zabito 330 dětí. Celkově v ní bylo zabito přes 1400 lidí, většinou civilisté. Podáváme zpravodajství z nemocnic, ulic a z bombardovaných oblastí. Kolik životů bude zítra nebo v dalších dnech zmařeno v leteckých útocích, ostřelováním z tanků anebo vrtulníků.
 Můžete to změnit. Jednejte. Pomožte zastavit další masakr v Gaze. Nečinnost po celém světě nás již v minulosti přivedla do stejné situace. Jednejte teď hned.
Adie

Takové násilí a nezákonná agrese namířená proti palestinským civilistům je odsouzeníhodná. Tento svět je jednou velkou globální vesnicí, ve které každý člověk se srdcem na správném místě musí říct jasné NE.  Mezinárodní společenství musí urgentně jednat za ukončení těchto násilných útoků.

Více se o chystané demonstraci dozvíte zde na Facebooku