Landa a Hagal runa je trapným doznáním k extrémní pravici

Daniel Landa, alias Žito44, je podivným vyznavačem přihnědlých ideologií. Během posledního koncertu fanoušci Orlíku směrem k Landovi  hajlovali, dnes svou příslušnost k hnědé ideologii Daniel Landa pojistil rudě zabarvenou Hagal runou. Znakem Waffen SS a Wehrmachtu chtěl Daniel Landa propagovat svou totální myšlenkovou změnu. Český slavík se tak stal přímým svědkem psychodelického šílenství nepřímo propagujícího nacistické zapálení pro symboliku hitlerovských jednotek. Hákový kříž, ke kterému Landa cítí obdiv, je nyní nahrazen zástupnou, většině lidem nic neříkající symbolikou. Smysl Hagal runy se dá vykládat několika způsoby, a tak Daniel Landa může veřejně vystupovat jako milovník germánské mytologie, i když tento znak používali nejhorší vrazi moderní  historie lidstva. Landův Mercurius symbolizující árijský pozdrav Heil Hitler, je nyní doplněn o matku všech run.

Podivný, rudě zabarvený znak je jakýmsi zástupným symbolem za světoznámý hákáč. Je to naprosto stejná symbolika, která není na první pohled stíhatelnou. Matka všech run, známá především mezi germánskými kmeny, byla zneužita také jednotkami SS. Šašek Žito, tak trochu mimo realitu, předvádí národu nacistickou symboliku. Je snad zakladatel skinheadů a milovník hnědé ideologie zapáleným milovníkem germánské mytologie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Severské jednotky esesáků se pyšnily naprosto stejným symbolem. Germáni Hagal runou zvěstovali konec starého a začátek nového. Nacisté, tak jak bylo jejich zvykem, zneužili starogermánské symboliky pro svá vražedná komanda. Esesáci si během mordování Židů a nepřátel Tisícileté říše velmi rádi připomínali přátelství až za hrob. Přátelství, ve kterém Waffen SS vraždili obyčejné obyvatele nacisty okupovaných oblastí.

Runa se po svastice stala další symbolikou německých nacistů. S runou a její symbolikou koketuje také samotný Daniel Landa. Jedná se o čistou náhodu? Jakákoli náhoda je naprosto mimo mísu. I když se Landa chová psychodelicky, v tomto směru ví co dělá. Pro svou stále zvyšující se nepopularitu sekl se zpíváním a nyní si nejspíš hraje na dalšího mesiáše hnědých vod českých kanálů. Horská divize SS Nord by měla z Daniela Landy neskutečnou radost. I ve dvacátém prvním století se najde jedinec, který mile rád ozdobí jejich symbolikou každičký kousek černobílého oblečení. Jednotky SS-Kampfgruppe “Nord”, ze které Waffen SS “Nord” vznikly, by zcela jistě přijaly Landu s jeho partou spolušašků jako promotéry árijské politiky čistoty národa. Však skinheads hajlující během koncertů Landova Orlíku nepředstavovali nic jiného.

Náckové z finského Laponska připravující se na operaci Barbarossa by museli zcela jistě zamáčknout slzu sentimentu. Esesáci ve jménu věčného vůdce používali jako svůj symbol Hagal runu, a to v provedení černé na bílém pozadí, bílé na černém pozadí nebo červené na černém pozadí. Přesně tak používá Hagal runu také Daniel Landa. Není těch náhod nějak moc? Hagal runa je nejméně známou a skoro nikdo si ji nedokáže spojit s nacistickou ideologií. Hagal Runa byla také používána při svatbách a hromadných akcích hitlerovských neonacistů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Během živého vysílání tak celý národ spatřil praktické využití nacistické symboliky jako symbolu pomyslného přechodu k novým začátkům. Ano, použití Hagal runy by bylo trestné pouze tehdy, pokud by bylo Landovi prokázáno, že věděl, že se jedná o nacistickou symboliku. Je to jenom obyčejné slovíčkaření, to trapné hraní si na něco co všichni dávno vidí, ale úřady spravedlnosti ignorují. Hagal runu v současnosti nejvíce používají neonacistické pravicově orientované organizace.

Neonacisté ve Třetí říši využívali pro své mordparty spoustu znaků pocházejících ze starogermánské runové symboliky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V nacistickém Německu byla Tyr runa známá také ako Kampf-Rune( Runa války) nebo Pfeil-Rune( Runa šípu). Tuto runu používaly především mládežnické organizace jako byla například Hitlerjugent nebo jednotky SA. Mladí náckové tyto symboly nosili na levé paži. Nejtypičtější představitelé Tyr runy byli příslušníci SA-Reichsführerschule. Pomocí Tyr runy byli označovány také hroby mrtvých příslušníků jednotek SS. Sig runa byla nejvíce používaným a nepopulárnějším symbolem pro svastiku. Známé SS-runy se dvěma šikmými Sig runami byly vytvořeny v roce 1933 grafikem Heckem Walterem, který za svůj návrh dostal 2,50 říšských marek. Ve světě známé označení esesáků tak ve skutečnosti nemá se starou runou nic společného.

 

 

 

 

 

 

 

Landa používá run jako symboliky, které ne každý dobře rozumí. Proč v runovém provedení vypadá číslovka 44 jako symbolika nacisty upravené Sig runy? Landa je a byl rasistou a byl velmi blízký k hnědě zavánějícímu světu. Pokud Landa pokládá používání neonacistické symboliky za provokaci, potom má stejný Landa ještě míň rozumu, než sám pravidelně svými výlevy deklaruje.